חיפוש טיול למעלה

טיול פרטי מודרך בפולין | 24.05-04.06.2017 | קבוצת נתן קודינסקי

מסלול הטיול: ורשה – פולטוסק – וישקוב – מיקוו'אייקי – קנטז'ין – פרומבורק – טירת מאלבורק – גדנסק – גדיניה – סופוט – גדנסק – טורון – לודז' – ורוצלב – אושוויץ-בירקנאו – קרקוב – מכרה המלח בווייליצ'קה – זאקופנה – קרקוב – צ'נסטוחובה – ורשה

זהו טיול פרטי מודרך המתוכנן והמאורגן לכל פרטיו, והמאפשר לכם לחוות חווית טיול איכותית בקבוצה פרטית סגורה.
יתכנו שינויים במסלול המוצע בכפוף לשינויים בלוח הטיסות של חברת התעופה, עקב שינוי חברת התעופה, כמו גם על פי מיטב שיקולי המדריך בשטח, עקב תנאי מזג האוויר בפועל ו/או תנאי השטח ו/או דרישות השלטונות המקומיים.

אותנטיקו הנה השותפה הרשמית של הרשת הבינלאומית ™Best Eurasian Hotels בישראל.
אותנטיקו
מחוייבת לפעול בהגינות מול ציבור הצרכנים והינה בעלת תו אמון הציבור אשר מסמן לצרכנים עם מי כדאי לעשות עסקים.

מסלול ותכנית הטיול

מסלול ותכנית הטיול

 • הארמון המלכותי (Zamek Krolewsky) בוורשה, פולין
  24.05 יום ד'

  ת"א - ורשה, סיור בוורשה

  ננחת בשדה התעופה ע"ש פרדריק שופן בבירת פולין בשעה 08:10 (המראה מת"א בשעה 05:10), ניפגש עם המדריך ונתחיל בסיור בוורשה. נתרשם מהעיר העתיקה ששוחזרה באופן מושלם לאחר מלחמת העולם השנייה, נסע בשדרות המרכזיות 'מרשלקובסקה' ו'ירושלים', נעבור בכיכר שלושת הצלבים, נעצור ליד קבר החייל האלמוני, נראה את הרחוב האלגנטי "האזור החדש", נביט על ארמון התרבות והמדע הענק – המבנה הגבוה ביותר בפולין אשר נבנה בתקופת פולין הקומוניסטית בין השנים 1952 ל-1955 כמתנה לעם הפולני ביוזמת יוסיף סטלין, ועוד. אחרי הפסקת צהריים נמשיך לסיור רגלי בעיר העתיקה. נבקר בארמון המלכותי המשוחזר (Zamek Królewski), בכיכר השוק, נטייל ליד חומות העיר ונביט על נוף יפה הצופה לנהר ויסלה והאנדרטה של "סירנה", סמלה של ורשה. נמשיך ב"דרך המלך" – הציר המרכזי של העיר. נראה את ארמון רדזיוויל, את האנדרטה של אדם מיצקביץ', אוניברסיטת ורשה, ונסיים את היום בביקור במוזיאון לתולדות יהודי פולין שהוקם ברחבת האנדרטה לזכר מרד גטו ורשה שנוצרה על ידי האמן נתן רפופורט, יליד ורשה. ההעתק של האנדרטה מצוי ברחבת יד ושם בירושלים, והוא אחד הסמלים המוכרים של מורשת השואה והגבורה.
  לינה בוורשה במלון *Regent 5.

 • מלון *Mikolajki 5, פולין
  25.05 יום ה'

  ורשה - פולטוסק - וישקוב - מיקוו'אייקי (כ-260 ק"מ)

  ניפרד לעת עתה מוורשה ונסע אל אזור 'האגמים המָזוּריים הגדולים' (Mazury) השוכן בצפון מזרח פולין, הגובל עם אזור קליננגרד הרוסי, ליטא ובלארוס. האגמים מכסים מאות קילומטרים וחוברו ביניהם בתעלות בכדי לאפשר שיט רציף. בדרך נעצור בשתי עיירות פולטוסק ווישקוב לביקורי השורשים.
  ארוחת ערב ולינה במלון *Mikolajki 5 השוכן על שפת האגם בעיירת נופש מרכזית באגמים המָזוּריים, מיקוו'אייקי (Mikołajki).

