חיפוש טיול למעלה

טיול באזרבייג'ן | 15-22.05.2018 | קבוצת י. חבה

טיול פרטי מודרך באזרבייג'ן מבית אותנטיקו ™ שייערך ב-15-22.05.2018.

כמו כל הטיולים שתוכננו ואורגנו על ידי חברת אותנטיקו ™, הטיול נערך בקבוצה פרטית סגורה ויודרך על ידי מדריכים מקומיים, והוא שילב נסיעות במיניוואן ממוזג עם הליכות ברגל ביעדי הסיורים.

בדף זה תוכלו להתרשם מפרטי הטיול של קבוצת י. חבה, לקרוא על מסלול הטיול, האתרים שביקרו בהם ובתי המלון שלנו בהם. מסלול הטיול צפוי להשתנות מקבוצה לקבוצה בהתאם למועדי הטיסות של חברת התעופה, שיקול דעתו של המדריך, העדפות המטיילים, תנאי מזג האוויר או גורמים אחרים.

אותנטיקו הנה השותפה הרשמית של הרשת הבינלאומית ™Best Eurasian Hotels בישראל.
אותנטיקו מחוייבת לפעול בהגינות מול ציבור הצרכנים והינה בעלת תו אמון הציבור אשר מסמן לצרכנים עם מי כדאי לעשות עסקים.

תכנית הטיול של קבוצת י. חבה באזרבייג'ן

תכנית הטיול של קבוצת י. חבה באזרבייג'ן

 • באקו בלילה, אזרבייג
  15.05 יום ג'

  שלום באקו

  נמריא לבאקו (Baku), בירת אזרבייג'ן בשעה 11:55, ננחת בשעה 16:30, ניפגש עם המדריך ונצא לסיור היכרות עם הבירה המקסימה של אזרבייג'אן באקו, אשר נבנתה סביב מפרץ בים הכספי. באקו מעניקה חוויה מערבית קוסמופוליטית עם ניחוחות מענגים של המזרח. נתחיל את הטיול בביקור בשדרת הזיכרון 'Shehidler Khiyabany', מקום ממנו נצפה נוף פנורמי נהדר על העיר. נמשיך אל באקו החדשה ונתרשם מהמבנים שקמו במאות ה-XIX- XX: רחוב ניזמי (Nizami), כיכר המזרקה (Fountain Square), אנדרטת חכים ג'מאל א-דין נזאמי, רחוב ראסול-זאדה.
  העברה למלון ללינה.

 • באקו, אזרבייג
  16.05 יום ד'

  סיור בבאקו

  אחרי ארוחת בוקר נמשיך לטייל בבאקו. נגיע אל החלק ההיסטורי של באקו, המזמן חוויות הסיור בין דפי הספר 'אלף לילה ולילה'. נסייר בעיר העתיקה "Icheri Sheher" המוקפת חומה מימי הביניים, נבקר בארמון שירוואנשה (Palace of the Shirvanshahs), בקראוונסראי עתיק, נתפעל ממגדל העלמה (Maiden Tower) שהנו אחד מסמלי העיר ונגיע לכיכר השוק המלאה בדוחני מזכרות וחניות ססגוניות. בדצמבר 2000 נבחרה העיר העתיקה, יחד עם ארמון שירוואנשה ומגדל העלמה, להיות האתר הראשון באזרבייג'ן שהוכרז כאתר מורשת עולמית. נבקר במוזיאון הלאומי להיסטוריה של אזרבייג'ן (National Museum of History of Azerbaijan) ונצא לשייט (נמשך כ-30 דקות) בסירת תיירים בים הכספי לאורך קו החוף (בכפוף לתנאי מזג האוויר) ונבקר במוזיאון השטיחים (Azerbaijan Carpet Museum). לסיום נגיע לביקור במרכז על שם הנשיא המנוח היידר אלייב (Heydar Aliyev Cultural Center) אשר נחנך בשנת 2012 על-ידי בנו, אילהם אלייב, שירש את הסמכות, התואר והכוח מאביו. מרכז התרבות, שמתנשא לגובה 80 מטרים ומשתרע על פני 57,000 מ"ר, מכיל מוזיאון, ספרייה ומרכז כנסים, הנו פרי יצירתה של אדריכלית-העל הגאונית, זאהה חדיד (במקום ייחודי זה אפשר לבקר במוזיאון המרכז והתערוכות המוצגות בו או בתצוגה מרשימה ויוצאת דופן  של רכבים קלסיים).
  חזרה למלון, אחרי ארוחת ערב סיור בן כשעה "באקו בלילה".

