חיפוש טיול למעלה

טיול פרטי מודרך באוקראינה | 16-24.05.2018 | מש' בלן

טיול פרטי מודרך באוקראינה מבית אותנטיקו ™ שייערך ב-16-24.05.2018.

כמו כל הטיולים שתוכננו ואורגנו על ידי חברת אותנטיקו ™, הטיול ייערך בקבוצה פרטית סגורה והודרך על ידי מדריכים מקומיים, והוא שילב נסיעות ברכב ממוזג עם הליכות ברגל ביעדי הסיורים.

בדף זה תוכלו להתרשם מפרטי הטיול של מש' בלן, לקרוא על מסלול הטיול, האתרים שיבקרו בהם ובתי המלון שלנו בהם. מסלול הטיול צפוי להשתנות מקבוצה לקבוצה בהתאם למועדי הטיסות של חברת התעופה, שיקול דעתו של המדריך, העדפות המטיילים, תנאי מזג האוויר או גורמים אחרים.

אותנטיקו הנה השותפה הרשמית של הרשת הבינלאומית ™Best Eurasian Hotels בישראל.
אותנטיקו
מחוייבת לפעול בהגינות מול ציבור הצרכנים והינה בעלת תו אמון הציבור אשר מסמן לצרכנים עם מי כדאי לעשות עסקים.

תכנית הטיול באוקראינה 16-24.05.2018

תכנית הטיול באוקראינה 16-24.05.2018

להלן תוכנית הטיול של מש' בלן באוקראינה:

 • קייב, אוקראינה
  16.05 יום ד'

  ת"א - קייב, סיור ערב "אורות קייב"

  נמריא מת"א בשעות הצהריים וננחת בקייב כעבור כ-3 שעות בשעה 17:45 (UIA PS 776). קבלת הפנים בשדה התעופה, העברה למלון. לאחר ההתארגנות במלון והמנוחה, נצא לסיור ערב "אורות קייב".
  משך הסיור: כ-2 שעות.

 • אוקראינה - קייב
  17.05 יום ה'

  בקייב העתיקה והמודרנית

  היום נצא לסיור בבירת אוקראינה ואחת הערים העתיקות ביותר במזרח אירופה, קייב הנושאת בגאווה את התואר "אם כל הערים הרוסיות". נבקר ליד אנדרטת סירת המייסדים של העיר (Ladya), נמשיך אל אתריה של קייב העתיקה ונצפה על שער הזהב – שריד שער הכניסה אל העיר העתיקה (Golden Gate), נבקר בקתדרלת סופיה הקדושה המפורסמת (Sofievskiy Sobor) שנבנתה במאה-11 והוכרזה ע" אונסק"ו כאתר מורשת עולמית תרבותית. נגיע למורד אנדרייבסקי (Andriyivs’kyi uzviz) – ירידה תלולה המכונה ע"י המקומיים "המונמארטר של קייב" ובה בתים עתיקים, גלריות, בתי קפה ושוק המזכרות. נבקר ברחוב הקניות והבילויים הראשי בעיר חרשצ'אטיק (Khreschatyk) ובכיכר העצמאות השוכנת בו (Maydan Nezalezhnosti) שהיא הכיכר המרכזית והיפה בעיר, נראה את בניין הפרלמנט (Verkhovna Rada), ארמון מרינסקי (Mariyinsky Palace) ארמון בארוקי מפואר המשמש היום לטקסים רשמיים של נשיא אוקראינה ואת "הבית עם הכימרות" המפורסם (House with Chimaeras). נשים את פעמנו אל לאוורת קייב-פצ'רסק – מנזר המערות (Kiev Pechersk Lavra) אולי האתר המרשים ביותר בעיר והינו אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נסיים את הסיור על הגבעה הצופה אל הנהר דנייפר, בה ניצב הפסל "אמא מולדת" (Rodina Mat) המתנוסס לגובה של 62 מ', והוא חלק ממוזיאון המלחמה הפטריוטית הגדולה השוכן למרגלותיו.
  משך הסיור: כ-7 שעות.

 • קייב, אוקראינה
  18.05 יום ו'

  יום חופשי בקייב

  יום חופשי בקייב

 • אוקראינה, קייב - בית הכנסת בפודול
  19.05 שבת

  קייב היהודית, נפרדים מבירת אוקראינה, שלום לבוב!

