חיפוש טיול למעלה

טיול שורשים פרטי באוקראינה ופולין | 02-12.06.16 | מש' דונר

מסלול הטיול:  לבוב – סוקאל – בלז – לבוב – זניאטין (Żniatyn) – פְּשֶׁוודוב (Przewodów) – לבוב – ורשה – קרקוב – ורשה – קייב.

זהו טיול פרטי הנערך בהובלת מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ועברית, המתוכנן והמאורגן לכל פרטיו, והמאפשר לכם לחוות חווית טיול איכותית בקבוצה פרטית סגורה.
תכנית זו מתבססת על טיסה ישירה של חברת Ukraine International Airlines. יתכנו שינויים במסלול המוצע בכפוף לשינויים בלוח הטיסות של חברת התעופה, על פי מיטב שיקולי המדריך בשטח, עקב תנאי מזג האוויר בפועל ו/או תנאי השטח ו/או דרישות השלטונות המקומיים.

אותנטיקו הנה השותפה הרשמית של הרשת הבינלאומית ™Best Eurasian Hotels בישראל.
אותנטיקו
מחוייבת לפעול בהגינות מול ציבור הצרכנים והינה בעלת תו אמון הציבור אשר מסמן לצרכנים עם מי כדאי לעשות עסקים.

מסלול ותכנית הטיול

מסלול ותכנית הטיול

 • לבוב בלילה, אוקראינה
  02.06 יום חמישי

  ת"א - קייב - לבוב

  נחיתה בלבוב בשעה 21:05, מפגש עם המדריך בשדה התעופה, העברה למלון.
  לינה בלבוב.

 • סוקאל, אקראינה
  03.06 יום ו'

  לבוב - סוקאל - בלז - לבוב

  סיורי שורשים בסוקאל ובלז.
  לינה בלבוב.

  מרחק נסיעה משוער ביום זה: כ- 190 ק"מ.

 • Żniatyn, פולין
  04.06 שבת

  לבוב - זניאטין (Żniatyn) - פְּשֶׁוודוב (Przewodów) - לבוב

  סיורי שורשים בזניאטין (Żniatyn) ופְּשֶׁוודוב (Przewodów), פולין.
  לינה בלבוב.

  מרחק נסיעה משוער ביום זה: כ- 260 ק"מ.

 • לבוב, אוקראינה
  05.06 יום א'

  לבוב - עיר האריות

  היום נטייל בלבוב (בשמה הגרמני למברג), אחת הערים העתיקות במזרח אירופה הממוקמת למרגלות הקרפטים. העיר נוסדה ע"י הנסיך הגליציאני דנילו במאה ה-13 ונקראה על שם בנו לב (אריה). היסטורית העיר נמצאת בגליציה המזרחית וברוב ימיה הייתה תחת שלטון פולני והן נשלטה ע"י האימפריה האוסטרו-הונגרית. נגיע ל"ויסוקי זאמוק" (המצודה הגבוה),ממנה נשקיף על הנופים המרהיבים של העיר, נטייל בשדרות סבובודה – הרחוב הראשי של העיר ונתפעל מהפנינה הארכיטקטונית של לבוב, בניין האופרה. נמשיך לסיור רגלי בעיר העתיקה, נטייל בכיכר השוק בת למעלה משש מאות שנה ובמוזיאון בית המרחקת השוכן בה, נתרשם מבניין העירייה המתנשא לגובה של 65 מטרים ומבניינים אחרים באזור המייצגים סגנונות בנייה שונים כמו הסגנון הגותי, בארוק, רנסנס, רוקוקו, ועוד. נגיע לרובע היהודי ונראה את שרידי בית הכנסת העתיק "שושנת הזהב".  כדאי להזכיר כי בעיר גאים בעובדה שהמקום הוא אחד הראשונים שנחשף באירופה לתרבות שתיית הקפה. ללא ספק כדאי להקדיש זמן להיכרות עם לבוב היהודית. בעיר התקיימו שלוש קהילות יהודיות: קראים, קהילה יהודית שישבה בתוך חומות העיר, וקהילה יהודית שישבה מחוץ לחומות העיר. ערב מלחמת העולם השנייה, הייתה בלבוב הקהילה היהודית השלישית בגודלה בפולין, לאחר קהילות ורשה ולודז', עם יותר ממאה אלף יהודים. במהלך הטיול נתרשם מהכתובות ביידיש שנשתמרו על חלק מהבניינים בעיר, נראה את בניין בית החולים היהודי לשעבר ע"ש מרקוס לזרוס ברח' רפפורט, נבקר ליד הבית בו התגורר שלום עליכם, נראה את הבניין בו שכן פעם בית הספר היהודי המסחרי, נראה אזור גטו לבוב והאנדרטה לזכר קורבנות השואה, נבקר בבית הכנסת ועוד. כמובן נגיע לאתר מחנה עבודה והשמדה ינובסקה ולתחנת רכבת קלפרוב ממנה נשלחו יהודי גליציה המזרחית למחנה ההשמדה בלז'ץ.
  לינה בלבוב.

