חיפוש טיול למעלה

המיטב של מונגוליה – טיול פרטי מודרך במונגוליה | 14 ימים

 • טיול פרטי מודרך מ-2 מטיילים ומעלה

 • הדרכה באנגלית או בשפה זרה אחרת

 • טיסת פנים מדאלאנזאדגאד לאולן בטור – כלול

 • 4 לילות במחנות אוהלים מונגוליים (Ger)

"המיטב של מונגוליה" – מסע אל נופים פראיים עוצרי נשימה, תרבות הנוודים שנשתמרה היטב, רכסי הרים, מעיינות חמים, מראותיו המרהיבים של המדבר גובי, אגמים ונהרות, סוסי הפרא והמפגש עם בירתה של מונגוליה, אולן בטור אשר מציעה למטיילים בה מספר אתרים מעניינים לביקור.

זהו טיול פרטי מבית אותנטיקו בהובלת מדריכים מקומיים דוברי אנגלית (שפות אחרות ע"פ ההזמנה מיוחדת ובכפוף לזמינות) המתוכנן והמאורגן לכל פרטיו, והמאפשר לכם לחוות חווית טיול איכותית בקבוצה פרטית סגורה. הטיול מתקיים בשילוב של נסיעות ברכב פרט/מיניוואן/מיניבוס/אוטובוס ממוזג עם נהג (בהתאם לגודל הקבוצה) והליכות רגליות ביעדי הסיורים ומתאים לקבוצות סגורות מ- 2 מטיילים ומעלה. יתכנו שינויים במסלול המוצע בכפוף לשינויים בלוח הטיסות של חברת התעופה, על פי מיטב שיקולי המדריך בשטח, עקב תנאי מזג האוויר בפועל ו/או תנאי השטח ו/או דרישות השלטונות המקומיים.

אותנטיקו הנה השותפה הרשמית של הרשת הבינלאומית ™Best Eurasian Hotels בישראל.

תכנית הטיול למונגוליה 14 ימים

תכנית הטיול למונגוליה 14 ימים

 • אולן בטור, מונגוליה
  יום 1

  שלום אולן בטור (Ulaanbaatar)

  הצוות שלנו יקבל את פניכם בנמל התעופה הבינלאומי של אולן בטור ע"ש צ'נגיס חאן, העברה ללינה במלון.

 • סלע הצב (Turtle Rock), מונגוליה
  יום 2

  אנדרטת ג'ינגיס חאן ושמורת גורחי טרלג' (95 ק"מ)

  נעזוב את הבירה וניסע לשמורת גורחי טרלג' (Gorkhi Terelj National Park), בדרך נעצור ליד אנדרטת צ'נגיס חאן (Genghis Khan Equestrian Statue). השמורה היא יעד תיירותי מבוקש בזכות סלעי הגרניט שבה, יערות הרריים ושדות פרחים. נבקר במחנה של משפחת נוודים מקומית וליד "סלע הצב" (Turtle Rock) המפורסם. במחנה נוכל ליהנות ממשחקי הטלה של עצמות, תצוגת תלבושות מונגוליות, ומי שירצה – גם מרכיבה על סוסים. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת בתוך האוהל, בכפוף לזמינות).

 • מנזר גאנדאן (Gandan Monastery, מונגוליה
  יום 3

  סיור באולן בטור (65 ק"מ)

  אחרי ארוחת הבוקר נסע בחזרה לאולן בטור ונסייר בעיר. נבקר במנזר גאנדאן (Gandan Monastery), המנזר הגדול והחשוב ביותר במונגוליה, ובו חיים היום כ- 500 נזירים. במנזר נמצא פסל מצופה זהב שגובהו – 26 מטרים. הפסל מתאר את ג'אנראיסג, קדוש בודהיסטי הנחשב להתגלמות החמלה של בודהה. נמשיך אל כיכר סוחבאטאר (Sukhbaatar square), סמלה של העיר, שסביבה נמצאים בית הפרלמנט, בית האופרה הלאומי, היכל התרבות ובית העיריה. כמו כן נבקר במוזאון הלאומי להיסטוריה הכולל מוצגים ססגוניים רבים – ממצאים ארכיאולוגיים, מלאכות יד מסורתיות ותלבושות עממיות. אחרי הצהריים נעלה לגבעת זייסאן (Zaisan Memorial) שממנה נפרש נוף על העיר כולה. לינה במלון באולן בטור.