 • טירת מאלבורק, פולין
  26.05 יום ו'

  מיקוו'אייקי - קנטז'ין - פרומבורק - טירת מאלבורק - גדיניה (כ-310 ק"מ)

  ממיקוו'אייקי נמשיך צפונה לכיוון העיר קנטז'ין (Kętrzyn). בדרך נעצור לביקור ב"מאורת הזאב" – המתחם הצבאי אשר שימש כמפקדה של היטלר בזמן מבצע "ברברוסה". כאן ב-20 ביולי 1944 בוצע ניסיון ההתנקשות של קלאוס שטאופנברג באדולף היטלר. נעבור בקנטז'ין ונציץ אל הטירה הטבטונית, נמשיך לעוד עיר של מדינת המסדר הטבטוני – פרומבורק (Frombork). נתרשם מהקתדרלה של פרומבורק ומפסלו של ניקולאוס קוֹפֶּרניקוּס – אסטרונום, מתמטיקאי וכלכלן פולני אשר בילה קרוב ל-30 שנים מחייו בפומבורק. נמשיך אל טירת מאלבורק (Malbork Castle) הנמצאת כ-60 ק"מ מגדנסק. הטירה נחשבת לטירת הלבנים הגדולה בעולם ולמבנה הגותי המבוצר הגדול באירופה ומשמשת דוגמה לאדריכלות טירות קלאסית מימי הביניים ועל כן הוכרזה בשנת 1997 ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. ללינה לגדנסק (Gdańsk), עיר הנמל החשובה ביותר בפולין והשישית בגודלה במדינה.
  לינה בגדנסק במלון Mercure Gdańsk Stare Miasto.

 • גדנסק, פולין
  27.05 שבת

  גדנסק - סופוט - גדיניה - גדנסק (כ-50 ק"מ)

  אחרי ארוחת בוקר נתחיל סיור בגדנסק (Gdansk), שפעם נקראה דנציג השוכנת על חוף הים הבלטי בצפון פולין, ובדרך נבקר בסופוט (Sopot) – עיר מרפא וקייט מקסימה וידועה בכל אירופה הממוקמת ליד מפרץ גדנסק לחופי הים הבלטי. העיר העתיקה של גדנסק אינה גדולה. היא מתחילה בקו המים, לאורך הנהר Motlawa והיא שונה מערים אחרות בפולין כי יש בה מרכיבים פולניים לצד מרכיבים גרמניים. נתפעל מבזיליקת סנט מר, הכנסייה הגדולה ביותר בפולין ואחת הגדולות ביותר באירופה, נעבור בדרך המלכים ותחת השערים הרבים של העיר, נביט על בית העירייה המרשים של דנציג שנבנה במאה ה-14. מול בית העירייה ניצב פסלו של נפטון – פטרונה של עיר הנמל. הוא עומד כאן ומניף את הקלשון מאז 1633. נבקר באי המחסנים, בחצר בית המשפט ארטוס מהמאה ה-15, נגיע גם אל אזור המספנות של גדנסק, כאן נולדה תנועת סולידריות, איגוד מקצועי פולני שהוקם בספטמבר 1980, והונהג בתחילתו על ידי לך ואלנסה.
  מגדנסק נסע לגדיניה (Gdynia) היושבת לשפת מפרץ דנציג שבדרום הים הבלטי, כ-15 ק"מ מגדנסק ובדרך נבקר בסופוט (Sopot) – עיר מרפא וקייט מקסימה וידועה בכל אירופה הממוקמת ליד מפרץ גדנסק לחופי הים הבלטי. גדנסק, גדיניה וסופוט מהוות מערכת "שלושת הערים" (Tricity) היחידה בפולין.
  לינה בגדנסק במלון Mercure Gdańsk Stare Miasto.