  משך זמן העבודה של מדריך מקומי ורכב עם נהג: כ-8 שעות.

 • ורשה, פולין
  06.06 יום ב'

  לבוב - קייב - ורשה, סיור בוורשה

  מוקדם בבוקר נגיע אל נמל התעופה של לבוב לקראת הטיסה לקייב ובהמשך לוורשה. ננחת בשדה התעופה על שם פרדריק שופן בבירת פולין בשעה 10:00, ניפגש עם המדריך ונתחיל בסיור בוורשה. נתרשם מהעיר העתיקה ששוחזרה באופן מושלם לאחר מלחמת העולם השנייה, נסע בשדרות המרכזיות 'מרשלקובסקה' ו'ירושלים', נעבור בכיכר שלושת הצלבים, נעצור ליד קבר החייל האלמוני, נראה את הרחוב האלגנטי "האזור החדש", נביט על ארמון התרבות והמדע הענק – המבנה הגבוה ביותר בפולין אשר נבנה בתקופת פולין הקומוניסטית בין השנים 1952 ל-1955 כמתנה לעם הפולני ביוזמת יוסיף סטלין ועוד. נבקר בבית הקברות היהודי המפורסם של ורשה שהוא אחד מהגדולים ביותר בעולם, נתרשם מהמצבות ונלמד על חייהם של היהודים הידועים וביניהם רבנים, סופרים, שחקנים, אנשי רוח וציבור. נראה את ארמון המלכותי המשוחזר (Zamek Królewski), בכיכר השוק, נטייל ליד חומות העיר ונביט על נוף יפה הצופה לנהר ויסלה והאנדרטה של “סירנה", סמלה של ורשה. נמשיך ב"דרך המלך" – הציר המרכזי של העיר. נראה את ארמון רדזיוויל, את האנדרטה של אדם מיצקביץ', אוניברסיטת ורשה. נבקר בבית הכנסת נוז'יק, היחיד ששרד בוורשה והפעיל היום. נמשיך לכיכר 'גז'יבובסקה' בה דוכן התיאטרון היהודי על שם השחקנית אסתר רחל קמינסקה. נראה את הרחוב 'פרוז'נה', אחד הבודדים שנותר מתקופת ורשה היהודית טרם פרוץ מלחת העולם השניה. נבקר ברחוב Siennej 55, כאן נותר קטע מהחומה שהקיפה את גטו ורשה בזמן הכיבוש הנאצי. משם נמשיך לכיכר "אומשלאגפלאץ" ממנה נשלחו רבבות אסירי הגטו ל'טרבלינקה' ולמחנות ריכוז אחרים. נעבור ב"דרך הגבורה" וניזכר בגיבורי הגטו, נעצור באתר הבונקר ברחוב מילא 18 ונכבד את זכרו של מרדכי אנילביץ', מפקדו האגדי של מרד גטו ורשה. נסיים את המסע באנדרטת רפופורט המוכרת לכל המבקר ב"יד ושם" ובביקור במוזיאון לתולדות יהודי פולין.
  לינה בוורשה.

 • ורשה, פולין - יום 1 בטיול פרטי לפולין
  07.06 יום ג'

  ורשה - קרקוב

  יעדנו ליום זה, קרקוב – העיר השנייה בגודלה ואחת מעריה העתיקות והיפות של פולין.
  במחצית הראשונה של היום נבלה במרכז וורשה (ללא רכב ומדריך) ובשעות אחר הצהריים נגיע לתחנת הרכבת המרכזית של העיר – ורשאבה צנטראלנה ונעלה לרכבת היוצאת בשעה 15:47 לקרקוב. עם הגעתנו לקרקוב בשעה 18:07 ניפגש שוב המדריך ונסע למלון.
  לינה בקרקוב.

