חיפוש טיול למעלה

טיול פרטי מודרך בגאורגיה וארמניה | 01-18.07.2016 | ענת ורון שמש

אנו מזמינים אתכם לחוות חוויות מרתקות במדינות שהאל חנן אותן ביופי עוצר נשימה! מסע היסטורי ותרבותי אל סיפור המבול ותיבת הנוח ובעקבות גיזת הזהב. אתרים היסטוריים מרשימים, נופים מרהיבי עין, פסגות הרים לבנות וירוק עד של יערות ועמקים. הכנסת אורחים חמה ומחבקת שרק מדינות אלו יודעות להציע, חוויות קולינריות שהדיאטה זרה להן והחך מתענג. כל אלו ישאירו בכם רצון וטעם של עוד… זהו טיול פרטי מבית אותנטיקו בהובלת מדריכים מקומיים דוברי אנגלית, המתוכנן והמאורגן לכל פרטיו, והמאפשר לכם לחוות חווית טיול איכותית בקבוצה פרטית סגורה. הטיול מתקיים בשילוב של נס8יעות במיניוואן ממוזג עם נהג והליכות רגליות ביעדי הסיורים. יתכנו שינויים במסלול המוצע בכפוף לשינויים בלוח הטיסות של חברת התעופה, על פי מיטב שיקולי המדריך בשטח, עקב תנאי מזג האוויר בפועל ו/או תנאי השטח ו/או דרישות השלטונות המקומיים.

אותנטיקו הנה החברה היחידה בישראל בעלת מעמד 'שותף רשמי' של Georgian Tourism Association.
אותנטיקו
הנה השותפה הרשמית של הרשת הבינלאומית ™Best Eurasian Hotels בישראל.
אותנטיקו
מחוייבת לפעול בהגינות מול ציבור הצרכנים והינה בעלת תו אמון הציבור אשר מסמן לצרכנים עם מי כדאי לעשות עסקים.

מסלול ותכנית הטיול

מסלול ותכנית הטיול

 • סיור בטביליסי, בירת גאורגיה
  01.07 יום ו'

  שלום טביליסי

  נחיתה בשעה 21:30, מפגש עם המדריך בשדה התעופה והעברה למלון אשר שוכן בלב לבה של העיר העתיקה בטביליסי.

 • טביליסי
  02.07 שבת

  בטביליסי המקסימה

  אחרי המנוחה נכיר את טביליסי השוכנת בשתי גדותיו של הנהר Mtkvari. נבקר ברחובותיה של העיר העתיקה בה נמצאים מבצר העיר העתיק מהמאה ה-4 Narikala Fortress, אזור הבילויים ובו בתי הקפה, מסעדות וגלריות ברחוב שארדן (Chardin), רובע בתי מרחצאות הגופרית המפורסם של טביליסי אבּאנוֹתוּבַּני ועוד. נעבור בשדרת Rustaveli המפוארת, נצפה באוסף נדיר ומדהים של אוצרות הזהב אשר נמצאו בחפירות הארכיאולוגיות בגאורגיה המוצג בתערוכת אוצרות גאורגיה במוזיאון הלאומי ונטייל בשוק הפשפשים והמזכרות של העיר. נקנח את היום בארוחת ערב המלווה במופע פולקלור גאורגי של זמרים ורקדנים מקומיים במסעדה אותנטית הטובה והיפה ביותר בטביליסי Tsiskvili (תשלום ע"י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם). לינה במלון בטביליסי.

 • אופליסציחה - אתר טיול בגאורגיה
  03.07 יום א'

  אל חבל אימרתי דרך עיר המערות הפגנית

  אחרי ארוחת בוקר נצא את הבירה לכיוון Gori, עיר עתיקה השוכנת על מסלול דרך המשי המפורסמת וידועה גם כעיר הולדתו של סטאלין. נסייר בעיר המערות הפגאנית Uplistsikhe מהמאה ה- 6 לפנה"ס ונמשיך מערבה אל בירת החבל אימרתי (Imereti), העיר השניה בגודלה בגאורגיה, קוטאיסי (Kutaisi). בדרך נעבור במעבר ההרים Rikoti השופע נופים מרהיבים וכפרים ציוריים ונעצור ליד שוק הקדרות. ארוחת ערב ולינה במלון בעיירת הנופש צקלטובו (Tskaltubo).