 • לודז
  28.05 יום א'

  גדנסק - טורון - לודז' (כ-350 ק"מ)

  נצא את גדנסק וניסע לעיר טורון (Toruń), העיר שהוכרזה על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 1997 ואף ידועה כמקום לידתו של ניקולאוס קופרניקוס. העיר העתיקה של טורון היא מהמעטות בערי פולין שנשתמרה מימי הביניים. טורון נחשבת כבירת הדובשניות של אירופה וכדאי לנצל את ההזדמנות ולטעום מהממתק המפורסם. נמשיך ללודז' (Łódź), עיר בה היסטוריה וחיים מודרניים חיים זה לצד זה בהרמוניה מושלמת. לודז' היא העיר השלישית בגודלה בפולין וידועה כבירת תעשיית הטקסטיל במדינה, זאת במידה רבה הודות ליוזמת תושביה היהודים ועל שום כך דבק בה הכינוי "מנצ'סטר הפולנית". בהגעתנו ללודז' נבקר בארמונו של ישראל פוזננסקי (Izrael Poznański Palace) שהיה איש עסקים יהודי-פולני, איל טקסטיל ונדבן שחי ופעל בלודז'. ארמון מגוריו המפואר עומד במרכז לודז' והחל מ-1975 שוכן בו המוזיאון ההיסטורי של העיר הנחשב לסמל העיר ולעתים מכונה "הלובר של לודז". נטייל ברחוב פיוטרקובסקה (Piotrkowska), המדרחוב הארוך ביותר בפולין, הרחוב מקסים באווירתו היחודית. זהו מקום נהדר לקניות בחנויות בגדי המעצבים הרבות, כמו גם לביקור באחד ממאה המסעדות ובתי הקפה. ברחוב פיוטרקובסקה ניתן לראות גם מונומנטים ייחודיים וגלריית מפורסמי לודז' (Galeria Sławnych Łodzian) – פסלי מתכת לאורכו של הרחוב בדמותם של תושבי העיר המפורסמים וביניהם ארתור רובינשטיין, פסנתרן יהודי-פולני ומגדולי הווירטואוזים בדורו.
  לינה בלודז' במלון Double Tree by Hilton.

 • ורוצלב, פולין
  29.05 יום ב'

  לודז' - ורוצלב (כ-220 ק"מ)

  בשעות הבוקר נבקר בית הקברות היהודי מהגדולים באירופה אשר נוסד בשנת 1811. נסיים את ביקורנו בלודז׳ באתר ההנצחה לשואה בתחנת הרכבת רדגסט (Radegast Station). נמשיך אל ורוצלב (Wrocław), העיר הרביעית בגודלה בפולין השוכנת על גדות נהר האודר. בהיסטוריה היהודית נודעת ורוצלב בעיקר בשם בְּרֶסְלַאוּ (או בְּרֶסְלוֹי) שכן בעיר הייתה קיימת קהילה יהודית ענפה כבר מהמאה ה-12. נבקר בעיר העתיקה, נתרשם מבית העירייה – פנינה גותית ויצירת מופת ארכיטקטונית, נבקר בבניין האוניברסיטה (אשר לימדו בו מספר חתני פרס נובל) על מנת לראות את אחת הפנינים ההיסטוריות של העיר – אולם לאופולד (Aula Leopoldina). האולם בעל עיצוב בארוקי יפיפה נקרא על שמו של קיסר לאופולד הראשון אשר ייסד את האוניברסיטה. נבקר בבית הכנסת היפה של ורוצלב.
  לינה בוורוצלב במלון Art Hotel.

 • אתר הזיכרון והמוזיאון אושוויץ-בירקנאו, פולין
  30.05 יום ג'

  ורוצלב - אושוויץ - קרקוב (כ-300 ק"מ)

  זהו יום של מסע, בו נסייר באתר הזיכרון והמוזיאון אושוויץ-בירקנאו שהוקם בשטח מחנה הריכוז וההשמדה הגדול במחנות ההשמדה שהקימה גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה.
  לארוחת ערב ולינה נגיע למלון andel's by Vienna House Cracow בקרקוב.