 • טיול בקרקוב, פולין
  08.06 יום ד'

  קרקוב

  נתחיל את סיורנו ב'כיכר מתייקו' בה שוכנת האנדרטה המרשימה המוקדשת ל'קרב גרונוואלד'. ניכנס לעיר העתיקה דרך 'שער פלוריאן' ונגיע לכיכר השוק. נבקר ב'כנסיית מאריה הקדושה' הנודעת ונאזין לצלילי החצוצרה המנגנת מדי שעה. נסייר ברובע היהודי של קרקוב – קאזימייז' בו נשתמרו שמונה בתי כנסת. נבקר בבית הכנסת העתיק ה"אלטנוישול", נמשיך לרחוב 'שירוקה' ונבקר בבית הכנסת הרמ"א ובבית הקברות היהודי העתיק של קרקוב בו נטמנו גדולי ישראל כמו ר' משה איסרליש ואחרים. נטייל ברחובותיה הצרים של העיר ונתרשם מהעבר היהודי העשיר של קרקוב. נראה את קטע חומת הגטו ונבקר בבית המרקחת "מתחת לנשר" וב'מפעל שינדלר'.
  לינה בקרקוב.

 • מכרה המלח ווייליצ
  09.06 יום ה'

  קרקוב - מכרה המלח ווייליצ'קה - קרקוב

  בבוקר ניסע לביקור במכרות המלח בווייליצ'קה, מאתרי התיירות הפופולריים בפולין, זו עיר תת-קרקעית עם מבנים, פסלים וכנסיות – והכל ממלח. נרד לעומק של 200 מטר ונסייר במסדרונות המכרות ונכיר את תהליך הפקת המלח החל במאה ה-11 ועד המאה ה-20. נראה טת המוצגים העשויים ממלח המזבח בכנסייה הקתולית. בשנת 1978 המכרה הוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. מווייליצ'קה נחזור לקרקוב ונמשיך ל'ארמון וואוול', מושבם העתיק של מלכי פולין השוכן בגדה השמאלית של הנהר ויסלה ונבקר במוזיאון ובכנסיית הארמון.
  לינה בקרקוב.

 • אוקראינה - קייב בלילה
  10.06 יום ו'

  קרקוב - ורשה - קייב

  בשעות הבוקר ניפרד מהמדריך, נעלה לרכבת מקרקוב לוורשה היוצאת בשעה 09:40 ובשעה 12:00 נגיע לבירת פולין. מתחנת הרכבת נעבור לנמל התעופה ונמריאה לקייב בטיסה היוצאת בשעה 16:05. נחיתה בקייב בשעה 18:35, מפגש עם המדריכה בשדה התעופה, העברה למלון.
  לינה בקייב.

 • אוקראינה - קייב
  11.06 שבת

  בקייב העתיקה והמודרנית

  נצא לסיור בבירת אוקראינה ואחת הערים העתיקות ביותר במזרח אירופה, קייב הנושאת בגאווה את התואר "אם כל הערים הרוסיות". נבקר ליד אנדרטת סירת המייסדים של העיר (Ladya), נמשיך אל אתריה של קייב העתיקה ונצפה על שער הזהב – שריד שער הכניסה אל העיר העתיקה (Golden Gate), נראה את קתדרלת סנט סופיה המפורסמת (Sofievskiy Sobor) שנבנתה במאה-11 והוכרזה ע" אונסק"ו כאתר מורשת עולמית תרבותית. נגיע למורד אנדרייבסקי (Andriyivs’kyi uzviz) – ירידה תלולה המכונה ע"י המקומיים "המונמארטר של קייב" ובה בתים עתיקים, גלריות, בתי קפה ושוק המזכרות. נבקר ברחוב הקניות והבילויים הראשי בעיר חרשצ'אטיק (Khreschatyk) ובכיכר העצמאות השוכנת בו (Maydan Nezalezhnosti) שהיא הכיכר המרכזית והיפה בעיר, נראה את בניין הפרלמנט (Verkhovna Rada), ארמון מרינסקי (Mariyinsky Palace) ארמון בארוקי מפואר המשמש היום לטקסים רשמיים של נשיא אוקראינה ואת "הבית עם הכימרות" המפורסם (House with Chimaeras). נשים את פעמנו אל לאוורת קייב-פצ'רסק – מנזר המערות (Kiev Pechersk Lavra) אולי האתר המרשים ביותר בעיר והינו אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. נסיים את הסיור על הגבעה הצופה אל הנהר דנייפר, בה ניצב הפסל "אמא מולדת" (Rodina Mat) המתנוסס לגובה של 62 מ', והוא חלק ממוזיאון המלחמה הפטריוטית הגדולה השוכן למרגלותיו.
  לינה בקייב

  משך זמן העבודה של מדריך מקומי ורכב עם נהג: כ-7 שעות.