 • 17.05 יום ה'

  באקו - גנג'ה (Ganja) - האגם הכחול (Göygöl) - גנג'ה

  בשעה 08:00 נמריא בטיסת פנים אל גנג'ה (Ganja), העיר השנייה בגודלה באזרבייג'ן, הממוקמת בפאתי הרי הקווקז, על שפת נהר גיינדג'אי (יובל של נהר הקורה). עם הגעתנו לגנג'ה, נבקר במאוזוליאום של נזאמי אשר הוקם בשנת 1991 לזכרו של המשורר חכים ג'מאל א-דין נזאמי, נביט על קרוואן סאראי שנתשמר מימי הביניים ומסגד עבאס שאה הראשון – המסגד הגדול בעיר שנבנה בשנת 1606. נראה את 'בית הבקבוקים' המפורסם ונשמיך אל 'האגם הכחול' (Lake Göygöl), אגם ציורי אשר נוצר כתוצאה מרעידת האדמה שפקדה את האזור בשנת 1931. ללינה נשוב אל גנג'ה.

  Ganja – Lake Göygöl – Ganja (Approximate distance: 90 km)

 • ארמון הקיץ של החאנים משקי (Palace of Shaki Khans), אזרבייג
  18.05 יום ו'

  גנג'ה - שקי (Sheki) - קיש (Kish) - גבלה (Gabala)

  אחרי ארוחת בוקר נסע אל שקי (Sheki), עיר שהוקמה במאה ה-8 לפנה"ס תחילה בשם סקסנה או סקה על שמו של העם סקי שהתגורר באזור. היסטוריה עשירה, נוף הררי מקסים, ומיקומה על דרך המשי ההיסטורית, מביאים אל שקי לא מעט תיירים. נסייר בעיר העתיקה, בשוק העירוני, נראה את מבצר העיר, נבקר באורחן דרכים – קאראוואן סאראי המפורסם של העיר וכיום בית מלון, בארמון הקיץ של החאנים משקי (Palace of Sheki Khans), יצירת מופת אדריכלית ותרבותית מהמאה ה-18 שנכלל יחד עם העיר העתיקה של שקי ברשימת אתרי המורשת התרבותית של אונסק"ו. ארוחת צהריים בביתה של משפחה מקומית. נמשיך אל הכפר הציורי קיש (Kish) לביקור במתחם כנסיית קיש העתיקה שבזמנים שונים תפקדה ככנסייה האפוסטולית באבלניה הקווקזית, ככנסייה בתוך הכנסייה הגאורגית האורתודוקסית ומאוחר יותר כמו הכנסייה האפוסטולית הארמנית. לעת ערב נגיע לעיר גבלה (Gabala) ללינה.

  Ganja – Sheki – Kish – Gabala (Approximate distance: 250 km)

 • כפר Lahij , אזרבייג
  19.05 שבת

  גבלה - כפר Lahidj - שאמאחי (Shamakhi) - באקו

  מ-גבלה נסע אל כפר Lahidj השוכן במורדות הדרומיים-מערביים של רכס הקווקז הגדול, במחוז Ismayilly. זהו כפר של בעלי מלאכה, אורגי שטיחים ובעיקר חרשי נחושת וכדאי מאוד לבקר בסדנאות האמנים המקומיים. הבתים והרחובות בכפר אותנטי זה הממוקם במיקום מרתק בצפון מזרח אזרביג`אן, נשתמרו באופן יוצא מהכלל ומעניקים חווית היכרות עם החיים המסורתיים. לאחר הביקור ב-Lahidj נמשיך אל שאמאחי (Shamakhi), עיר ההמתוארכת למאה החמישית לפני הספירה שהייתה בירתה של ממלכת שירוואן ההיסטורית. בשאמאחי נבקר במסגד ג'ומה (Juma Mosque), במאוזוליאום 'שבע כיפות' (Yeddi Gumbaz mausoleum) ובבית קברות משפחתי של שושלת שירוואנשה. אנו חוזרים לבאקו הבירה, בדרך נעבור באתר מעניין שעמו נקשרו אגדות וסיפורים מיסטיים רבים, קבר דירי באבא (Diri-Baba) – מאוזוליאום דו-קומתי הממוקם בפאתי יישוב Maraza. לינה בבאקו.