 • טיול בקרקוב, פולין
  31.05 יום ד'

  קרקוב

  נתחיל את סיורנו ב'כיכר מתייקו' בה שוכנת האנדרטה המרשימה המוקדשת ל'קרב גרונוואלד'. ניכנס לעיר העתיקה דרך 'שער פלוריאן' ונגיע לכיכר השוק. נבקר ב'כנסיית מאריה הקדושה' הנודעת ונאזין לצלילי החצוצרה המנגנת מדי שעה. נמשיך לביקור ב"ארמון וואוול" (Wawel Castle), מושבם העתיק של מלכי פולין השוכן בגדה השמאלית של הנהר ויסלה. אחרי הצהריים נסייר ברובע היהודי של קרקוב – קז'ימייז' (Kazimierz) בו נשתמרו שמונה בתי כנסת. נבקר בבית הכנסת העתיק, נמשיך לרחוב 'שירוקה' ונבקר בבית הקברות היהודי העתיק של קרקוב בו נטמנו גדולי ישראל כמו ר' משה איסרליש ואחרים ובבית הכנסת הרמ"א. נטייל ברחובותיה הצרים של העיר ונתרשם מהעבר היהודי העשיר של קרקוב. נראה את קטע חומת הגטו ונבקר בבית המרקחת "מתחת לנשר" (Apteka Pod Orłem).
  לינה במלון andel's by Vienna House Cracow בקרקוב.

 • מכרה המלח ווייליצ
  01.06 יום ה'

  קרקוב - מכרה המלח בווייליצ'קה - זאקופנה (כ-110 ק"מ)

  ניפרד ליום אחד מקרקוב וניסע לביקור במכרות המלח בווייליצ'קה, מאתרי התיירות הפופולריים בפולין, זו עיר תת-קרקעית עם מבנים, פסלים וכנסיות – והכל ממלח. נרד לעומק של 200 מטר ונסייר במסדרונות המכרות ונכיר את תהליך הפקת המלח החל במאה ה-11 ועד המאה ה-20. נראה את המוצגים המיוחדים העשויים ממלח. בשנת 1978 המכרה הוכרז כאתר מורשת עולמית מטעם אונסק"ו. מווייליצ'קה ניסע לזָאקוֹפָּנֶה (Zakopane), עיירת נופש וסקי הממוקמת בדרום פולין קרוב לפארק הלאומי של הרי הטאטרה. זו העיר הגבוהה ביותר בפולין, גובהה יותר מ-800 מטר מעל גובה פני הים. נטייל במקום המרכזי בזאקופנה, רחוב קרופובקי, המדרחוב המפורסם ביותר בפולין. ארוחת ערב ולינה במלון *Litwor 5 בזאקופנה.

 • זאקופנה, אתר טיול בפולין
  02.06 יום ו'

  זאקופנה - קרקוב (כ-110 ק"מ)

  אחרי ארוחת בוקר, נעלה ברכבל להר גוּבָּאלוּבְקָה (Gubałówka) לתצפית מרהיבה על האזור (בכפוף לתנאי מזג אוויר). נשוב לקרקוב ונבקר במוזיאון במפעל של אוסקר שינדלר (Fabryka Emalia Oskara Schindlera), תעשיין גרמני, מחסידי אומות העולם, אשר הציל במלחמת העולם השנייה כ-1200 יהודים ממוות בידי הנאצים.
  לינה במלון andel's by Vienna House Cracow בקרקוב.

