חיפוש טיול למעלה

טיול פרטי מודרך בפורטוגל | 15-24.05.2018 | קבוצת עדנה

 טיול פרטי מודרך בפורטוגל מבית אותנטיקו™ שייערך ב-15-24.05.2018.

כמו כל הטיולים שתוכננו ואורגנו על ידי חברת אותנטיקו™, הטיול נערך בקבוצה פרטית סגורה ויודרך על ידי מדריכים מקומיים, והוא שילב נסיעות במיניבוס ממוזג עם הליכות ברגל ביעדי הסיורים.

בדף זה תוכלו להתרשם מפרטי הטיול של קבוצת עדנה, לקרוא על מסלול הטיול, האתרים שיבקרו ועוד. מסלול הטיול צפוי להשתנות מקבוצה לקבוצה בהתאם למועדי הטיסות של חברת התעופה, שיקול דעתו של המדריך, העדפות המטיילים, תנאי מזג האוויר או גורמים אחרים.

אותנטיקו הנה השותפה הרשמית של הרשת הבינלאומית ™Best Eurasian Hotels בישראל.
אותנטיקו מחוייבת לפעול בהגינות מול ציבור הצרכנים והינה בעלת תו אמון הציבור אשר מסמן לצרכנים עם מי כדאי לעשות עסקים.

מסלול ותוכנית הטיול בפורטוגל

מסלול ותוכנית הטיול בפורטוגל

קבוצת עדנה בפורטוגל במשך 10 ימים. להלן תוכנית הטיול של קבוצת עדנה:

 • ליסבון, פורטוגל
  15.05 יום ג'

  ערב טוב ליסבון

  נחיתה בליסבון בשעה 21:00, הצוות שלנו יקבל את פניכם בנמל התעופה הבינלאומי של ליסבון, העברה למלון ללינה.

   

 • ליסבון, פורטוגל
  16.05 יום ד'

  יום סיור בליסבון

  נתחיל את הסיור בנקודת התצפית בפארק אדוארד השביעי (Eduardo VII Park), נמשיך בנסיעה לאורך השדרה המרכזית של העיר, ונעצור בכיכר רוסיו (Rossio square), ליבה של העיר העתיקה. ברחבת סאו דומינגוס נראה אנדרטה שבה מגן דוד חקוק באבן עגולה ועליו הכיתוב ‭,2006–1506"‬ לזכר אלפי יהודים, קורבנות קיצוניות דתית שהועלו למוקד ונרצחו באש ב‭19-‬ באפריל 1506 במקום הזה‭."‬ ניסע דרך "כיכר המסחר" (Commerce Square), היפה שבכיכרות ליסבון ואחת מהכיכרות המרשימות באירופה. נמשיך לרובע אלפאמה (Alfama) וטירת סאו ז'ורז'ה (São Jorge Castle). נבקר ברובע בלם (Belem) ונתרשם מאתריו המפורסמים: מנזר ז'רונימוש (Jerónimos Monastery), יצירת מופת של סגנון האדריכלות המנואליני. בכנסייה שבמנזר קבורים ווסקו דה גאמה ומלכי פורטוגל; אנדרטת התגליות (Monument of the Discoveries) ומגדל בלם (Belém Tower), סימלה של לסבון ואחד מהאתרים הבולטים בה. נמתיק את הסיור בבלן בטעימת המאפה הנודע של ליסבון, 'פשטל דה בם' (Pastel de Belém) במגדניה המפורסמת Pastéis de Belém שפתחה את שעריה ב-1837.
  לינה בליסבון.

 • קינטה דה רגליירה (Quinta da Regaleira), סינטרה, פורטוגל
  17.05 יום ה'

  ליסבון - אשטוריל - קאשקאי - קאבו דה רוקה - סינטרה - ליסבון (כ-100 ק"מ)

  לאחר ארוחת בוקר נסע לאורך דרך הריוויירה הפורטוגלית (Portuguese Riviera) שסביב עיירות הנופש קאשקאיש (Cascais) ואשטוריל (Estoril) אל הנקודה המערבית ביותר באירופה, קאבו דה רוקה (Cabo da Roca). נמשיך לעיירה הציורית סינטרה (Sintra) הנכללת ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו ונהיא חשבת ליעד תיירותי מבוקש. נסייר בקינטה דה רגליירה (Quinta da Regaleira) – אחוזה בסגנון נאו-גותי ונאו-מאנואליני מסוף המאה ה-19, ובה גנים רחבי ידיים שהם אוצר של ממש לכל המתעניינים בתולדות הבונים החופשיים, הדתות ותורות הנסתר. בית האחוזה הוא יצירת אמנות יחידה במינה, שבנה האדריכל האיטלקי הידוע לואיג'י מאניני בעבור המיליונר אנטוניו אוגוסטו קרווליו מונטרו (António Augusto Carvalho Monteiro).
  נשוב לליסבון ללינה.