  יום זה נקדיש להיכרות עם קייב היהודית שכן לבירת אוקראינה היסטוריה יהודית עשירה ועתיקת יומין. נתחיל את הסיור ב'באבי יאר' (Babi Yar), גיא ההריגה של יהודי קייב בזמן מלחמת העולם השנייה. נמשיך לפודול (Podol), אזור היסטורי ואחד העתיקים בקייב, בו בעבר התגוררו יהודים רבים. נתרשם מבניני הרובע, נראה בין היתר את בית הכנסת קורל הגדול הידוע גם בשם בית הכנסת בפודול, נראה את בניין האקדמיה קייב-מוהילה, בה נלמדה גם השפה העברית. היום באזור פודול שפע של מסעדות, חנויות ומקומות בילוי. נמשיך לבסרבקה (Bessarabka), גם הוא אזור היסטורי בקייב שקשור חזק בחיי היהודים בעיר. נכיר את מורשתו של יצרן הסוכר הגדול באותם הימים ונדבן יהודי מפורסם, לזר ברודסקי, נבקר בבית הכנסת כורל של ברודסקי שנבנה ב-1898 בכספי הנדבן ומשמש גם היום מרכז דתי ותרבותי של יהודי קייב. נראה את אחת האטרקציות של קייב, שוק בסרבקה המקורה שאף הוא נבנה מכספיו של ברודסקי. נראה את פסל שלום עליכם שהתגורר באזור ואת תבליט הזיכרון על הבית בו נולדה גולדה מאיר. בתום הסיור נגיע לנמל התעופה של קייב ונמשיך בטיסה ללבוב: 19:55-21:10 (UIA PS33). העברה למלון בלבוב.
  משך הסיור: כ-7 שעות.

 • אוקראינה, לבוב
  20.05 יום א'

  לבוב - עיר האריות

  היום נטייל בלבוב (בשמה הגרמני למברג), אחת הערים העתיקות במזרח אירופה הממוקמת למרגלות הקרפטים. העיר נוסדה ע"י הנסיך הגליציאני דנילו במאה ה-13 ונקראה על שם בנו לב (אריה). היסטורית העיר נמצאת בגליציה המזרחית וברוב ימיה הייתה תחת שלטון פולני והן נשלטה ע"י האימפריה האוסטרו-הונגרית. נגיע ל"ויסוקי זאמוק" (המצודה הגבוה),ממנה נשקיף על הנופים המרהיבים של העיר, נטייל בשדרות סבובודה – הרחוב הראשי של העיר ונתפעל מהפנינה הארכיטקטונית של לבוב, בניין האופרה. נמשיך לסיור רגלי בעיר העתיקה, נטייל בכיכר השוק בת למעלה משש מאות שנה ובמוזיאון בית המרחקת השוכן בה, נתרשם מבניין העירייה המתנשא לגובה של 65 מטרים ומבניינים אחרים באזור המייצגים סגנונות בנייה שונים כמו הסגנון הגותי, בארוק, רנסנס, רוקוקו, ועוד. נגיע לרובע היהודי ונראה את שרידי בית הכנסת העתיק "שושנת הזהב". כדאי להזכיר כי בעיר גאים בעובדה שהמקום הוא אחד הראשונים שנחשף באירופה לתרבות שתיית הקפה. יש בעיר עשרות בתי קפה עם מסורת של שנים על שנים וקפה מצוין.
  משך הסיור: כ-6-7 שעות.

 • אוקראינה, לבוב היהודית
  21.05 יום ב'

  בלבוב היהודית, טיסה לאודסה דרך קייב

  ללא ספק כדאי להקדיש זמן להיכרות עם לבוב היהודית. בעיר התקיימו שלוש קהילות יהודיות: קראים, קהילה יהודית שישבה בתוך חומות העיר, וקהילה יהודית שישבה מחוץ לחומות העיר. ערב מלחמת העולם השנייה, הייתה בלבוב הקהילה היהודית השלישית בגודלה בפולין, לאחר קהילות ורשה ולודז', עם יותר ממאה אלף יהודים. במהלך הטיול נתרשם מהכתובות ביידיש שנשתמרו על חלק מהבניינים בעיר, נראה את בניין בית החולים היהודי לשעבר ע"ש מרקוס לזרוס ברח' רפפורט, נבקר ליד הבית בו התגורר שלום עליכם, נראה את הבניין בו שכן פעם בית הספר היהודי המסחרי, נראה אזור גטו לבוב והאנדרטה לזכר קורבנות השואה, נבקר בבית הכנסת ועוד. כמובן נגיע לאתר מחנה עבודה והשמדה ינובסקה ולתחנת רכבת קלפרוב ממנה נשלחו יהודי גליציה המזרחית למחנה ההשמדה בלז'ץ. לקראת הטיסה לקייב ובהמשך לאודסה, נגיע לנמל התעופה של לבוב. לבוב – קייב 17:05-18:15 (UIA PS36), קייב – אודסה 19:35-20:35 (UIA PS55). העברה למלון באודסה.
  משך הסיור: כ-5 שעות.