 • מנזר יאסנה גורה, פולין
  03.06 שבת

  קרקוב - צ'נסטוחובה - ורשה (כ-360 ק"מ)

  אחרי ארוחת בוקר נסע בחזרה לוורשה. בדרך נעצור בעיר צ'נסטוחובה (Częstochowa), עיר בדרום מערב פולין, השוכנת על גדות נהר Warta. העיר מקודשת לקתולים ומהווה מוקד עלייה לרגל בעיקר בזכות האיקונין המכונה 'המדונה השחורה מצ'נסטוחובה'. גם אפיפיורים עלו לרגל אליה, ואחרון עשה זאת בנדיקטוס ה-16 במאי 2006. נבקר במנזר 'יאסנה גורה' (Jasna Góra) הנחשב לבירה הרוחנית של פולין כדי לצפות ביצירה מרשימה הזו. עם הגעתינו לבירת פולין, נסע לפארק לאז'נקי (Łazienki Królewskie), פארק ירוק רחב ידיים ויפהפה, פינה פסטורלית שקטה ונעימה בלב ורשה ונתרשם מפסלו של פרדריק שופן, המלחין הלאומי הגדול.
  לינה בוורשה במלון *Regent 5.

 • בית הכנסת נוז
  04.06 יום א'

  סיור בוורשה, חוזרים הביתה

  לאחר ארוחת בוקר וצ'ק אאוט מהמלון, נצא לסיור משלים בוורשה היהודית. נבקר בבית הכנסת נוז'יק, היחיד ששרד בוורשה והפעיל היום. נמשיך לכיכר 'גז'יבובסקה' בה דוכן התיאטרון היהודי על שם השחקנית אסתר רחל קמינסקה. נראה את הרחוב 'פרוז'נה', אחד הבודדים שנותר מתקופת ורשה היהודית טרם פרוץ מלחת העולם השניה. נביט על בית היתומים של יאנוש קורצ'אק ועל האנדרטה לזכרו. נמשיך את הסיור באתרים הקשורים לגטו ורשה. נבקר ברחוב Siennej 55, כאן נותר קטע מהחומה שהקיפה את גטו ורשה בזמן הכיבוש הנאצי. משם נמשיך לכיכר "אומשלאגפלאץ" ממנה נשלחו רבבות אסירי הגטו ל'טרבלינקה' ולמחנות ריכוז אחרים. נעבור ב"דרך הגבורה" וניזכר בגיבורי הגטו, נעצור באתר הבונקר ברחוב מילא 18 ונכבד את זכרו של מרדכי אנילביץ', מפקדו האגדי של מרד גטו ורשה. נבקר בבית הקברות היהודי המפורסם של ורשה ונתרשם מהמצבות של היהודים הידועים וביניהם הרבנים, הסופרים, השחקנים, הלמדנים, אנשי רוח ואנשי ציבור.
  זמן חופשי לבילויים וקניות.
  לקראת השעה 20:00 נגיע אל נמל התעופה ונעלה לטיסתנו הביתה הממריאה בשעה 22:05 (נחיתה בארץ בשעה 02:55).
  להתראות פולין!