 • סוס פרא מונגולי טאחי (Takhi), מונגוליה
  יום 4

  שמורת הטבע חוסטאי (150 ק"מ)

  נצא את אולן בטור וניסע לשמורת הטבע חוסטאי (Khustai National Park) ובדרך נסייר בערבה המיוערת ובנופים ערבתיים קרירים העשירים בפרחים ובעופות בר. שמורת הטבע נמצאת למרגלות הרי חנטי (Khentii). כאן ניתן לראות את סוס פרא מונגולי המכונה טאחי (Takhi) שידוע גם בשם "סוס פרז'וולסקי" (Przewalski's horse). סוסים אלה הושבו בהצלחה לטבע 40 שנה אחרי שנכחדו ממנו. כיום יש כבר למעלה מ 170 סוסי טאחי. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת משותפים).

 • מנזר ארדן זו (Erdene Zuu Monastery), מונגוליה
  יום 5

  חרחורין / קאראקורום ומנזר ארדן זו (270 ק"מ)

  אחרי ארוחת הבוקר ניסע לחרחורין (Kharkhorin) הנקראת בשפה העתיקה קארקורום, העיר שימשה כעיר הבירה של האימפריה המונגולית במשך כ-30 שנה (פירוש שמה העתיק הוא "אבנים שחורות" או "חומות שחורות"). העיר נבנתה בעמק הנהר אורחון (Orkhon). נבקר גם ליד סלע דמוי צב המקודש כבר 800 שנה. בפאתי חרחורין נמצא האוצר העיקרי של הבודהיזם במונגוליה – מנזר ארדן זו (Erdene Zuu Monastery), המנזר הבודהיסטי הראשון שנוסד במונגוליה על חורבות קאראקורום, בידי אווטאי סאין ח'אן (Avtaii Sain Khaan) מצאצאי צ'נגיס ח'אן ב-1588. המנזר מוקף בחומות יפהפיות הצבועות בלבן וב-108 אבני סטופה, כיפות המכילות שרידי קדושים בודהיסטיים. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת משותפים).

 • אגם טרחין צאגאאן (Terkhiin Tsagaan Lake), מונגוליה
  יום 6

  הר הגעש חורגו ואגם טרחין צאגאאן (310 ק"מ)

  אחרי ארוחת הבוקר נעבור בעיר צצרלג (Tsetserleg), בירת מחוז ארחאנגאי (Arkhangai). נחצה את מעבר ההרים היפהפה ונראה נוף הררי עם שפע פרחי בר. אחרי הצהריים נגיע להר הגעש חורגו (Khorgo volcano) ולאגם טרחין צאגאאן (Terkhiin Tsagaan Lake). הר הגעש נמצא ממזרח לאגם, וגובהו 2100 מטרים. מפסגתו המכוסה אפר יש תצפית מרהיבה על האגם וכל סביבתו. האגם שאורכו כ 20 ק"מ, נוצר כשהלבה עצרה את הנהר סומאן (Suman River) וחרצה ערוץ רחב בבזלת. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת משותפים).

