חיפוש טיול למעלה

טיול פרטי מודרך בגאורגיה וארמניה | 08-19.09.2015 | צפי ונדיב ארז & לי ארז ואיתי בלום

אנו מזמינים אתכם לחוות חוויות מרתקות במדינות שהאל חנן אותן ביופי עוצר נשימה! מסע היסטורי ותרבותי אל סיפור המבול ותיבת הנוח ובעקבות גיזת הזהב. אתרים היסטוריים מרשימים, נופים מרהיבי עין, פסגות הרים לבנות וירוק עד של יערות ועמקים. הכנסת אורחים חמה ומחבקת שרק מדינות אלו יודעות להציע, חוויות קולינריות שהדיאטה זרה להן והחך מתענג. כל אלו ישאירו בכם רצון וטעם של עוד…
אותנטיקו הנו המשרד הראשון בישראל לקבל מעמד 'שותף רשמי' של Georgian Tourism Association.
מסלול זה מתבסס על לוח הטיסות של חברת התעופה Georgian Airways הידוע היום. יתכנו שינויים במסלול המוצע בכפוף לשינויים בלוח הטיסות של חברת התעופה, על פי מיטב שיקולי המדריך בשטח, עקב תנאי מזג האוויר בפועל ו/או תנאי השטח ו/או דרישות השלטונות המקומיים.

מסלול ותכנית הטיול

מסלול ותכנית הטיול

 • לילה טוב טביליסי
  08.09 יום ג'

  לילה טוב טביליסי

  מנתב"ג נטוס לטביליסי (Tbilisi), בירת גאורגיה, בטיסת ערב קצרה (כשעתיים וחצי) של חברת התעופה Georgian Airways. המראה בשעה 21:15, ננחת בשעה 00:50 בשדה התעופה של טביליסי הממוקם כ-20 דקות נסיעה ממרכז הבירה. נמשיך ללינה לבית מלון במרכז הבירה.

 • טביליסי
  09.09 יום ד'

  בוקר טוב טביליסי המקסימה

  אחרי ארוחת בוקר נתחיל את הסיור בטביליסי השוכנת בשתי גדותיו של הנהר Mtkvari. נבקר ברחובותיה של העיר העתיקה, בבית הכנסת המרכזי, נעבור ליד כנסיית Sioni הקרויה על שמו של הר ציון בירושלים, נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ונכיר את מבצר העיר העתיק מהמאה ה-4 Narikala Fortress. נצעד בשדרת Rustaveli המפוארת ונטייל בשווקים של העיר. נצא את הבירה לכיוון מצחטה (Mtskheta) – הבירה העתיקה של גאורגיה. נבקר בקתדרלת Svetitskhoveli המרשימה מהמאה ה-11. הקתדרלה היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו יחד עם שאר המונומנטים ההיסטוריים של מצחטה, נעלה אל המנזר Jvari מהמאה ה-6 ונצפה על הנוף המרהיב הנשקף מפסגת ההר. נקנח את הטיול בארוחת ערב במסעדה אותנטית, המלווה במופע פולקלור גאורגי של זמרים ורקדנים מקומיים. לינה במלון בטביליסי.

  Tbilisi – Jvari Monastery – Mtskheta – Tbilisi (Approximate distance: 60 km)

 • דיליז
  10.09 יום ה'

  בדרך אל "השוויץ של ארמניה"

  אחרי ארוחת הבוקר נצא את בירת גאורגיה ונתקדם למעבר Sadakhlo שבגבול בין ארמניה וגאורגיה, שם נעבור את ביקורת הגבולות בין שתי המדינות ונמשיך לאזור דיליז'אן (Dilijan) הידוע כאזור מרפא, ובו מוזיאון פתוח המשמר בתים מהמאה ה-19 ואשר מכונה גם "השוויץ של ארמניה" בשל יופיו המיוחד. נמשיך לכפר Gosh לביקור במנזר Goshavank מהמאה ה- 13 ובו חצ'קר עתיק, המפורסם כחצ'קר הטוב ביותר בארמניה. ארוחת ערב במשפחה מקומית ולינה בדיליז'אן.