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת
  • כרטיסים לטיסות ת"א-ורשה-ת"א בחברת אלעל (בכפוף לזמינות הכרטיסים בעת הזמנת הטיול בפועל).
  • קבלת פנים והעברות מ/אל נמל התעופה.
  • 11 לילות במלונות כמפורט להלן:
   • 24-25.05 – לילה אחד בוורשה במלון *Regent 5 (בגין כניסה מוקדמת למלון תחול תוספת תשלום).
   • 25-26.05 – לילה אחד במיקוו'אייקי במלון *Mikolajki 5, כולל ארוחת ערב.
   • 26-28.05 – 2 לילות בגדנסק במלון Mercure Gdańsk Stare Miasto.
   • 28-29.05 – לילה אחד בלודז' במלון Double Tree by Hilton.
   • 29-30.05 – לילה אחד בוורוצלב במלון Art Hotel.
   • 30.05-01.06 – 2 לילות בקרקוב במלון andel's by Vienna House Cracowכולל ארוחת ערב ב-30.05.
   • 01-02.06 – לילה אחד בזאקופנה במלון *Litwor 5כולל ארוחת ערב.
   • 02-03.06 – לילה אחד בקרקוב במלון andel's by Vienna House Cracow.
   • 03-04.06 – לילה אחד בוורשה במלון *Regent 5.
  • מדריך דובר עברית ע"פ התכנית.
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ב:
   • הארמון המלכותי (Zamek Krolewsky) בוורשה.
   • ארמון מלכי פולין (מצודת ואוול) בקרקוב.
   • מכרות המלח בווייליצ'קה.
   • מוזיאון אושוויץ-בירקנאו .
   • מפעל שינדלר בקרקוב.
  • כלכלה: ארוחות בוקר בבתי המלון ו-3 ארוחות ערב:
   • 25.05 – ארוחת ערב במלון במיקוואייקי.
   • 30.05 – ארוחת ערב במלון בקרקוב.
   • 01.06 – ארוחת ערב במלון בזקפונה.
  • העברות וסיורים באוטובוס ממוזג עם Wi-Fi ע"פ התכנית, כולל הוצאות דלק, ביטוח, אגרות וחניות.
  • רכבל להר גוּבָּאלוּבְקָה בזאקפונה (בכפוף לתנאי מזג אוויר).
  • דמי כניסה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף "אתרים הכלולים במחיר" (למעט הימים בהם המוזיאונים סגורים). לפי העניין, תוכלו להוסיף אתרים נוספים, זאת בתשלום במקום.
  • מים מירלים באוטובוס לפי 1 ליטר לאדם ליום.
  המחיר אינו כולל
  • ביטוח נסיעות אישי וביטוח מטען.
  • אתרים ופעילויות אשר לא כלולים בתכנית הטיול.
  • ארוחות מעבר לארוחות המתוארות בסעיף "חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת".
  • כניסות מוקדמות ו/או מאוחרות לבתי המלון.
  • הוצאות אישיות.
  • הוצאות אפשריות אשר ינבעו מ:
   • שינויים בתכנית הביקור אשר עשויים להתרחש עקב תנאי מזג האוויר בפועל ו/או תנאי השטח ו/או דרישות השלטונות המקומיים ו/או אילוצים אחרים.
   • שינויים בלוח הטיסות של חברות התעופה.

אתרים הכלולים בחבילת הטיול

אתרים הכלולים בחבילת הטיול

 • הארמון המלכותי (Zamek Krolewsky)

  הארמון המלכותי (Zamek Krolewsky), נבנה ע"י המלך הפולני סיגיזמונד ה-3 בין השנים  1598—1618. הארמון נהרס כליל ע"י הגרמנים בעת מלחמת העולם השניה ועבודת השחזור התסיימו רק בשנת 1988.

 • בית הכנסת נוז'יק בוורשה

  היחיד מבתי הכנסת בוורשה ששרד את השואה. בית הכנסת נחנך בשנת 1902, הוקם בכספי משפחת נוז'יק, ונקרא על שמם.

 • המוזיאון לתולדות יהודי פולין

  המוזיאון נפתח לקהל באפריל 2013 ומציג את ההיסטוריה של יהדות פולין. המוזיאון ממוקם בשטח שבו נמצא בעבר גטו ורשה, במקום שבו ניצב בניין מפקדת היודנראט, ליד רחוב אנילביץ' ומול האנדרטה לזכר גיבורי גטו ורשה של הפסל נתן רפפורט.

 • ארמון מלכי פולין (מצודת ואוול) וקתדרלת ואוול

  מתחם השוכן בגובה 228 מטרים מעל פני הים, בגדה השמאלית של הנהר ויסלה. המבנים העיקריים בגבעה הם ארמון מלכי פולין (מצודת ואוול) וקתדרלת ואוול ושניהם מהווים את המרכז השלטוני והן את המרכז הדתי של ממלכת פולין מן המאה ה-11 ועד אבדן עצמאות פולין במאה ה-17.

 • בית הקברות היהודי בוורשה

  בית הקברות היהודי ברחוב אוקופובה (Okopowa) שברובע וולה (Wola), נוסד בשנת 1806, הוא בית הקברות היהודי השני בגודלו בפולין ואחד מהגדולים ביותר בעולם. בית הקברות מתפרס על פני שטח של 83 אקרים (כ-336 דונם), ומאכלס יותר מ-200,000 קברים מסומנים וכן קברי אחים של מתי גטו ורשה.