  Tbilisi – Gori – Uplistsikhe Cave – Rikoti Pass – Kutaisi – Tskaltubo (Approximate distance: 290 km)

 • מסטיה, סוונטי
  04.07 יום ב'

  אל הקווקז הגדול והפראי בחבל סוונטי

  אחרי ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לעבר הרי הקווקז הגדול אל חבל ארץ Svaneti המדהים והנחשב למבודד ומהיפים בגאורגיה. נעבור דרך העיר Zugdidi ונבקר בארמון דדיאני המפורסם. נעלה לאורך הנהר Inguri בדרכנו אל העיירה המרכזית של החבל Mestia השוכנת בגובה 1,500 מ' מעל פני הים על מדרונותיו הדרומיים של הרי הקווקז הגדול. הבתים באזור מצטיינים באדריכלות מיוחדת, שכן בזמנים עברו הם שימשו גם כמבצרים נגד פולשים זרים ושוחרי נקמת-דם. הבתים-המגדלים האלה מימי-הביניים, שמשתלבים בנופים הציוריים של החבל ההררי, זיכו את חלקו הצפוני – סוואנתי עילית – בכניסה לרשימת אתרי המורשת העולמית של אונסק"ו. ארוחת ערב ולינה במלון כפרי או גסטהאוז במסטיה.

   Tskaltubo – Zugdidi – Mestia (Approximate distance: 240 km)

 • אושגולי
  05.07 יום ג'

  בין ההרים הגבוהים ביותר בגאורגיה במסלול 4x4

  נצא בנסיעה ברכבי שטח 4X4 לעבר Ushguli הכפר הממוקם בגובה 2200 מטר, בין ההרים הגבוהים ביותר בגאורגיה. במשך 6 חודשים בשנה מכוסה הכפר שלג, ולעתים קרובות הדרך לישוב הקרוב סגורה. כפר גרים כ-200 איש בלבד (70 משפחות). ההיסטוריה של הכפר נמשכת מעל ל-2,000 שנה. גובהו הרב של הכפר, גבוה יותר מכל יישוב באירופה, גרם לבידודו של אושגולי משאר גאורגיה. הכפר הוכר על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. נסייר ברחובות הכפר ונתוודע אל התרבות העתיקה והייחודית, נצפה על קרחון ההר Shkara הגבוה ביותר בגאורגיה שפסגתו מתנשאת עד לגובה 5068 מ'. לקראת הערב נחזור אל המלון מסטיה לארוחת ערב ולינה.

  Mestia – Ushguli – Mestia (Approximate distance: 90 km)

 • קוטאיסי
  06.07 יום ד'

  חוזרים לקוטאיסי

  אחר ארוחת בוקר נצא בנסיעה חזרה לקוטאיסי. נבקר בשוק המקומי, בקתדרלת Bagrati – גם היא אתר מורשת עולמית של אונסקו. נגיע לביקור בבית הכנסת שברובע היהודי שכן הקהילה היהודית של קוטאיסי הייתה הגדולה ביותר בגאורגיה ומנתה מעל 20,000 נפש. לארוחת ערב ולינה נשוב למלון בעיירת צקלטובו.

   Mestia – Zugdidi – Tskaltubo (Approximate distance: 250 km)

 • מערת הפרומתאוס
  07.07 יום ה'

  אל הקווקז הקטן דרך מערת הנטיפים המרהיבה ביופיה

  אחרי ארוחת בוקר נסייר באחת האטרקציות היותר יפות של גאורגיה – מערת פרומתאוס אשר נתגלתה ב 1984 ולאחרונה נפתחה לסיורי המבקרים. המקומיים מאמינים כי פרומתאוס נקשר לצוק בהרי הקווקז באור המערה. בקרבת קוטאיסי נסייר במנזר Gelati הניצב על גבעה רמה מעל הכפר הנושא את שמו. המנזר שימש כאקדמיה הגדולה במערב גאורגיה אשר נוסדה ע"י המלך דוד הבנאי במאה ה-12. נמשיך אל עיירת נופש ומרפא מפורסמת Borjomi. לאורך ההיסטוריה המקומית שימש המקום כאתר נופש לשושלות ושליטים ביניהם שושלת מלכי בית רומאנוב, יוסף סטאלין ושליטי הקרמלין. נבקר בפארק המפורסם של בורג'ומי הנחשב פנינת טבע של האזור. בפארק ניתן לטעום מים מינרליים מהמעיינות החמים הנקראים אף הם מי בורג'ומי. המים ידועים כטובים לעור, לעיכול, לכליות ולמה לא בעצם. כדאי להביא בקבוק פלסטיק ריק ולמלא אותו. לארוחת הערב ולינה נגיע אל המלון ספא המפנק Rixos Borjomi.
  (מדריך ונהג חוזרים לטביליסי).