  Tbilisi – Sadakhlo Border Checkpoint – Dilijan  – Goshavank Monastery – Dilijan  (Approximate distance: 250 km)

 • אגם סוואן, ארמניה
  11.09 יום ו'

  לחופיו של אגם סוואן ובדרך המשי אל הר אררט התנכ"י

  מעיירת דיליז'אן נצא בנסיעה אל עבר סוואן (Sevan) – אגם ענק וגבוה (2000 מטר מעל פני הים) הנראה כמו שניים, המחולק לאגם הגדול והאגם הקטן ועטור ברכס המושלג של הרי הקווקאז. לחופיו פזורים כפרים, כנסיות ושרידים היסטוריים, המעניינים שבהם החצ'קרים (צלבים מגולפים באבן שהנם ביטוי אמנותי, לאומי ודתי של הארמנים). נמשיך אל מעבר סלים (Selim pass 2410 m) וה'קרוואנסאראי' העתיק שבנבנה בשנת 1332 ע"י הנסיך צ'סר ארבליאן. חאן השיירות הזה, מימי הביניים, הוא אחת הדוגמאות המושלמות של בניה חצי צבאית, על אחד מן הסעיפים החשובים של "דרך המשי". נבקר בבית קברות יהודי מן המאה ה-13-14 שנתגלה בכפר Yeghegis ע"י הבישוף אברהם מקרטצ'יאן בשנת 1996. נגיע לכפר ארני (Areni) ונטעם יין ביקב מקומי. נסע אל המנזר הציורי Khor Virap השוכן בסמוך לגבול בין ארמניה לטורקיה בנקודה הקרובה ביותר בארמניה להר אררט התנ"כי (שהוא ההר הקדוש לארמנים ונמצא במזרח תורכיה). נחווה את החוויה של לצפות על המקום בו על פי הסברות מצויה תיבת נוח. בסופו של יום ארוך זה הגדוש בנופים וחוויות נשוב אל ירוואן ללינה

  Dilijan – Sevan – Selim Pass – Yeghegis – Areni – Khor Virap – Yerevan (Approximate distance: 310 km)

 • ירוואן
  12.09 שבת

  בירוואן התוססת

  אחרי ארוחת הבוקר נתחיל את ההיכרות עם בירתה המקסימה של ארמניה, ירוואן. נטייל ברחובותיה וכיכרותיה של הבירה ונספוג מהאווירה המיוחדת השוררת בעיר. נבקר במוזיאון מטנאדרן (Matenadaran) לפגוש את אוסף כתבי היד העתיקים מהגדולים אם לא הגדול בעולם. שם ניתן למצוא כתבי יד ארמנים, יוונים, יהודים, רומנים, פרסים וכד'. את הסיור נמשיך באתר הזיכרון לשואת העם הארמני שהתחוללה בין השנים 1915 ל- 1918. מפגש זה השופך אור על הדמיון לפחות החלקי, בהיסטוריית העם הארמני עם ההיסטוריה שלנו, מהווה חוויה מרגשת ביום זה. נבקר גם במפעל ברנדי המפורסם של ירוואן ונטעם מהברנדי המשובח ביותר. לינה בירוואן.

 • גארני, ארמניה
  13.09 יום א'

  ארמניה הקלאסית

  נצא את הבירה ברכבי 4X4  ונמשיך את המסע דרך קניון Avan המרשים בדרכנו אל המקדש העתיק Garni מהמאה הראשונה לספירה ששימש כבית הקיץ למלכים הארמנים. נמשיך לקניון גרני שמצוקיו בנויים מעמודי בזלת בצורת משושים ונתפעל מאחדים מהם היוצרים מראה מדהים ומכונים בארמנית ' סימפוניית האבנים'. בקרבת המקום נמצא מנזר המערות Geghard הממוקם בנוף מדהים של הרים ירוקים ונחל הזורם בקניון תלול. המנזר מספק חוויה אקוסטית מקורית, בשל השיטה בה נבנה, מהדהדים הצלילים בחלל הכנסייה במשך 40 שניות. בצהריים נתארח לארוחה בבית מקומי ונשתתף בטקס אפיית לחם מקומי המכונה לבש (Lavash). נחזור אל ירוואן ללינה.