 • אובידוש (Óbidos), פורטוגל
  18.05 יום ו'

  ליסבון - אובידוש - נאזארה - מנזר באטאליה - פאטימה (כ-190 ק"מ)

  ניפרד מליסבון ונסע לאובידוש (Óbidos), עיירה ציורית המוקפת חומה מימי הביניים, שהייתה נחלתם של מלכי פורטוגל מאז ומתמיד. אובידוש ידועה בתעשיית השוקולד שלה ומתהדרת גם בליקר הדובדבנים הנפלא שלה – Ginja d’Óbidos. נמשיך אל העיר האהובה על נופשי הקיץ, נאזארה (Nazaré), המציעה חוף חולי יפהפה ומצוקים נישאים. נאזארה הצליחה במידה רבה לשמור על צביונה ככפר דייגים קטן. בנוסף לחוף הנהדר, מצפים לכם בעיירה גם שפע של מסעדות דגים, סמטאות יפהפיות ותושבים מסבירי פנים. נסע לביקור במנזר באטאליה (Batalha Monastery) של המסדר הדומיניקני, יצירת מופת מהמאות ה-14 עד ה-16. התחנה הוספית ליום זה – פאטימה (Fátima), עיר שהתפרסמה בשנת 1917 בעקבות האירוע של גבירתנו מפאטימה, ומאז הפכה לאתר עלייה לרגל.
  לינה פאטימה.

 • מנזר מסדר הצלוב (Convento de Cristo), טומאר, פורטוגל
  19.05 שבת

  פאטימה - טומאר - קשטלו ברנקו - קוביליה (כ-220 ק"מ)

  מפאטימה נשים את פעמינו לטומאר (Tomar), עיר שהיא אוצר היסטורי אמיתי. נבקר במסדר הצלוב (Convento de Cristo), אחד הגדולים באירופה ובעבר היה מבצר טמפלרי שנבנה במאה ה-12. זהו אחד המונומנטים האמנותיים וההיסטוריים החשובים של פורטוגל שהוכרז על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 1983. עוד אתר החשוב לביקור בטומאר – בית כנסת שנבנה במחצית המאה ה-15 ומוקם בלב מה שהיה פעם הרובע היהודי (הביקור בבית כנסת בכפוף לסיום השיפוצים המתנהלים בו עתה). מטומאר נמשיך לקשטלו ברנקו (Castelo Branco), בירת הנפה קשטלו ברנקו שבמחוז מרכז (Centro Region) ומשם לעיירת קוביליה (Covilhã) השוכנת בלב החבל ההררי 'סרה דה אשטרלה' (Serra da Estrela) – 'הרי הכוכב' בפורטוגלית. בקוביליה שכנה אחת הקהילות היהודיות הגדולות בפורטוגל ערב פרוץ הרדיפות וגם היא נודעת בזכות תעשיית הצמר וגבינת כבשים המפורסמת – Queijo Serra da Estrela.
  לינה בקוביליה.

 • המוזיאון היהודי בבלמונטה, פורטוגל
  20.05 יום א'

  קוביליה - בלמונטה - כפר סורטליה - גוארדה - פינהאו (כ-180 ק"מ)