  Tskaltubo – Prometheus Cave – Gelati Monastery – Rikoti Pass – Borjomi (Approximate distance: 180 km)

 • 08.07 יום ו'

  נופש במלון Rixos Borjomi

  מרגוע ומנוחה, וארוחת ערב במלון ספא Rixos Borjomi.
  המלון שוכן באתר בריאות יוקרתי Likani, בו הוקמה עוד בשנות התשעים של המאה התשע עשרה, אחוזה בסגנון מורי והוענקה לנציג המשפחה המלכותית, הדוכס הגדול, מיכאיל ניקולאייביץ'. בתקופה הסובייטית שימש האתר כמקום מרגוע לאליטה הסובייטית בלבד ואחוזתו של הדוכס שימשה אף כבית הקיץ של סטאלין.

 • Rixos Borjomi
  09.07 שבת

  נופש במלון Rixos Borjomi

  מרגוע ומנוחה, וארוחת ערב במלון ספא Rixos Borjomi.

 • ורדזיה - אתר טיול בגאורגיה
  10.07 יום א'

  אל הפנינה של גאורגיה - עיר המערות ורדזיה, מעבר לארמניה

  בשעות הבוקר ניפגש עם המדריך והנהג ונמשיך את הטיול בנסיעה לכיוון הגבול עם טורקיה אל אחד האתרים המרתקים והחשובים של גיאורגיה, עיר המערות העתיקה החצובה בסלע – Vardzia. זהו קומפלקס יוצא דופן המונה למעלה כ 300 מערות חצובות בסלע מתקופת שלטונה של המלכה תמר האגדית. בכנסייה של וורדזיה נצפה בפרסקאות עתיקות וביניהן בפרסקו של המלכה תמר הנערצת  ואביה, המלך גאורגי השלישי. בדרך נעבור ליד המבצר העתיק Khertvisi ונעצור בעיירת Akhaltsikhe שהייתה בעבר מקום מושבם של יהודים רבים ונסייר במתחם של המצבר Rabati המשוחזר להפליא. לארוחת הצהריים נתארח במקום ציורי ליד הנהר ונטעם מהפורל המקומי. נחצה את הגבול עם ארמניה במעבר Bavra ומשם נמשיך אל העיר Gyumri בירת המחוז שיראק והעיר השנייה בגודלה בארמניה. העיר נבנתה כמעט מחדש אחרי רעידת אדמה קשה שפקדה את המחוז ב-1988. לינה בגיומרי.

  Borjomi – Akhaltsikhe Rabati – Vardzia – Bavra Border Checkpoint – Gyumri  (Approximate distance: 250 km)

 • מבצר אמברד
  11.07 יום ב'

  אוצרותיה התרבותיים של ארמניה 

  נצא את גיומרי בדרך לבירת ארמניה, ירוואן. נבקר במצודת אמברד (Amberd) מהמאה ה-7 השוכנת בגובה של 2300 מ' מעל פני הים למרגלותיו של ההר Aragats (הגבוה בהרי ארמניה – 4091 מ'). אמברד הוא אחד מהמבנים ההיסטוריים שהוקמו בארמניה בתקופת ימי הביניים ושרדו עד היו. בקרבת ירוואן נבקר בבירתה הדתית של ארמניה Echmiadzin – העיר העתיקה ביותר של ארמניה ומקום מושבו של הפטריארך של כל הארמנים, ונסייר באתר הארכיולוגי ובו שרידי קתדרלת Zvartnots – העיר שפירוש שמה בארמנית הוא – "מלכי השמיים". הקתדרלה נהרסה ברעידת האדמה במאה ה-10. Echmiadzin ו – Zvartnots  נמצאות ברשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק"ו. לעת ערב נגיע לירוואן ללינה.