  Yerevan – Garni & Geghard – Yerevan (Approximate distance: 80 km)

 • מבצר אמברד
  14.09 יום ב'

  אוצרותיה התרבותיים של ארמניה 

  אחרי ארוחת הבוקר ניפרד מירוואן ונסע אל בירתה הדתית של ארמניה Echmiadzin – העיר העתיקה ביותר של ארמניה ומקום מושבו של הפטריארך של כל הארמנים. נבקר בשרידי קתדרלת Zvartnots – העיר שפירוש שמה בארמנית הוא – "מלכי השמיים". הקתדרלה נהרסה ברעידת האדמה במאה ה-10. Echmiadzin ו – Zvartnots  נמצאות ברשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. בהמשך נבקר במצודת אמברד (Amberd) מהמאה ה-7 השוכנת בגובה של 2300 מ' מעל פני הים למרגלותיו של ההר Aragats (הגבוה בהרי ארמניה – 4091 מ'). אמברד הוא אחד מהמבנים ההיסטוריים שהוקמו בארמניה בתקופת ימי הביניים ושרדו עד היו. נמשיך אל העיר Gyumri בירת המחוז שיראק והעיר השנייה בגודלה בארמניה. העיר נבנתה כמעט מחדש אחרי רעידת אדמה קשה שפקדה את המחוז ב-1988. לינה לינה בגיומרי.

  Yerevan – Zvartnots – Echmiadzin – Amberd Fortress – Gyumri (Approximate distance: 180 km)

 • ורדזיה - אתר טיול בגאורגיה
  15.09 יום ג'

  אל הפנינה של גאורגיה - עיר המערות ורדזיה

  אחרי ארוחת הבוקר נתקדם אל הגבול עם גאורגיה במעבר Bavra ומשם לכיוון הגבול עם טורקיה אל אחד האתרים המרתקים והחשובים של גיאורגיה, עיר המערות העתיקה החצובה בסלע – Vardzia. זהו קומפלקס יוצא דופן המונה למעלה כ 300 מערות חצובות בסלע מתקופת שלטונה של המלכה תמר האגדית. בכנסייה של וורדזיה נצפה בפרסקאות עתיקות וביניהן בפרסקו של המלכה תמר הנערצת  ואביה, המלך גאורגי השלישי. בדרך נעבור ליד המבצר העתיק Khertvisi ונעצור בעיירת Akhaltsikhe שהייתה בעבר מקום מושבם של יהודים רבים ונסייר במתחם של המצבר Rabati המשוחזר להפליא. לארוחת הצהריים נתארח במקום ציורי ליד הנהר ונטעם מהפורל המקומי. לארוחת הערב מאוחרת ולינה נגיע אל המלון בעיירת הסקי Bakuriani.

  Gyumri – Bavra Border Checkpoint – Vardzia – Akhaltsikhe Rabati – Bakuriani (Approximate distance: 280 km)

 • מצודת אנאנורי
  16.09 יום ד'

  בדרך הצבאית הגאורגית אל עבר הקווקז הגדול

  אחרי ארוחת בוקר נרד מרום הרי הקווקז התחתון אל בורג'ומי ואחרי ארוחת בוקר נבקר בפארק המפורסם של בורג'ומי הנחשב פנינת טבע של האזור. בפארק ניתן לטעום מים מינרליים מהמעיינות החמים הנקראים אף הם מי בורג'ומי. המים ידועים כטובים לעור, לעיכול, לכליות ולמה לא בעצם. כדאי להביא בקבוק פלסטיק ריק ולמלא אותו. בפארק אפשר ומומלץ לטייל בכמה מסלולי הליכה. נמשיך לכיוון Gori, עיר עתיקה השוכנת על מסלול דרך המשי המפורסמת וידועה גם כעיר הולדתו של סטאלין ונבקר במוזיאון המוקדש לו. לארוחת צהריים וטעימת יין נגיע להתארח ביקב משפחתי. היין שנטעם נוצר ע"פ מסורת עתיקה וייחודית של ייצור היין בכלי חרס מיוחדים המכונים Kvevri, אותם מורחים בפנים בדונג דבורים וקוברים באדמה. נמשיך בדרך הצבאית הגאורגית המפורסמת אל פסגותיו של הקווקז הגבוה, נבקר במבצר העתיק Ananuri הבנוי על גדותיו של מאגר המים Jinvali וניהנה מהנוף הנדיר ביופיו הנשקף מהמבצר. נטפס לאורך הדרך הצבאית היפה שנסללה ע"י צבא האימפריה הרוסית במאה ה-18, נגיע אל Gudauri, אתר נופש וסקי המפורסם בגאורגיה והינו היישוב הגבוה ביותר על הדרך הצבאית הגיאורגית הניצב בגובה של כ-2200 מ'. ארוחת ערב ולינה במלון בכפר גודאורי.