  מקובילה נסע לבלמונטה (Belmonte), המכונה לעיתים קרובות "העיר העברית" והיא תחנה חשובה על "הדרך היהודית" בחבל ההררי 'סרה דה אשטרלה' (Serra da Estrela) – 'הרי הכוכב' בפורטוגלית. בבלמונטה התקיימה קהילת אנוסים גדולה, ששמרה על מנהגים יהודיים שונים, ונמנעה מנישואים עם תושבי הכפר הנוצרים במשך מאות שנים. בשנת 1917 גילה את הקהילה מהנדס יהודי פולני בשם שמואל שוורץ, והוא שפרסם אותה לידיעת העולם. נבקר במוזיאון היהודי שמציג את ההיסטוריה העשירה של הקהילה המקומית, חפצים עתיקים, מנורות, ספרי קודש, תמונות והוכחות להמשכיות קיומה של היהדות במדינה. מבלמונטה נסע לסיור מרתק בכפר סורטליה (Sortelha), נציגה הבולט של שורת הכפרים ההסיטוריים של פורטוגל שנדמה כי הזמן עשה עמם חסד ופסח עליהם. נשמיך בטיול ונעבור דרך גוארדה (Guarda), עיירה עתיקה עם קתדרלה מרשימה (כדאי להתעניין מדוע הקתדרלה "מפנה את אחוריה" לספרד), מצודה מן המאה ה-12 וכמה רבעים עתיקים, עם רחובות צרים ובתי אבן שסוגרים עליהם וביניהם הרובע היהודי המציג גם סימנים רבים החרוטים על קירות הבתים. התחנה הסופית להיום – עיירת פינהאו (Pinhão) השופעת בטראסות גפנים המכסים את מדרונות ההרים שבשתי גדות הנהר וביניהן אפשר להבחין ב"קינטות" – אחוזות חקלאיות שבהן מטפלים בענבים ובחלקן מייצרים יין.
  לינה בפינהאו.

 • שייט בנהר דואורו, פורטוגל
  21.05 יום ב'

  שייט פרטי בנהר דואורו, פינהאו - פאוואיוש - פינהאו (כ-30 ק"מ)

  אחרי ארוחת בוקר נשוט בנהר דואורו. בתום השייט נעלה בדרך ציורית אל עיירת פאוואיוש (Favaios) לטעימת מושקטל דה פוואיוש (Moscatel de Favaios) המפורסם באזור דואורו. בתום הסיור ביקב, נשוב למלון בפינהאו.
  זמן חופשי למנוחה ובילויים.
  לינה בפינהאו.

 • עמק דאורו (Douro), פורטוגל
  22.05 יום ג'

  פינהאו - לאמגו - פסו דה רגואה - טעימת 'וינו ורדה' - פורטו (כ-180 ק"מ)

  אחרי ארוחת בוקר נעזוב את פינהאו ונסע לביקור בעיירת לאמגו (Lamego), בה נמצא אתר עלייה לרגל חשוב – כנסיית 'גבירתו של הרפואות' (Nossa Senhora dos Remédios). נערוך טעימת Presunto de Lamego (חמון פורטוגלי מפורסם) בליווי יין מבעבע מקומי. בדרכינו לפורטו נעצור בעיירת פסו דה רגואה (Peso Da Regua) הממוקמת על "דרך היין של פורטו" והן בחוות היין לטעימת Vinho Verde 'וינו ורדה' (יין ירוק בעברית), היין הכי מרענן בפורטוגל הנוצר במחוז מיניו (Minho) הצפוני. לעת ערב נגיע לפורטו – העיר העתיקה, היפה, הרומנטית והציורית בפורטוגל, בעלת היסטוריה עשירה וארכיטקטורה נפלאה.
  לינה בפורטו.

 • בראגה (Braga), פורטוגל
  23.05 יום ד'

  פורטו - בום ז'זוש דו מונטה - בראגה - גימראייש -פורטו (כ-140 ק"מ)

  מפורטו נסע לבקר באתר עלייה לרגל – 'בום ז'זוש דו מונטה' (Bom Jesus do Monte) הנמצא על פסגת ההר ומאפשר תצפית נהדרת על כל הסביבה. אל הכנסייה מוביל גרם מדרגות רב מפלסי מרהיב, שכדאי מאוד לעלות בו. נמשיך לבראגה (Braga), זמן חופשי לארוחה בעיר העתיקה. נטייל ברובע העתיק של בראגה ונבקר בקתדרלה, בכיכרות הראשיות ונראה אתרים היסטוריים אחרים. בראגה הייתה מושב הבישופים הראשון של פרוטוגל ועיר יפה להפליא המעוטרת בשפע פסלי גרניט ומלאה במזרקות וכנסיות. נמשיך אל העיר גימראייש (Guimarães), הידועה כ'ערש האומה הפורטוגלית'. גימראייש  שימשה כבירת התרבות של אירופה בשנת 2012 ומוכרזת כאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. העיר מציעה שפע חוויות מעניינות. נבקר בטירת גימראייש המתנשאת לגובה של 28 מטרים.
  נשוב לפורטו ללינה.