  Gyumri – Amberd Fortress – Echmiadzin – Zvartnots – Yerevan (Approximate distance: 170 km)

 • ירוואן
  12.07 יום ג'

  בירוואן התוססת

  נכיר היום את בירתה המקסימה של ארמניה, ירוואן. נטייל ברחובותיה וכיכרותיה של הבירה ונספוג מהאווירה המיוחדת השוררת בעיר. נבקר במוזיאון מטנאדרן (Matenadaran) לפגוש את אוסף כתבי היד העתיקים מהגדולים אם לא הגדול בעולם. שם ניתן למצוא כתבי יד ארמנים, יוונים, יהודים, רומנים, פרסים וכד'. את הסיור נמשיך באתר הזיכרון לשואת העם הארמני שהתחוללה בין השנים 1915 ל- 1918. מפגש זה השופך אור על הדמיון לפחות החלקי, בהיסטוריית העם הארמני עם ההיסטוריה שלנו, מהווה חוויה מרגשת ביום זה. נבקר גם במפעל ברנדי המפורסם של ירוואן ונטעם מהברנדי המשובח ביותר. לינה בירוואן.

 • גארני, ארמניה
  13.07 יום ד'

  ארמניה הקלאסית

  נצא את הבירה ברכבי 4X4  ונמשיך את המסע דרך קניון Avan המרשים בדרכנו אל המקדש העתיק Garni מהמאה הראשונה לספירה ששימש כבית הקיץ למלכים הארמנים. נמשיך לקניון גרני שמצוקיו בנויים מעמודי בזלת בצורת משושים ונתפעל מאחדים מהם היוצרים מראה מדהים ומכונים בארמנית 'סימפוניית האבנים'. בקרבת המקום נמצא מנזר המערות Geghard הממוקם בנוף מדהים של הרים ירוקים ונחל הזורם בקניון תלול. המנזר מספק חוויה אקוסטית מקורית, בשל השיטה בה נבנה, מהדהדים הצלילים בחלל הכנסייה במשך שניות ארוכות. בצהריים נתארח לארוחה בבית מקומי ונשתתף בטקס אפיית לחם מקומי המכונה לבש (Lavash). נחזור אל ירוואן ללינה.

  Yerevan – Garni & Geghard – Yerevan (Approximate distance: 80 km)

 • אגם סוואן, ארמניה
  14.07 יום ה'

  מהר אררט אל "השוויץ של ארמניה" בדרך המשי ואגם סוואן

  ניפרד מבירת ארמניה ונסע אל המנזר הציורי Khor Virap השוכן בסמוך לגבול בין ארמניה לטורקיה בנקודה הקרובה ביותר בארמניה להר אררט התנ"כי (שהוא ההר הקדוש לארמנים ונמצא במזרח תורכיה). נחווה את החוויה של לצפות על המקום בו על פי הסברות מצויה תיבת נוח. נמשיך לכפר ארני (Areni) ונטעם יין ביקב מקומי. נגיע לבית קברות יהודי מן המאה ה-13-14 שנתגלה בכפר Yeghegis ע"י הבישוף אברהם מקרטצ'יאן בשנת 1996 ומשם נמשיך אל מעבר סלים (Selim pass 2410 m) וה'קרוואנסאראי' העתיק שבנבנה בשנת 1332 ע"י הנסיך צ'סר ארבליאן. חאן השיירות הזה, מימי הביניים, הוא אחת הדוגמאות המושלמות של בניה חצי צבאית, על אחד מן הסעיפים החשובים של "דרך המשי". נתקדם אל עבר סוואן (Sevan) – אגם ענק וגבוה (2000 מטר מעל פני הים) הנראה כמו שניים, המחולק לאגם הגדול והאגם הקטן ועטור ברכס המושלג של הרי הקווקאז. לחופיו פזורים כפרים, כנסיות ושרידים היסטוריים, המעניינים שבהם החצ'קרים (צלבים מגולפים באבן שהנם ביטוי אמנותי, לאומי ודתי של הארמנים). ללינה נגיע אל עיירת דיליז'אן (Dilijan) השוכנת באזור מרפאה המכונה גם "השוויץ של ארמניה" בשל יופיו המיוחד. לינה וארוחת ערב במלון בדיליז'אן.

  Yerevan – Khor Virap – Areni – Yeghegis – Selim Pass – Sevan – Dilijan (Approximate distance: 310 km)

 • דיליז
  15.07 יום ו'

  חוזרים לטביליסי

  בתום הסיור בדיליז'אן נסע לכפר Gosh לביקור במנזר Goshavank מהמאה ה- 13 ובו חצ'קר עתיק, המפורסם כחצ'קר הטוב ביותר בארמניה. נמשיך לעבר הגבול בין ארמניה וגאורגיה, במעבר Sadakhlo נחצה את הגבול בין שתי המדינות ונתקדם לבירתה של גאורגיה. לינה בטביליסי.