  Bakuriani – Borjomi – Gori – Chardakhi – Ananuri – Gudauri  (Approximate distance: 270 km)

 • גרגטי-קזבגי - טיול לגאורגיה (גרוזיה)
  17.09 יום ה'

  בקווקז הגדול עוצר הנשימה 

  נמשיך את הסיור בקווקאז הגדול, נעבור במעבר ההרים המפורסם Cross Pass בגובה 2395 מ', נעצור לטעום מים מינרלים הבוקעים מפני האדמה, ונצפה בפסגות מושלגות של הרי הקווקז הגדול. בעיירת סטפנצמידנה יתגלה לנגד עינינו מראהו המרהיב של ההר קזבגי (Kazbegi). זהו ההר השני בגובהו בגאורגיה המתנשא לגובה של 5033מ'. ההר מכונה ע"י המקומיים "הקרחון" שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו המצוקי הוא מן הדרמטיים בקווקז. לפי האגדה המקומית, הקזבק הוא הצוק הגבוה, אליו ריתקו האלים האולימפיים בשלשלאות את הטיטאן פרומתאוס, שגנב מהם את האש כדי להביאה לאנושות. אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו, נעלה ברכבי 4X4 אל כנסיית Gergeti Trinity Church "השילוש הקדוש" המקסימה מהמאה ה-14 השוכנת מול ההר. נמשיך בנסיעה בקניון דריאלי עד לגבול עם רוסיה. אם מזג האוויר יאפשר, נצא אל טיול רגלי באזור ונגיע אל מפל מים יפיפה – Gweleti. ביום זה הגדוש בנופים עוצרי נשימה נתארח בביתה של משפחה מקומית לארוחת צהריים האופיינית לאזור. לינה וארוחת ערב במלון בכפר גודאורי.

  Gudauri – Gergeti Trinity Church – Dariali Gorge – Gweleti waterfall –  Gudauri (Approximate distance: 80 km)

 • טיול פרטי לגאורגיה, סיגנגי (Sighnaghi)
  18.09 יום ו'

  בעיר המלכותית Sighnaghi ובארץ היין בחבל קחתי

  אחרי ארוחת הבוקר, ניפרד מנוף פסגותיו של הקווקז הגדול ונסע בדרך הצבאית אל חבל קחתי המפורסם בגידול גפנים רבים מהם מייצרים יין גאורגי נודע. נבקר במנזר הציורי בודבה, מקום קבורתה של נינו הקדושה אשר הביאה את בשורת הנצרות אל גאורגים בתחילת המאה הרביעית לספירה. לארוחת ערב ולינה נגיע לעיר המלכותית Sighnaghi (המכונה אף עיר האהבה) המוקפת בחומת עיר מרהיבה מהמאה ה -18 ומעליה ניצבים 28 מגדלי שמירה. בעיר זו נערוך טעימות יין ביקב מקומי. לינה בסיגנגי.

  Gudauri – Bodbe – Sighnaghi (Approximate distance: 230 km)

 • סימון - מדריך טיולים בגאורגיה
  19.09 שבת

  להתראות גאורגיה היפה!

  אחרי ארוחת הבוקר, נמשיך לטייל בעיר האהבה ונבקר במוזיאון המקומי, בו מוצג בין היתר, אוסף תמונותיו של צייר גאורגי נודע, ניקו פירוסמני שהנו מהנציגים הבולטים של האמנות הנאיבית ונחשב לגדול ציירי גאורגיה. בהמשך נתארח לארוחת צהריים מוקדמת (הגעה בסביבות השעה 12:00) בביתה של משפחה אותנטית בכפר צ'ומלקי. הגאורגים מאמינים כי האורח הוא מתנת האלוהים, ראש המשפחה ובני ביתו יארחו אותנו בהתאם למסורת זו וישירו שירים גאורגיים. ניפרד מקחתי ונסע לכיוון נמל התעופה לקראת הטיסה הביתה הממריאה בשעה 18:30. להתראות גאורגיה היפה!