  Gabala – Lahidj – Shamakhi – Maraza – Baku (Approximate distance: 260 km)

 • קרסניה סלובודה / Krasnaya Sloboda, אזרבייג
  20.05 יום א'

  באקו - קובה (Quba) - כפר חינליק (Xinaliq) - באקו

  ניפרד לעת עתה מבאקו ונסע לקובה (באזרית: Quba), עיר בצפון אזרבייג'ן, שמשמשת מזה זמן רב כמקום מושבה של קהילת יהודים הרריים הגדולה ביותר באזור. בדרכנו צפונה, נראה משמאלנו את הר חמש האצבעות – Besh Barmag Mountain, הקדוש לאזרים ומשמש מוקד עלייה לרגל לבקשות ניסים, ריפוי מחלות ועוד. עם הגעתנו לקובה נבקר בכפר קירמיזי קסבה (או ברוסית 'קרסניה סלובודה' / Krasnaya Sloboda) השוכן קרוב מאוד ליישוב הגדול קובה. הכפר נפרד מקובה בשנת 1742 וזהו מקום היישוב המרכזי של יהודי ההרים (יהודיים הרריים) באזרבייג'ן. עם נפילת ברית המועצות ב-1989 התגוררו בעיירה כ-18,000 תושבים, אך היום בשל עלייה לישראל והגירה למקומות אחרים האוכלוסייה היהודית קטנה עד כ-3500 איש. בתקופת בריה"מ הצליחו בני הקהילה לשמר את זהותם היהודית ובמקום נמצאים מספר בתי כנסת ומוסודת יהודיים ובשל כך לעתים מכנים את הכפר "ירושלים של הקווקז". נמשיך בנסיעה לכפר חינליק (Xinaliq) השוכן בגובה של 2100-2200 מטר מעל פני הים (הנסיעה לחינליק בכפוף לתנאי מזג אוויר). הכפר נמצא על גבעה מוריקה, מוקפת הרים מושלגים וערוצי נהרות זורמים. בכפר כמה עשרות בתים, המכילים כ-300 תושבים בלבד. חזרה לבאקו בשעות ערב מאוחרות.

  Baku – Quba – Baku (Approximate distance: 320 km)
  Quba – Xinaliq – Quba (Approximate distance: 100 km)

 • מקדש האש Ateshgah, אזרבייג
  21.05 יום ב'

  באקו - גובוסטאן - חצי האי אבשרון - באקו

  נצא את באקו ונשים את פעמנו אל שמורת גובוסטאן (באזרית "שמורת ארץ הואדיות"). השמורה נמצאת כ-60 ק"מ דרומית-מערבית לבאקו ושוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי-מדברי. השמורה נודעת בפטרוגליפים הרבים שנותרו בה מתקופת האבן ולאחריה. בשמורה יש מספר גדול של הרי געש של בוץ, וההערכה היא כי מתוך 700 הקיימים בעולם, 300 נמצאים במזרח אזרבייג'ן. אלה הם תלים הנמצאים כ-10 ק"מ דרומית לאזור הפטרוגליפים, הפולטים בוץ מבעבע וגז. בשנת 2007 הכריז ארגון אונסק"ו על שטח של 5,370 דונם בשמורה כאתר מורשת עולמית. נשוב לבאקו ונמשיך אל חצי האי אבשרון (Absheron Peninsula) השוכן לחופו המערבי של הים הכספי, לביקור באתר של מקדש האש Ateshgah of Baku שכן אזרבייג'ן ידועה ביו היתר כ"ארץ האש הקדושה", והייתה למרכז של זורואסטריזם (דת פרסית עתיקה) ומשכה אליה 'עובדי אש' מכל קצות העולם. נמשיך אל Yanar Dag או "הר האש" – גבעה שממוקמת במרכז חצי האי ונצפה במחזה יוצא דופן – אש תמידית הבוערת כתוצאה משריפת גז טבעי.
  ארוחת ערב במסעדה אותנטית בבאקו בליווי מופע פולקלור, לינה בבאקו.