   Dilijan – Goshavank Monastery – Sadakhlo Border Checkpoint – Tbilisi (Approximate distance: 250 km)

 • סימון - מדריך טיולים בגאורגיה
  16.07 שבת

  בעיר המלכותית Sighnaghi ובארץ היין בחבל קחתי

  אחרי ארוחת הבוקר, נסע אל חבל קחתי המפורסם בגידול גפנים רבים מהם מייצרים יין גאורגי נודע. נבקר במנזר הציורי בודבה, מקום קבורתה של נינו הקדושה אשר הביאה את בשורת הנצרות אל גאורגים בתחילת המאה הרביעית לספירה. נגיע לעיר המלכותית Sighnaghi (המכונה אף עיר האהבה) המוקפת בחומת עיר מרהיבה מהמאה ה -18 ומעליה ניצבים 28 מגדלי שמירה. נערוך טעימות יין ביקב מקומי המציע יינות שהופקו בשיטה העתיקה הגאורגית. בהמשך נתארח לארוחת צהריים בביתה של משפחה אותנטית בכפר צ'ומלקי. הגאורגים מאמינים כי האורח הוא מתנת האלוהים, ראש המשפחה ובני ביתו יארחו אותנו בהתאם למסורת זו וישירו שירים גאורגיים. בתום הארוחה נסע בחזרה לטביליסי, נעבור בעיר הבירה המחודשת של החבל קחתי Telavi ונמשיך דרך מעבר ההרים גומבורי. לינה בטביליסי.

   Tbilisi – Bodbe – Sighnaghi – Chumlaki – Tsinandali – Telavi – Gombori Pass – Tbilisi (Approximate distance: 270 km)

 • גאורגית אותנטית
  17.07 יום א'

  בדרך הצבאית הגאורגית אל עבר הקווקז הגדול

  ניפרד לעת עתה מטביליסי ונסע בדרך הצבאית הגאורגית אל פסגותיו של הקווקז הגדול. בצאתני מהעיר נעלה אל המנזר Jvari מהמאה ה-6 ונצפה על הנוף המרהיב הנשקף מפסגת ההר ונעבור ב Mtskheta – הבירה העתיקה של גיאורגיה, נבקר בקתדרלת Svetitskhoveli המרשימה מהמאה ה-11. הקתדרלה היא אתר מורשת עולמית של אונסק"ו יחד עם שאר המונומנטים ההיסטוריים של מצחטה. לארוחת צהריים וטעימת יין נתארח ביקב משפחתי. היין שנטעם נוצר ע"פ מסורת עתיקה וייחודית של ייצור היין בכלי חרס מיוחדים המכונים Kvevri, אותם מורחים בפנים בדונג דבורים וקוברים באדמה. נמשיך צפונה בדרך הצבאית הגאורגית המפורסמת אל פסגותיו של הקווקז הגדול. בדרך נבקר במבצר העתיק Ananuri הבנוי על גדותיו של מאגר המים Jinvali וניהנה מהנוף הנדיר ביופיו הנשקף מהמבצר. נטפס לאורך הדרך הצבאית היפה שנסללה ע"י צבא האימפריה הרוסית במאה ה-18, נגיע אל Gudauri, אתר נופש וסקי המפורסם בגאורגיה והינו היישוב הגבוה ביותר על הדרך הצבאית הגיאורגית הניצב בגובה של כ-2200 מ'. נמשיך את הסיור בקווקז הגדול, נעבור במעבר ההרים המפורסם Cross Pass בגובה 2395 מ' ונצפה בפסגות מושלגות של הרי הקווקז. לארוחת ערב ולינה נגיע אל המלון בעיירת Stepantsminda הממוקמת למרגלותיו של הר הגעש הכבוי Kazbegi.

  Tbilisi – Jvari Monastery – Mtskheta – Chardakhi – Ananuri Fortress – Gudauri – Stepantsminda  (Approximate distance: 185 km)

 • גרגטי-קזבגי - טיול לגאורגיה (גרוזיה)
  18.10 יום ב'

  בקווקז הגדול עוצר הנשימה, להתראות גאורגיה היפה!