 • פורטו, פורטוגל
  24.05 יום ה'

  בפורטו המדהימה

  נתחיל את הסיור בכיכר בואווישטה ‭(Rotunda da Boavista)‬ ובה אנדרטה המסמלת את נצחונם של הפורטוגלים על נפוליאון, נחלוף על פני בית המוסיקה (Casa da Musica), בניין מודרני וייחודי מאוד, הנחשב לבניין המוצלח ביותר שתיכנן האדרכיל ההולנדי הנודע, רם קולהאס, ונגיע לנקודת תצפית יפה באזור Matosinhos בה אפשר יהיה לצלם תמונות בלתי נשכחות. נמשיך למרכז ההיסטורי של פורטו, נבקר ב'תחנת הרכבת סאו בנטו' (São Bento railway station), הנחשבת לאחת מ-14 תחנות הרכבת היפות בעולם. במרחק נגיעה ממנה נמצאת הקתדרלה הגדולה של פורטו (Sé do Porto). אחרי שנתפעל מהתצפית המרהיבה על העיר העתיקה ממתחם הקתדרלה, נמשיך אל פנינת פורטו העתיקה, כנסיית פרנציסקוס הקדוש (Church of São Francisco). כדי לקבל מושג מלא על פורטו, חשוב לבקר ב'ארמון הבורסה' (Palacio da Bolsa) – יצירת מופת של אדריכלות הנאו-קלאסית וסמל האצילות. נמשיך אל רובע ריביירה (Ribeira) המתחיל בעיר העתיקה ומסתיים על גדות נהר הדואורו. הרובע הוא המקום שבו שוכן לבה של פורטו, כך לפחות גרוסים תושבי העיר. אחרי הסיור בעיר, נבקר ביקב מהידועים בעולם המייצר יין פורט, שקרוי על שם העיר, כולל טעימות של 3 סוגי היין המפורסם.
  בתום הסיור, הגעה למלון להתרעננות, והעברה לנמל התעופה לקראת הטיסה הביתה הממריאה בשעה 23:10.

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול הפרטי מבית אותנטיקו כוללת
  • העברות מ/אל שדות התעופה בלסיבון, פורטו ופונשל.
  • 9 לילות במלונות על בסיס BB כמפורט להלן:
   • 3 לילות בליסבון: 15-18.05 במלון Olissippo Saldanha בחדרים מסוג Standard.
   • לילה אחד בפאטימה: 18-19.05 במלון Luz Charming Houses בחדרים מסוג Superior.
   • לילה אחד בקובילה: 19-20.05 במלון Puralã – Hotel & SPA בחדרים מסוג Standard.
   • 2 לילות בפינהאו: 22-22.05 במלון The Vintage House בחדרים מסוג Standard.
   • 2 לילות בפורטו: 22-24.05 במלון Cristal Porto בחדרים מסוג Superior לרבות יציאה מאוחרת מהמלון ב-24.05.
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ע"פ התכנית (זמן עבודה ממוצע של מדריך-מלווה – כ-8-9 שעות).
  • העברות ונסיעות במיניבוס ממוזג עם נהג ע"פ התכנית (זמן עבודה ממוצע של מיניבוס ונהג – כ-8-9 שעות).
  • כלכלה ושירותים שונים:
   • ארוחות בוקר בבתי המלון.
   • טעימת המאפה הנודע של ליסבון, 'פשטל דה בלן' (Pastel de Belém) במגדניה המפורסמת Pastéis de Belém שפתחה את שעריה ב-1837.
   • טיעמת ז'ינז'יניה (Ginjinha) באובידוש – דובדבנים חמוצים בברנדי עם תוספת סוכר, מים וקינמון.
   • טעימת Presunto de Lamego (חמון פורטוגלי מפורסם) בליווי יין מבעבע מקומי בלאמגו.
   • טעימת 3 סוגי יין פורט ביקב מהידועים בעולם בפורטו.
   • טעימת Vinho Verde 'וינו ורדה' (יין ירוק בעברית) מהמחוז מיניו (Minho) הצפוני בליווי גבינות האזור.
   • טעימת מושקטל דה פוואיוש (Moscatel de Favaios) המפורסם באזור דואורו.
   • שייט פרטי בנהר דואורו בפינהאו (Pinhão).
  • דמי כניסה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף "אתרים הכלולים בתכנית" (למעט הימים בהם המוזיאונים סגורים).
  • מים מינרליים ברכב (1 ליטר לאדם ליום).
  • דמי רישום וטיפול.
  המחיר אינו כולל
  • כרטיסי טיסה.
  • ביטוח נסיעות אישי, בריאות ומטען.
  • מסך עירוני בסך של 1 אירו לאדם ללילה במלונות ליסבון (משולם ישירות למלון).
  • מסך עירוני בסך של 2 אירו לאדם ללילה במלונות פורטו (משולם ישירות למלון).
  • ארוחות מעבר לארוחות וטעימות המתוארות בסעיף "חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת".
  • אתרים, פעילויות ושירותים אשר לא כלולים בחבילת הטיול.
  • הוצאות בעלות אופי אישי (משקאות, מזכרות וכו').