 • אוקראינה, אודסה
  22.05 יום ג'

  אודסה - הפנינה שליד הים / זמן חופשי

  היום נסייר באתריה המרכזיים של אודסה – עיר נמל יפה לחוף הים השחור או בכינויה הרומנטי הלקוח מתוך שיר נודע – "הפנינה שליד הים". נטייל בשדרות פרימורסקי (Primorsky Boulevard), בין פסליהם של פושקין, דוכס דה רישליה ויקטרינה הגדולה ונשמע על פועלם באודסה, נתרשם מבית האופרה הנודע של אודסה וכמובן נגיע אל מדרגות פוטיומקין שהן מסימני ההיכר הבולטים ביותר של העיר. במדרגות אלו צולם קטע מפורסם מתוך סרטו של הבמאי סרגיי אייזנשטיין "אוניית הקרב פוטיומקין". נמשיך לרחוב הראשי דריבסובסקיה (Deribasivska) ונתרשם משפע של השמות המוכרים של סופרים, משוררים, מדענים, שגרו באודסה וביניהם מנדלייב, אדם מיצקביץ', קנדינסקי ועוד. נבקר באחת הכיכרות המרכזיות של אודסה כיכר סובורניה (Sobornaya Square) , נראה את פסל התפוז המיוחד ודרך שדרות התהילה נגיע אל אנדרטת המלח האלמוני.
  משך הסיור: כ-4.5 שעות

 • הקטקומבות של אודסה (Odessa Catacombs)
  23.05 יום ד'

  הקטקומבות של אודסה / זמן חופשי

  היום נבקר בקטקומבות של אודסה (Odessa Catacombs) – מנהרות תת-קרקעיות מתחת לאודסה שאורכן הכולל הנו כ- 2500 ק"מ. המנהרות שימשו כמחצבות פעילות במאה ה-19 והן כמערות מסתור לפרטיזנים האודסאים. כיום, הקטקומבות משמשות אטרקציה לתיירים.
  משך הסיור: כ-3.5 שעות.

 • אוקראינהה, אודסה היהודית
  24.05 יום ה'

  באודסה היהודית, חוזרים הביתה

  העיר אודסה מצטיירת בזיכרון הקיבוצי של העם היהודי כמרכז יהודי מהגדולים במזרח אירופה מסוף המאה התשע עשרה ועד למלחמת העולם השנייה. כאן צמחו גדולי אנשי הרוח היהודית והציונית כמו מנדלי מוכר ספרים, ח.נ. ביאליק, זאב ז'בוטינסקי, קלאוזנר, דובנוב ורבים אחרים והן גדולי היהודים הסובייטים למשל, יצחק בבל, הכנרים פטר סטולרסקי, דוד אויסטרך, נתן מילשטיין, לאוניד קגן ועוד. כדאי לזכור גם כי מכאן, מהנמל אודסה, החלה העלייה הגדולה לארץ ישראל מסוף המאה התשע עשרה ועד להקמת המדינה. נבקר במוזיאון לתולדות יהודי אודסה המכיל חפצים אותנטיים ותמונות היסטוריות של יהודי המקום. נראה בניין בית הכנסת ברודסקיה לשעבר ונבקר בבית הכנסת הגדול ובבית כנסת של חב"ד, נראה את הבתים בהם התגוררו משוררים, סופרים יהודיים ואישיים ציוניים שפעלו באודסה, דוגמת ביאליק, טשרניחובסקי, ז'בוטינסקי, פינסקר, מנדלי מוכר ספרים, יצחק בבל, נשמע על הוועד האודסאי (חיבת ציון) שפעל באודסה, נבקר ליד האנדרטה לקורבנות השואה. לפי העניין אפשר נבקר גם ב"פריבוז" (Privoz market), אחד השווקים הגדולים והמפורסמים בעיר אודסה השופע מכל טוב. בשעות הערב נגיע לנמל התעופה של העיר לקראת טיסת חזרה הביתה. 21:30-00:15 (UIA PS787).
  משך הסיור: כ-7 שעות.