    Sighnaghi – Chumlaki – Tbilisi airport (Approximate distance: 140-150 km)

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת
  • העברות מ/אל שדה התעופה.
  • לינות: סה"כ 11 לילות כמפורט להלן:
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ונהגים ע"פ התכנית.
  • העברות וסיורים במיניוואן ממוזג ע"פ התכנית.
  • נסיעה ברכב 4X4 באזור קזבגי בגאורגיה ב-17.09 (בנהיגת המקומיים ואם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו).
  • נסיעה ברכב 4X4 ב-13.09 בארמניה (אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו)
  • כלכלה: ארוחות בוקר במקומות הלינה + 4 ארוחות ערב ועוד 5 ארוחות צהריים במהלך הטיול ובתוך כך:
   • 3 ארוחות ערב המוגשות במלונות בגאורגיה מחוץ לטביליסי (מזנון).
   • ארוחת ערב במשפחה בדיליז'אן, ארמניה.
   • ארוחת צהריים בבית מקומי בארמניה.
   • ארוחת צהריים בחווה בסמוך לעיר המערות ורדזיה.
   • ​ארוחת צהריים ו​טעימת יין ביקב ​משפחתי.
   • ארוחת צהריים בקזבגי בביתה של משפחה מקומית.
   • טעימת יין ביקב מסורתי ואיכותי ב-Sighnaghi.
   • אירוח משפחתי אותנטי בכפר בקחתי, כולל ארוחת צהריים ושירה מסורתית.
  • שריון המקום וליווי במסעדות אותנטיות בטביליסי ובירוואן והן במסעדות בעיירת סיגנגי בגאורגיה ובעיר גיומרי בארמניה (תשלום ע"י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם).
  • דמי כניסה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף "אתרים הכלולים בתכנית" (למעט הימים בהם המוזיאונים סגורים).
  • מים מינרליים ברכב.
  • דמי רישום וטיפול
  המחיר אינו כולל
  • כרטיסי טיסה.
  • אשרת כניסה לארמניה – מונפקת בעת ההגעה לשדה התעופה בעלות של 10 דולר בקירוב.
  • ביטוח נסיעות אישי ומטען.
  • הוצאות בעלות אופי אישי (משקאות, מזכרות וכו')
  • טיפים למדריך מקומי ונהג .
  • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

אתרים הכלולים בחבילת הטיול

אתרים הכלולים בחבילת הטיול

 • העיר העתיקה של טביליסי

  אזור היסטורי עתיק בבירת גאורגיה. בעיר העתיקה שוכן מבצר העיר נריקלה, בית הכנסת הגדול, אזור הבילויים ובו בתי הקפה, מסעדות וגלריות המכונה שרדן, אבּאנוֹתוּבַּני שהוא רובע בתי מרחצאות הגופרית המפורסם של טביליסי ועוד.

 • תערוכת אוצרות גאורגיה במוזיאון הלאומי

  אוסף נדיר ומדהים של אוצרות הזהב אשר נמצאו בחפירות הארכיאולוגיות בגאורגיה והעתיקים מביניהם מתוארכים למאה ה- 3 לפני הספירה.

 • מצודת נריקלה

  מצודה עתיקה, המשקיפה על טביליסי ועל הנהר מטקווארי. המצודה הוקמה על ידי הפרסים במאה הרביעית והייתה ידועה בשם נארי קלה – "המצודה הבלתי חדירה".

 • רבכבל לנריקלה / פוניקולר להר מתאצמינדה

  רכבל העולה אל מצודת נריקלה או פוניקולר המוביל לפסגת הר מתאצמינדה.

 • שוק הפשפשים והמזכרות "הגשר היבש"

  באזור המכונה 'הגשר היבש' מתקיים יריד אומנות והמזכרות ובסמוך לו מצוי שוק הפשפשים המקומי.

 • בית הכנסת הגדול של טביליסי

  בית הכנסת הגדול בטביליסי מכונה  אף בית הכנסת של האחלציחלים. בית הכנסת נוסד בין השנים 1895 ל-1903 על ידי קהילת יהודי אחלציחה.

 • קתדרלת סווטיצחובלי

  קתדרלת סווטיצחובלי מהמאה ה-11 היא הכנסייה הגדולה בגאורגיה המשמשת עדיין ליעודה. משמעות שמה של הכנסייה – "עמוד מעניק-חיים".

 • מנזר ג'ווארי (צלב)

  מנזר מהמאה ה-6 שוכנת על ראש גבעה מחוץ לעיר, ונחשבת למקום הקדוש בגאורגיה. לפי המסורת הקימה נינו הקדושה צלב במקום זה, לפני שהמירה את דתם של תושבי העיר לנצרות.

 • עיר המערות אופליסציחה

  פירוש השם: מבצר אלוהים . זוהי עיר מערות החצובה בתוך אזור של סלעים רכים הנוחים לחציבה. יש בה שרידים החל מהאלף הראשון לפני הספירה. העיר יושבת במיקום אסטרטגי והיא אחד ממקומות הישוב העתיקים ביותר בקווקז.