אתרים הכלולים בחבילת הטיול של קבוצת עדנה בפורטוגל

אתרים הכלולים בחבילת הטיול של קבוצת עדנה בפורטוגל

במסגרת הטיול הפרטי המודרך של קבוצת עדנה, יטיילו חברי הקבוצה באתרי התיירות החשובים ביותר בפורטוגל:

 • טירת סאו ז'ורז'ה, ליסבון

  טירת סאו ז'ורז'ה (Castelo de São Jorge) – טירה בליסבון, בירת פורטוגל. הטירה עומדת על הגבעה הגבוהה ביותר במרכז ההיסטורי של העיר, והיא אחת מאתרי התיירות המרכזיים בה.

 • קתדרלת ליסבון

  קתדרלה רומית-קתולית העתיקה בעיר והיא מושבה של הפטריארכיה של ליסבון.

 • קינטה דה רגליירה, סינטרה

  קינטה דה רגליירה (Quinta da Regaleira) – אחוזה בסגנון נאו-גותי ונאו-מאנואליני מסוף המאה ה-19, עם גנים רחבי ידיים שהם אוצר של ממש לכל המתעניינים בתולדות הבונים החופשיים, הדתות ותורות הנסתר.

 • מנזר באטאליה

  מנזר באטאליה (Batalha Monastery) של המסדר הדומיניקני, יצירת מופת מהמאות ה-14 עד ה-16.

 • מנזר מסדר הצלוב, טומאר

  מנזר מסדר הצלוב (Convento de Cristo). המנזר, אחד הגדולים באירופה, היה בעבר מבצר טמפלרי שנבנה במאה ה-12.

 • בית הכנסת העתיק של טומאר

  בית הכנסת העתיקר של טומאר נבנה במחצית המאה ה-15 ומוקם בלב מה שהיה פעם הרובע היהודי. בית הכנסת חדל לתפקד ב-1497. הבניין עבר גלגולים שונים, עד שבשנת 1921 הוכר כמונומנט לאומי וב-1939 הבניין שופץ ושומר כמוזיאון.
  הביקור בבית כנסת בכפוף לסיום השיפוצים המתנהלים בו עתה.

 • המוזיאון היהודי בבלמונטה

  מוזיאון גדול, יחיד מסוגו בפורטוגל, שמציג את ההיסטוריה העשירה של הקהילה המקומית, חפצים עתיקים, מנורות, ספרי קודש, תמונות והוכחות להמשכיות קיומה של היהדות במדינה. המוזיאון נוסד ב-2005 ורוב המוצגים במוזיאון הוסתרו בבתי יהודים בסרה דה אשטרלה במשך כמה מאות שנים, מחשש לרדיפות ולפעילות האינקוויזיציה.

 • פוניקולור לבום ז'זוש דו מונטה

  פוניקולור המוביל אל אתר עלייה לרגל – 'בום ז'זוש דו מונטה' (Bom Jesus do Monte) הנמצא על פסגת ההר ומאפשר תצפית נהדרת על כל הסביבה.

 • טירת גימראייש

  טירת גימראייש (Castelo de Guimarães), נבנה במאה ה-10 בסגנון רומנסקי. אפונסו הראשון, המלך הראשון של פורטוגל, נולד בטירה בשנת 1109.

 • כנסיית פרנציסקוס הקדוש, פורטו

  כנסיית פרנציסקוס הקדוש (Church of São Francisco) – מונומנט גותי מהמפורסמים והבולטים בפורטו. הוא ממוקם במרכז ההיסטורי של העיר ומוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו.

 • ארמון הבורסה, פורטו

  ארמון הבורסה (Palacio da Bolsa) – יצירת מופת של אדריכלות הנאו-קלאסית וסמל האצילות בפורטו.

מפת הטיול של קבוצת עדנה בפורטוגל

מפת הטיול של קבוצת עדנה בפורטוגל

https://goo.gl/AGTuqz