 • סלע טייחר צ
  יום 7

  המעיינות החמים של צנחר (210 ק"מ)

  נמשיך למעיינות החמים של צנחר (Tsenkher). אלו מים רוויי גופרית הבוקעים מהאדמה בחום של 85 מעלות צלסיוס. במקום מתקני רחצה, מקלחות ומגורים. בדרך נעבור ליד סלע טייחר צ'ולו (Taikhar Chuluu) אשר אגדות מקומיות רבות נרקמו סביבו. זהו גוש סלע בעל תצורה מיוחדת השוכן עד גדת הנהר טאמיר (Tamir) ומתנשא לגובה 16 מטרים. נעבור גם במקומות המיוחדים במינם כמו צואון מוד (Zuun Mod), "עץ המאה" – עץ קדוש המכוסה בשכבות רבות של צעיפים שהשאירו צליינים, ובערוצו המהמם של הנהר צולואוט (Chuluut). אחרי הצהריים נבקר במנזר זאיאן גיגין (Zayan Gegeen Monastery), שהוקם במאה ה-17 והתגוררו בו יותר מאלף נזירים לפני שנסגר בשנות השלושים של המאה שעברה. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת משותפים).

 • מפל אורחון (Ulaan Tsutgalan waterfall), מונגוליה
  יום 8

  עמק הנהר אורחון ו"המפל האדום" (270 ק"מ)

  היום ניסע לארצם של הח'אנים והאצילים של מונגוליה העתיקה – עמק הנהר אורחון, הזורם לאורך 1120 קלומטרים וטומן בחובו את עברה של מונגוליה. אחרי הצהריים נבקר במפל הציורי שעל הנהר שגובהו 24 מטרים. המקומיים קוראים לו אולאאן צוטגאלאן (Ulaan Tsutgalan) "המפל האדום". המפל נוצר לפני 20 אלף שנה, בצירוף מקרים נדיר של התפרצות געשית ורעידת אדמה. מפלס המים תלוי בכמות המשקעים. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת משותפים).

 • שרידי מנזר אונגי (Ongiin Khiid), מונגוליה
  יום 9

  שרידי מנזר אונגי (330 ק"מ)

  נמשיך דרומה ונראה כיצד הנוף משתנה מערבות מיוערות למראהו של מדבר גובי (Gobi Desert) שבאזורים אלו הנו מדברי למחצה. נחצה את המישור הגדול המכונה ערבות אונגין ובשעות הצהריים המאוחרות נגיע לשרידי המנזר העתיק אונגי (Ongiin Khiid), שנבנה במאה ה-18, והיה המרכז הדתי העיקרי בדרום מונגוליה. הנזירים עסקו בפילוסופיה בודהיסטית, אסטרולוגיה ורפואה. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת משותפים).

 • צוקי הלהבות (Flaming Cliffs), מונגוליה
  יום 10

  הצוקים הבוערים של באיאנזאג (250 ק"מ)

  ניסע לאתר באיאנזאג (Bayanzag) הידוע גם בכינויו "הצוקים הבוערים" (Flaming Cliffs). אחרי הצהריים נגיע לאתר הסלעים האדומים באיאנזאג, שנוצרו לפני כ 60 עד 70 מיליון שנה. את השם "צוקי הלהבות" נתן להם החוקר האמריקאי רוי אנדרו צ'פמן (Roy Andrew Chapman) שביקר במונגוליה בשנות ה-20 של המאה שעברה. בכל האזור המהמם ביופיו טמונים מאובנים של דינוזאורים וכן של ביצים ועצמות שלהם, בסמוך לו נמצאים יערות עבותים של עצי סאקסואל (Saxual). נצא לסיור רגלי בסביבה. לארוחת ערב ולינה נגיע אל מחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת בתוך האוהל, בכפוף לזמינות).

 • דיונות חונגורין אלס (Khongoriin Els dunes), מונגוליה
  יום 11

  דיונות חונגורין אלס בפארק לאומי גובי גורבנסאיחן (180 ק"מ)

  אחרי ארוחת הבוקר ניסע לדיונות חונגורין אלס (Khongoriin Els dunes). אחרי הצהריים נגיע אל גבעות החול המקסימות, המשתרעות לאורך של 180 ק"מ ולרוחב של 7 עד 20 ק"מ. הדיונות נמצאות בצפון הרכס היפהפה סרוויי וזואואלון (Servei and Zuulun). גבעות החול מגיעות לגובה של 200 מטרים, והחול הנישא ברוח נשמע למרחקים. לכן האזור נקרא "גבעות החול המזמרות" (Singing Dunes). את הגבעות מקיף הנהר חונגור (Khongor), היוצר נווה מדבר ירוק להדהים בקיץ. תהיה לנו הזדמנות גם לרכב על גמלים דו דבשתיים, מהסוג שהמקומיים מכנים "נסיך גובי", ולראות כיצד חיים מגדלי הגמלים. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת משותפים).