 • בית המרקחת "מתחת לנשר" בקרקוב

  תדאוש פנקייביץ' – רוקח פולני ובעל בית המרקחת בשם "מתחת לנשר" (Apteka Pod Orłem) הממוקם בכיכר זגודי שהייתה בתוך שטח הגטו של קרקוב, סייע ליהודי הגטו בתרופות, בכסף ובמזון ואף זייף מסמכים על מנת לעזור ליהודי הגטו.

 • בית הכנסת הרמ"א בקרקוב

  בית הכנסת הרמ"א נוסד ב-1553 על ידי רבי משה איסרליש הידוע בתור הרמ"א. בית הכנסת נבנה בסגנון רנסאנס מאוחר.

 • בית הכנסת העתיק של קרקוב

  בית הכנסת העתיק ביותר בפולין שעדיין עומד על תלו. הוא נמצא בקז'ימייז', פרבר של קרקוב שהיה בעבר עיר עצמאית. בית הכנסת היווה, עד השואה, אחד מבתי הכנסת המרכזיים של יהדות קרקוב.

 • המוזיאון במפעל של אוסקר שינדלר בקרקוב

  המוזיאון במפעל של אוסקר שינדלר (Fabryka Emalia Oskara Schindlera), תעשיין גרמני, מחסידי אומות העולם, אשר הציל במלחמת העולם השנייה כ-1200 יהודים ממוות בידי הנאצים.

 • מכרות המלח בווייליצ'קה

  מכרות המלח בווייליצ'קה, מאתרי התיירות הפופולריים בפולין, הוא עיר תת-קרקעית עם מבנים, פסלים וכנסיות – והכל ממלח.

 • אתר הזיכרון והמוזיאון אושוויץ-בירקנאו

  אתר הזיכרון והמוזיאון אושוויץ-בירקנאו הוקם בשטח מחנה הריכוז וההשמדה הגדול במחנות ההשמדה שהקימה גרמניה הנאצית במלחמת העולם השנייה.

 • טירת מאלבורק

  טירת מאלבורק אשר נבנתה על ידי אבירי המסדר הטבטוני, ומכאן שמה הגרמני – "אורדנסבורג מריאנבורג". הטירה נחשבת לטירת הלבנים הגדולה בעולם ולמבנה הגותי המבוצר הגדול באירופה. היא משמשת דוגמה לאדריכלות טירות קלאסית מימי הביניים ועל כן הוכרזה ע"י אונסקו בשנת 1997 כאתר מורשת עולמית.

 • ארמון ישראל פוזננסקי בלודז'

  הארמון של ישראל פוזננסקי (Izrael Poznański Palace) שהיה איש עסקים יהודי-פולני, איל טקסטיל ופילנתרופ שחי ופעל בלודז', עומד במרכז לודז' והחל מ-1975 שוכן בו המוזיאון ההיסטורי של העיר הנחשב לסמל העיר ולעתים מכונה "הלובר של לודז".

 • בית הקברות היהודי בלודז'

  בית הקברות היהודי מהגדולים באירופה, נוסד בשנת 1811.

 • אולם לאופולד באוניברסיטת ורוצלב

  מייסד האוניברסיטה היה הקיסר לאופולד הראשון ושמו ניתן לאולם המיוחד בעל עיצוב בארוקי יפיפה.

 • מאורת הזאב

  "מאורת הזאב" (בגרמנית "Wolfsschanze" ובפולנית "Wilczy Szaniec") היה שם קוד למתחם צבאי אשר שימש כאחד מאתרי המפקדה של אדולף היטלר, הפיהרר של גרמניה הנאצית בשנים 1945-1940, וכמפקדת מטה הוורמאכט. המתחם שכן באזור פרוסיה המזרחית (כיום בפולין). במקום זה בוצע ניסיון ההתנקשות הכושל של "קשר העשרים ביולי".

מפת הטיול

מפת הטיול

https://goo.gl/k0AFdo