  במרפסת המלון בו נשהה בעיירת סטפנצמידנה יתגלה לנגד עינינו מראהו המרהיב של ההר קזבגי (Kazbegi). זהו ההר השני בגובהו בגאורגיה המתנשא לגובה של 5033 מ'. ההר מכונה ע"י המקומיים "הקרחון" שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו המצוקי הוא מן הדרמטיים בקווקז. לפי האגדה המקומית, הקזבק הוא הצוק הגבוה, אליו ריתקו האלים האולימפיים בשלשלאות את הטיטאן פרומתאוס, שגנב מהם את האש כדי להביאה לאנושות. אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו, נעלה ברכבי 4X4 אל כנסיית Gergeti Trinity Church "השילוש הקדוש" המקסימה מהמאה ה-14 השוכנת מול ההר. נמשיך בנסיעה בקניון דריאלי עד לגבול עם רוסיה. אם מזג האוויר יאפשר, נצא אל טיול רגלי באזור ונגיע אל מפל מים יפיפה – Gweleti. ביום זה הגדוש בנופים עוצרי נשימה נתארח בביתה של משפחה מקומית לארוחת צהריים האופיינית לאזור. לעת ערב נשוב לטביליסי ובסביבות חצות נגיע לנמל התעופה לקראת הטיסה לאיסטנבול היוצאת בשעה 02:35 ב-19.07.
  להתראות גאורגיה היפה!

  Stepantsminda – Gergeti Trinity Church – Dariali Gorge – Gweleti waterfall –  Gudauri – Tbilisi (Approximate distance: 185 km)

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת
  • העברות מ/אל שדה התעופה ע"פ התכנית.
  • לינות: סה"כ 17 לילות במלונות כמפורט להלן:
   • 4 לילות במלון Tiflis Palace בטביליסי, על בסיס BB, גאורגיה.
   • 2 לילות במלון Tskaltubo Plaza בעיירת צקלטובו בחבל אימרתי, על בסיס HB, גאורגיה.
   • 2 לילות במלון כפרי Tetnuldi או במלון אחר/גסטהאוז בעיירת מסטיה בחבל סוונטי, על בסיס HB, גאורגיה.
   • 3 לילות במלון ספא Rixos Borjomi בעיירת בורג'ומי באזר הקווקז הקטן, על בסיס HB, גאורגיה.
   • לילה אחד במלון Nane בעיר גיומרי, ארמניה.
   • 3 לילות במלון Opera Suite Hotel בירוואן, על בסיס BB, ארמניה.
   • לילה אחד במלון Paradise Hotel Dilijan בדיליז'אן, על בסיס HB, ארמניה.
   • לילה אחד במלון Rooms Hotel Kazbegi בעיירת סטפנצמינדה בקווקז הגדול על בסיס HB בחדר עם נוף להרים, גאורגיה
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ונהגים ע"פ התכנית.
  • העברות וסיורים במיניוואנים ממוזגים ע"פ התכנית.
  • נסיעה ברכב 4X4 ממסטיה לאושגולי ובחזרה בסוונטי ב-05.07 (בנהיגת המקומיים ואם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו).
  • נסיעה ברכב 4X4 בארמניה ב- 11.07 (אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו).
  • נסיעה ברכב 4X4 באזור קזבגי אל כנסיית גרגטי ב- 18.07 (בנהיגת המקומיים ואם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו).
  • כלכלה: ארוחות בוקר במלונות + 9 ארוחות ערב-מזנון המוגשות במלונת ועוד 6 ארוחות צהריים במהלך הטיול ובתוך כך:
   • 03-09.07 – 7 ארוחות ערב-מזנון המוגשות במלונות בגאורגיה מחוץ לטביליסי.
   • 05.07 – ארוחת צהריים במשפחה בכפר אושגולי, גאורגיה.
   • 10.07 – ארוחת צהריים בחווה משפחתית בסמוך לעיר המערות ורדזיה, גאורגיה.
   • 13.07 – ארוחת צהריים בבית מקומי בארמניה.
   • 14.07 – ארוחת ערב-מזנון המוגשת במלון בדיליז'אן, ארמניה.
   • 16.07- טעימת יין ביקב מסורתי ב-Sighnaghi, גאורגיה.
   • 16.07 – אירוח משפחתי אותנטי בכפר בקחתי, כולל ארוחת צהריים ושירה מסורתית, גאורגיה.
   • 17.07 – ארוחת צהריים וטעימת יין ביקב משפחתי, גאורגיה.
   • 17.07 – ארוחות ערב-מזנון המוגשת במלון בעיירת סטפנצמינדה בקווקז הגדול, גאורגיה.
   • 18.07 – ארוחת צהריים בקזבגי בביתה של משפחה מקומית, גאורגיה.
  • שריון המקום וליווי במסעדות בטביליסי ובירוואן והן במסעדה בעיר גיומרי בארמניה (תשלום ע"י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם).
  • דמי כניסה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף "אתרים הכלולים בתכנית" (למעט הימים בהם המוזיאונים סגורים).
  • מים מינרליים ברכב.
  • דמי רישום וטיפול
  המחיר אינו כולל
  • ביטוח נסיעות אישי ומטען.
  • הוצאות בעלות אופי אישי (משקאות, מזכרות וכו')
  • ארוחות מעבר לארוחות המתוארות בסעיף "חבילת הטיול הפרטי של אותנטיקו כוללת".
  • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר חבילת הטיול.