 • אוקראינה, קייב - בית הכנסת בפודול
  12.06 יום א'

  קייב היהודית, חוזרים הביתה

  יום זה נקדיש להיכרות עם קייב היהודית שכן לבירת אוקראינה היסטוריה יהודית עשירה ועתיקת יומין. נתחיל את הסיור ב'באבי יאר' (Babi Yar), גיא ההריגה של יהודי קייב בזמן מלחמת העולם השנייה. נמשיך לפודול (Podol), אזור היסטורי ואחד העתיקים בקייב, בו בעבר התגוררו יהודים רבים. נתרשם מבניני הרובע, נראה בין היתר את בית הכנסת קורל הגדול הידוע גם בשם בית הכנסת בפודול, נראה את בניין האקדמיה קייב-מוהילה, בה נלמדה גם השפה העברית. היום באזור פודול שפע של מסעדות, חנויות ומקומות בילוי. נמשיך לבסרבקה (Bessarabka), גם הוא אזור היסטורי בקייב שקשור חזק בחיי היהודים בעיר. נכיר את מורשתו של יצרן הסוכר הגדול באותם הימים ונדבן יהודי מפורסם, לזר ברודסקי, נבקר בבית הכנסת כורל של ברודסקי שנבנה ב-1898 בכספי הנדבן ומשמש גם היום מרכז דתי ותרבותי של יהודי קייב. נראה את אחת האטרקציות של קייב, שוק בסרבקה המקורה שאף הוא נבנה מכספיו של ברודסקי. נראה את פסל שלום עליכם שהתגורר באזור ואת תבליט הזיכרון על הבית בו נולדה גולדה מאיר.
  בשעות הערב נגיע לנמל התעופה של קייב לקראת הטיסה הביתה הממריאה בשעה 19:25.

  משך זמן העבודה של מדריך מקומי ורכב עם נהג: כ-7 שעות.

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת
  • קבלת פנים והעברות מ/אל נמלי התעופה ע"פ התכנית.
  • 10 לילות במלונות כמפורט להלן על בסיס BB:
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית בקייב, לבוב והסביבה ע"פ התכנית.
  • מדריך מקומי דובר עברית בוורשה וקרקוב ע"פ התכנית.
  • העברות וסיורים כולל הוצאות דלק כמפורט להלן:
   • קייב – במיניוואן ממוזג עם נהג מסוג Mercedes Viano או דומה.
   • לבוב והסביבה – במיניוואן ממוזג עם נהג מסוג Mercedes Vito או דומה.
   • ורשה וקרקוב – במיניוואן ממוזג מסוג Renault Trafic או דומה בנהיגת המדריך.
  • כרטיסים לרכבת ורשה – קרקוב – ורשה.
  • העברה מתחנת הרכבת אל נמל התעופה בוורשה.
  • אגרות מעבר גבול בין אוקראינה ופולין.
  • דמי כניסה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף "אתרים הכלולים בתכנית" (למעט הימים בהם המוזיאונים סגורים). לפי העניין, תוכלו להוסיף אתרים נוספים, זאת בתשלום במקום.
  •  דמי רישום וטיפול.
  המחיר אינו כולל
  • כרטיסי טיסה.
  • ביטוח נסיעות אישי וביטוח מטען.
  • הוצאות רפואיות ביעדי הסיור.
  • אתרים ופעילויות אשר לא כלולים בתכנית הטיול.
  • ארוחות מעבר לארוחות בוקר המוגשות בבתי המלון.
  • כניסות מוקדמות ו/או מאוחרות לבתי המלון.
  • הוצאות אישיות.
  • שעות הדרכה ורכב נוספות שמעבר למתואר בתכנית הטיול.
  • הוצאות אפשריות אשר ינבעו מ:
   • שינויים בתכנית הביקור אשר עשויים להתרחש עקב תנאי מזג האוויר בפועל ו/או תנאי השטח ו/או דרישות השלטונות המקומיים ו/או אילוצים אחרים.
   • שינויים בלוח הטיסות של חברות התעופה.