  Baku – Gobustan – Absheron Peninsula – Baku (Approximate distance: 140km)

   

 • באקו, אזרבייג
  22.05 יום ג'

  להתראות אזרבייג'ן

  העברה לנמל התעופה של באקו לקראת הטיסה הביתה הממריאה בשעה 08:30.

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת
  • העברות מ/אל שדות התעופה.
  • אשרות כניסה אלקטרוניות.
  • כרטיסים לטיסת פנים מבאקו לגנג'ה.
  • לינות: סה"כ 7 לילות במלונות על בסיס BB כמפורט להל:
   • 2 לילות בבאקו: 15-17.05 במלון Fairmont Baku בחדר מסוג Deluxe.
   • לילה אחד בגנג'ה: 17-18.05 במלון Ramada Plaza Gence בחדר מסוג Comfort.
   • לילה אחד בגבלה: 18-19.05 במלון QafqaZ Riverside Resort Hotel בחדרים מסוג Superior.
   • 3 לילות בבאקו: 19-22.05 במלון Fairmont Baku בחדר מסוג Deluxe.
  • מדריך מקומי דובר אנגלית ע"פ התכנית 
  • העברות ונסיעות במיניבוס ממוזג עם נהג ע"פ התכנית.
  • כלכלה: ארוחות בוקר במלונות ועוד 2 ארוחות במהלך הטיול ובתוך כך:
   • ארוחת צהריים בביתה של משפחה מקומית בשקי.
   • ארוחת ערב במסעדה אותנטית בבאקו בליווי מופע פולקלור.
  • דמי כניסה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף "אתרים הכלולים בתכנית" (למעט הימים בהם המוזיאונים סגורים).
  • מים מינרליים ברכב (1 ליטר לאדם ליום).
  • דמי רישום וטיפול.
  המחיר אינו כולל
  • כרטיסים לטיסות בינלאומיות.
  • ביטוח נסיעות אישי ומטען.
  • הוצאות בעלות אופי אישי (משקאות, מזכרות וכו').
  • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

אתרים הכלולים בחבילת הטיול של קבוצת י. חבה באזרבייג'ן

אתרים הכלולים בחבילת הטיול של קבוצת י. חבה באזרבייג'ן

במסגרת הטיול הפרטי המודרך של של קבוצת י. חבה, יטיילו חברי הקבוצה באתרי התיירות החשובים ביותר באזרבייג'ן:

 • העיר העתיקה של באקו

  העיר העתיקה של באקו (אזרית İçeri şəhər – "העיר הפנימית") היא אתר מבוצר ומוקף חומה השוכן במרכז העיר באקו, בירת הרפובליקה של אזרבייג'ן והעיר הגדולה בה. בדצמבר 2000 נבחרה העיר העתיקה, יחד עם ארמון שירוואנשה ומגדל העלמה, להיות האתר הראשון באזרבייג'ן שהוכרז כאתר מורשת עולמית.

 • ארמון שירוואנשה (Palace of the Shirvanshahs)

  ארמון שירוואנשה (Şirvanşahlar sarayı) ממוקם בחלקה המערבי של העיר העתיקה, אורכו כ-100 מטר ורוחבו כ-50 מטר, והוא כעיר בתוך עיר. ב-1964 הוכרז המתחם כאתר שימור לאומי.

 • מגדל העלמה (Maiden Tower)

  מגדל העלמה הוא סימלה הידוע ביותר של באקו, והוא מופיע על שטרות ומטבעות של מאנאט אזרבייג'ני. המגדל ניצב בצידה הדרומי של העיר העתיקה, והוא היה חלק מקו הביצורים העתיק שלה, שאינו קיים עוד. המגדל עגול ונישא לגובה של 29.5 מטרים. קוטרו 17 מטרים והוא עשוי מאבן גיר מקומית.

 • המוזיאון הלאומי להיסטוריה של אזרבייג'ן

  המוזיאון הלאומי להיסטוריה של אזרבייג'ן הוא המוזיאון הגדול ביותר באזרבייג'אן, ממוקם בבאקו, באחוזתו לשעבר של Haji Zeynalabdin Taghiyev נדבן ואיל נפט אזרי ונוסד בשנת 1920.