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת
  • קבלת פנים והעברות מ/אל נמלי התעופה ע"פ התנכית.
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ע"פ התכנית.
  • 8 לילות במלונות כמפורט להלן על בסיס BB:
   • 3 לילות 16-19.05 בקייב – במלון CITYHOTEL.
   • 2 לילות 19-21.05 בלבוב – במלון Swiss.
   • 3 לילות 21-24.05 באודסה – במלון Wall Street.
  • העברות ונסיעות ברכבים ממוזגים עם נהגים ע"פ התכנית.
  • דמי כניסוה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף "אתרים הכלולים בתכנית" (למעט הימים בהם המוזיאונים סגורים).
  • מים מינרליים ברכב.
  •  דמי רישום וטיפול.
  המחיר אינו כולל
  • כרטיסי טיסות.
  • ביטוח נסיעות אישי וביטוח מטען.
  • אתרים ופעילויות אשר לא כלולים בתכנית הטיול.
  • ארוחות מעבר לארוחות בוקר המוגשות בבתי המלון.
  • כניסות מוקדמות ו/או מאוחרות לבתי המלון.
  • הוצאות אישיות.
  • שעות הדרכה ורכב נוספות שמעבר למתואר בתכנית הטיול.
  • טיפים למדריכים ונהגים מקומיים.

אתרים הכלולים בחבילת הטיול של מש' בלן באוקראינה

אתרים הכלולים בחבילת הטיול של מש' בלן באוקראינה

במסגרת הטיול הפרטי המודרך של משפחת בלן, יבקרו חברי הקבוצה בכמה מאתרי התיירות החשובים ביותר באוקראינה:

 • קתדרלת סופיה הקדושה

  קתדרלת סופיה הקדושה (Sofievskiy Sobor), היא קתדרלה המהווה דוגמה יוצאת דופן לאדריכלות מתקופת רוס של קייב. בתוך הקתדלרה פרסקות ופסיפסים רבים, והיא מהווה נקודת ציון חשובה בנוף העירוני. בשנת 1990 הכריז ארגון אונסק"ו על הקתדרלה כאתר מורשת עולמית.

 • לאוורת קייב-פצ'רסק (מנזר המערות)

  מתחם של מנזרים וכנסיות בקייב בירת אוקראינה, והנחשב לאחד העתיקים בעיר. המנזר הוקם בשנת 1051 בתקופת הנסיך ירוסלב הנבון, על ידי הנזיר אנטוניוס ותלמידו פאודוסי. האתר הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית תרבותי בשנת 1990.

 • מוזיאון האוצרות ההיסטוריים של אוקראינה במתחם לאוורת קייב-פצ'רסק

  מוזיאון האוצרות ההיסטוריים של אוקראינה במתחם לאוורת קייב-פצ'רסקבו מציג אוסף מרשים של תכשיטים, וחפצים יקרים שנאספו ברחבי אוקראינה.

   

 • מוזיאון למיקרו-מיניאטורות במתחם לאוורת קייב-פצ'רסק

  מוזיאון למיקרו-מיניאטורות במתחם לאוורת קייב-פצ'רסק מציג אוסף מיקרו-מיניאטורות שהן פרי יצירתו הוירטואוזית של האמן האוקראיני Mykola Syadristy.

 • מוזיאון בית המרקחת העתיק בלבוב

  מוזיאון-בית מרקחת בלבוב הממוקם בכיכר השוק אשרנוסד בשנת 1735 ע"י רוקח צבאי ופעיל עד היום.

 • מוזיאון הבירה בלבוב

  המוזיאון מציג את סיפורה של הבירה בעיר לבוב.

 • בית האופרה באודסה

  בית האופרה הראשון שנבנה באוקראינה, נחנך בשנת 1810 ונשרף כליל ב-1873. המבנה הנוכחי קיים משנת 1887. בבית האופרה של אודסה נצחו צ'ייקובסקי, רחמנינוב ועוד. מגזין פורבס כלל את הבניין ברשימת האטרקציות המומלצות במזרח אירופה.

 • המוזיאון לתולדות יהודי אודסה

  המוזיאון לתולדות יהודי אודסה "מגדל שורשים" נפתח בשנת 2002 ע"י המרכז קהילתי יהודי "מגדל"ומציג חפצים אותנטיים ותמונות היסטוריות של יהודי המקום.

 • הקטקומבות של אודסה

  הקטקומבות המפורסמות של אודסה (Odessa Catacombs) – רשת מנהרות תת-קרקעיות מתחת לאודסה שאורכן הכולל הנו כ- 2500 ק"מ. המנהרות שימשו כמחצבות פעילות במאה ה-19 והן כמערות מסתור לפרטיזנים האודסאים