אתרים הכלולים בחבילת הטיול

אתרים הכלולים בחבילת הטיול

 • מוזיאון בית המרקחת העתיק בלבוב

  מוזיאון-בית מרקחת בלבוב הממוקם בכיכר השוק אשרנוסד בשנת 1735 ע"י רוקח צבאי ופעיל עד היום.

 • בית הכנסת נוז'יק בוורשה

  היחיד מבתי הכנסת בוורשה ששרד את השואה. בית הכנסת נחנך בשנת 1902, הוקם בכספי משפחת נוז'יק, ונקרא על שמם.

 • המוזיאון לתולדות יהודי פולין

  המוזיאון נפתח לקהל באפריל 2013 ומציג את ההיסטוריה של יהדות פולין. המוזיאון ממוקם בשטח שבו נמצא בעבר גטו ורשה, במקום שבו ניצב בניין מפקדת היודנראט, ליד רחוב אנילביץ' ומול האנדרטה לזכר גיבורי גטו ורשה של הפסל נתן רפפורט.

 • בית הקברות היהודי בוורשה

  בית הקברות היהודי ברחוב אוקופובה (Okopowa) שברובע וולה (Wola), נוסד בשנת 1806, הוא בית הקברות היהודי השני בגודלו בפולין ואחד מהגדולים ביותר בעולם. בית הקברות מתפרס על פני שטח של 83 אקרים (כ-336 דונם), ומאכלס יותר מ-200,000 קברים מסומנים וכן קברי אחים של מתי גטו ורשה.

 • ארמון מלכי פולין (מצודת ואוול) וקתדרלת ואוול בקרקוב

  מתחם השוכן בגובה 228 מטרים מעל פני הים, בגדה השמאלית של הנהר ויסלה. המבנים העיקריים בגבעה הם ארמון מלכי פולין (מצודת ואוול) וקתדרלת ואוול ושניהם מהווים את המרכז השלטוני והן את המרכז הדתי של ממלכת פולין מן המאה ה-11 ועד אבדן עצמאות פולין במאה ה-17.

 • בית המרקחת "מתחת לנשר" בקרקוב

  תדאוש פנקייביץ' – רוקח פולני ובעל בית המרקחת בשם "מתחת לנשר" הממוקם בכיכר זגודי שהייתה בתוך שטח הגטו של קרקוב, סייע ליהודי הגטו בתרופות, בכסף ובמזון ואף זייף מסמכים על מנת לעזור ליהודי הגטו.

 • בית הכנסת הרמ"א בקרקוב

  בית הכנסת הרמ"א נוסד ב-1553 על ידי רבי משה איסרליש הידוע בתור הרמ"א. בית הכנסת נבנה בסגנון רנסאנס מאוחר.

 • מפעל שינדלר בקרקוב

  המפעל לייצור אמייל של אוסקר שינדלר, תעשיין גרמני, מחסידי אומות העולם, אשר הציל במלחמת העולם השנייה כ-1200 יהודים ממוות בידי הנאצים.

 • מכרות המלח בווייליצ'קה

  מכרות המלח בווייליצ'קה, מאתרי התיירות הפופולריים בפולין, הוא עיר תת-קרקעית עם מבנים, פסלים וכנסיות – והכל ממלח.

 • לאוורת קייב-פצ'רסק (מנזר המערות)

  מתחם של מנזרים וכנסיות בקייב בירת אוקראינה, והנחשב לאחד העתיקים בעיר. המנזר הוקם בשנת 1051 בתקופת הנסיך ירוסלב הנבון, על ידי הנזיר אנטוניוס ותלמידו פאודוסי. האתר הוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית תרבותי בשנת 1990.

 • מוזיאון האוצרות ההיסטוריים של אוקראינה במתחם לאוורת קייב-פצ'רסק

  מוזיאון האוצרות ההיסטוריים של אוקראינה במתחם לאוורת קייב-פצ'רסקבו מציג אוסף מרשים של תכשיטים, וחפצים יקרים שנאספו ברחבי אוקראינה.

   

 • מוזיאון למיקרו-מיניאטורות במתחם לאוורת קייב-פצ'רסק

  מוזיאון למיקרו-מיניאטורות במתחם לאוורת קייב-פצ'רסק מציג אוסף מיקרו-מיניאטורות שהן פרי יצירתו הוירטואוזית של האמן האוקראיני Mykola Syadristy.

מפת הטיול

מפת הטיול

https://goo.gl/hIENrX