 • מרכז היידר אלייב

  המרכז על שם הנשיא המנוח היידר אלייב (Heydar Aliyev Cultural Center) אשר נחנך בשנת 2012 על-ידי בנו, אילהם אלייב, שירש  את הסמכות, התואר והכוח מאביו. מרכז התרבות, שמתנשא לגובה 80 מטרים ומשתרע על פני 57,000 מ"ר, מכיל מוזיאון, ספרייה ומרכז כנסים, הנו פרי יצירתה של אדריכלית-העל הגאונית, זאהה חדיד. במקום ייחודי זה אפשר לבקר במוזיאון המרכז והתערוכות המוצגות בו או בתצוגה מרשימה ויוצאת דופן  של רכבים קלסיים.

 • מוזיאון השטיחים

  המוזיאון הוקם בשנת 1967 ומציג שטיחים אזריים מעוררי הערצה. אריגת שטיחים היא אמנות אזרית עתיקה ובאזורים המסורתיים בחורה צעירה עדיין נדרשת לארוג חמישה שטיחים על מנת שמשפחת החתן המיועד תוכל לבחון את יכולתיה.

 • שמורת גובוסטאן

  השמורה נמצאת כ-60 ק"מ דרומית-מערבית לבאקו ושוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי-מדברי. השמורה נודעת בפטרוגליפים הרבים שנותרו בה מתקופת האבן ולאחריה, כמו כן, בשמורה יש מספר גדול של הרי געש של בוץ.

 • מקדש האש Ateshgah of Baku

  מקדש האש (Ateşgah temple) שנבנה על מצבורי גז טבעיים שיצרו אש תמידית שבוערת במרכזו. המקום הוקם על ידי מאמינים מדת הזורואסטריאנס במאה ה-6 לספירה, ושימש אתר עלייה לרגל במשך מאות שנים.

 • Yanar Dag או "הר האש"

  גבעה שממוקמת במרכז חצי האי אבשרון ולמרגולתיה בוערת אש תמידית כתוצאה משריפת גז טבע.

 • קירמיזי קסבה / Krasnaya Sloboda

  כפר קירמיזי קסבה (או ברוסית 'קרסניה סלובודה' / Krasnaya Sloboda) השוכן קרוב מאוד ליישוב הגדול קובה. הכפר נפרד מקובה בשנת 1742 וזהו מקום היישוב המרכזי של יהודי ההרים (יהודיים הרריים) באזרבייג'ן. עם נפילת ברית המועצות ב-1989 התגוררו בעיירה כ-18,000 תושבים, אך היום בשל עלייה לישראל והגירה למקומות אחרים האוכלוסייה היהודית קטנה עד כ-3500 איש.

 • המאוזוליאום של נזאמי, גנג'ה (Ganja)

  מאוזוליאום של נזאמי אשר הוקם בשנת 1991 לזכרו של המשורר חכים ג'מאל א-דין נזאמי.

 • שקי (Sheki) ואתריה

  העיר העתיקה, מבצר העיר, קאראוואן סאראי המפורסם של העיר וכיום בית מלון, ארמון הקיץ של החאנים משקי (Palace of Sheki Khans).

 • כנסיית קיש (Church of Kish)

  כנסיה עתיקה שבזמנים שונים תפקדה ככנסייה האפוסטולית באבלניה הקווקזית, ככנסייה בתוך הכנסייה הגאורגית האורתודוקסית ומאוחר יותר כמו הכנסייה האפוסטולית הארמנית

 • כפר Lahidj

  כפר השוכן במורדות הדרומיים-מערביים של רכס הקווקז הגדול, במחוז Ismayilly.

 • שאמאחי (Shamakhi) ואתריה

  מסגד ג'ומה (Juma Mosque), מאוזוליאום 'שבע כיפות' (Yeddi Gumbaz mausoleum), בית קברות משפחתי של שושלת שירוואנשה.

 • קבר דירי באבא (Diri-Baba)

  מאוזוליאום דו-קומתי הממוקם בפאתי יישוב Maraza.

מפת הטיול של של קבוצת י. חבה באזרבייג'ן

מפת הטיול של של קבוצת י. חבה באזרבייג'ן

https://goo.gl/QL977D