 • פארק בורג'ומי

  הפארק הנודע של עיירת נופש ומרפא מפורסמת בורג'ומי. הפארק הנחשב פנינת טבע של האזור, ניתן לטעום בו מים מינרליים מהמעיינות החמים הנקראים אף הם מי בורג'ומי. המים ידועים כטובים לעור, לעיכול, לכליות ולמה לא בעצם.

 • עיר המערות ורדזיה

  עיר מערות עתיקה החצובה בסלע – Vardzia. זהו קומפלקס יוצא דופן של 13 קומות הבנויות בסלע. ורדזיה נוסדה בשנת 1185 בתקופת שלטונה של המלכה תמר הנערצת.

 • מבצר רבאטי (Rabati)

  מבצר רבאטי (Rabati) – מתחם היסטורי ומשוחזר להפליא השוכן בחלקה העתיק של עיירת אחלציחה, פירוש שם העיר "אחל-ציחה" הינו: "המצודה החדשה".

 • כנסיית גרגטי (השילוש הקדוש)

  כנסיית Gergeti Trinity Church מהמאה ה-14 השוכנת מול הקרחון קזבגי.

 • מוזיאון סיגנגי

  במוזיאון זה מוצג בין היתר, אוסף תמונותיו של צייר גאורגי נודע, ניקו פירוסמני שהנו מהנציגים הבולטים של האמנות הנאיבית ונחשב לגדול ציירי גאורגיה.

 • דיליז'אן

  עיירת נופש מרפא מפורסמת השוכנת באזור אשר מכונה גם "השוויץ של ארמניה" בשל יופיו המיוחד.

 • מנזר גושאבאנק

  מנזר ארמני מימי הביניים (מאות 12-13) בכפר גוש.

 • אגם סוואן

  האגם הגדול במדינה השוכן בגובה של 2000 מטר מעל פני הים ועטור ברכס המושלג של הרי הקווקז.

 • מעבר סלים וקרוואנסאראי עתיק

  מעבר סלים  וה'קרוואנסאראי' העתיק שבנבנה בשנת 1332 ע"י הנסיך צ'סר ארבליאן.

 • בית הקברות היהודי העתיק

  בית קברות יהודי מן המאה ה-13-14 שנתגלה בכפר Yeghegis ע"י הבישוף אברהם מקרטצ'יאן בשנת 1996.

 • חור ויראפ

  מנזר ציורי השוכן בסמוך לגבול בין ארמניה לטורקיה בו נכלא גרגוריוס הקדוש "המאיר" מפיץ בשורת הנצרות בארמניה. במנזר זה נמצאת נקודת תצפית מצויינת על הר אררט התנ"כי.

 • מתחם 'הקסקד'

  קומפלקס אומנות וגלריות ומציע יבן היתר תצפית מרהיבה על ירוואן הבירה.

 • מוזיאון מטנאדרן

  מוזיאון כתבי יד עתיקים מהגדולים בעולם. במוזיאון ניתן למצוא כתבי יד ארמנים, יוונים, יהודים, רומנים, פרסים וכד'.

 • המוזיאון לרצח העם הארמני

  המוזיאון לרצח העם הארמני שוכן בירוואן בירת ארמניה, והוא נוסד כדי להנציח את רצח העם הארמני שאירע באימפריה העות'מאנית בשנת 1915.

 • מקדש גארני

  המקדש העתיק מהמאה הראשונה לספירה ששימש כבית הקיץ למלכים הארמנים.

 • מנזר גרארד

  מנזר Geghard הממוקם בנוף מדהים של הרים ירוקים ונחל הזורם בקניון תלול.

 • אצ'מיאדזין

  העיר הקדושה בארמניה ומקום מושבו של הפטריארך של כל הארמנים.

 • האתר הארכאולוגי בזווארטנוץ

  שרידי קתדראלת Zvartnots שהוקמה במאה ה-7 כקתדרלה הראשית במדינה, נהרסה ברעידת האדמה במאה ה-10 ותגלתה מחדש בתחילת המאה ה-20.

 • שרידי מצודת אמברד

  מצודת אמברד (Amberd) מהמאה ה-7 השוכנת בגובה של 2300 מ' מעל פני הים למרגלותיו של ההר Aragats .

מפת הטיול

מפת הטיול

http://goo.gl/7Kz5up