 • עמק הנשרים (Eagle Valley), מונגוליה
  יום 12

  עמק הנשרים (280 ק"מ)

  אחרי ארוחת הבוקר ניסע לשמורת הטבע המרהיבה גובי גורוואן סאיחאן (Gobi Gurvan Saikhan) -"שלוש היפהפיות של גובי", שבה נתפעל מעמק הנשרים (Yol Valley) המהמם: ערוץ צר במיוחד של נהר המתחתר בהר זואון סאיחאן (Zuun Saikhan). קירות הסלע התלולים של הערוץ מתנשאים לגובה של 200 מטרים, ובערוץ משתרעים בקיץ אפרים ירוקים להפליא ובחורף – שכבת קרח עבה בין הצוקים. בקיץ מי הגשמים זורמים במפלים מראשי הצוקים. ארוחת ערב ולינה במחנה אוהלים מונגולי (שירותים ומקלחת בתוך האוהל, בכפוף לזמינות).

 • מופע פולקלור באולן בטור, מונגוליה
  יום 13

  אולן בטור

  נחזור בטיסת בוקר מוקדמת מדאלאנזאדגאד (Dalanzadgad) לאולן בטור ונקדיש את הזמן בבירה לסיורים בעיר, לקניות בכלבו הממלכתי (State Department Store) ובחנות למוצרי בד קשמיר. בערב נצפה במופע מרהיב של שירי עם בעלי לחנים יפהפיים, המבוצעים בזמרה גרונית ובנגינה בכינור המעוטר בראש סוס, בריקודי עם ובמופע גמישות. לינה במלון באולן בטור.

 • מנזר גאנדאן (Gandan Monastery), מונגוליה
  יום 14

  להתראות מונגוליה

  זמן חופשי.
  בהתאם לשעת ההמראה, העברה לנמל התעופה של אולן בטור לקראת הטיסה הביתה.

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול למונגוליה כוללת
  • העברות מ/אל שדה התעופה.
  • כרטיסים לטיסת פנים מדאלאנזאדגאד (Dalanzadgad) לאולן בטור הבירה לרבות הכרטיס למדריך מקומי.
  • לינות: סה"כ 13 לילות בכפוף לזמינות החדרים בפועל בעת ביצוע הזמנת הטיול:
  • מדריך מקומי דובר אנגלית ע"פ התכנית (שפות אחרות ע"פ ההזמנה מיוחדת, בתוספת תשלום ובכפוף לזמינות).
  • תחבורה:
   • באולן בטור ובשמורת גורחי טרלג' – העברות ונסיעות ברכב פרטי/מיניוואן/מיניבוס/אוטובוס ממוזג עם נהג (בהתאם לגודל הקבוצה) ע"פ התכנית.
   • מחוץ לאולן בטור – העברות ונסיעות ברכבי 4X4 בנהיגת המקומיים.
  • כלכלה: פנסיון מלא (ביום ההגעה ללא ארוחות, ביום אחרון – ארוחת בוקר בלבל).
  • רכיבה על גמלים (שעה אחת).
  • דמי כניסה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף בתכנית הטיול.
  • מופע פולקלור מקצועי באולן בטור.
  • דמי רישום וטיפול.
  המחיר אינו כולל
  • כרטיסי טיסה.
  • ביטוח נסיעות אישי ומטען.
  • הוצאות בעלות אופי אישי (משקאות, מזכרות וכו').
  • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

טיולים נוספים במונגוליה מבית אותנטיקו™