אתרים הכלולים בחבילת הטיול

אתרים הכלולים בחבילת הטיול

 • העיר העתיקה של טביליסי

  אזור היסטורי עתיק בבירת גאורגיה. בעיר העתיקה שוכן מבצר העיר נריקלה, בית הכנסת הגדול, אזור הבילויים ובו בתי הקפה, מסעדות וגלריות המכונה שרדן, אבּאנוֹתוּבַּני שהוא רובע בתי מרחצאות הגופרית המפורסם של טביליסי ועוד.

 • תערוכת אוצרות גאורגיה במוזיאון הלאומי

  אוסף נדיר ומדהים של אוצרות הזהב אשר נמצאו בחפירות הארכיאולוגיות בגאורגיה והעתיקים מביניהם מתוארכים למאה ה- 3 לפני הספירה.

 • מצודת נריקלה

  מצודה עתיקה, המשקיפה על טביליסי ועל הנהר מטקווארי. המצודה הוקמה על ידי הפרסים במאה הרביעית והייתה ידועה בשם נארי קלה – "המצודה הבלתי חדירה".

 • רבכבל לנריקלה / פוניקולר להר מתאצמינדה

  רכבל העולה אל מצודת נריקלה או פוניקולר המוביל לפסגת הר מתאצמינדה.

 • שוק הפשפשים והמזכרות "הגשר היבש"

  באזור המכונה 'הגשר היבש' מתקיים יריד אומנות והמזכרות ובסמוך לו מצוי שוק הפשפשים המקומי.

 • בית הכנסת הגדול של טביליסי

  בית הכנסת הגדול בטביליסי מכונה  אף בית הכנסת של האחלציחלים. בית הכנסת נוסד בין השנים 1895 ל-1903 על ידי קהילת יהודי אחלציחה.

 • קתדרלת סווטיצחובלי

  קתדרלת סווטיצחובלי מהמאה ה-11 היא הכנסייה הגדולה בגאורגיה המשמשת עדיין ליעודה. משמעות שמה של הכנסייה – "עמוד מעניק-חיים".

 • מנזר ג'ווארי (צלב)

  מנזר מהמאה ה-6 שוכנת על ראש גבעה מחוץ לעיר, ונחשבת למקום הקדוש בגאורגיה. לפי המסורת הקימה נינו הקדושה צלב במקום זה, לפני שהמירה את דתם של תושבי העיר לנצרות.

 • עיר המערות אופליסציחה

  פירוש השם: מבצר אלוהים . זוהי עיר מערות החצובה בתוך אזור של סלעים רכים הנוחים לחציבה. יש בה שרידים החל מהאלף הראשון לפני הספירה. העיר יושבת במיקום אסטרטגי והיא אחד ממקומות הישוב העתיקים ביותר בקווקז.

 • מנזר גלאתי

  בסביבת העיר קוטאיסי , שוכן מנזר גלאתי , על גבעה רמה מעל לכפר הנושא את שמו. המנזר נוסד על – ידי המלך דויד הבנאי ב – 1106. בשנת 1994, הכריזה אונסק"ו על המנזר כאתר מורשת עולמית.

 • שוק הקדרות בכפר שרושה

  שוק הקדרות בסמוך לכפר שרושה השוכן במעבר ההרים Rikoti אשר מחבר בין מזרח ומערב גאורגיה.

 • מסטיה

  העיירה המרכזית של החבל סוונטי השוכנת בגובה 1,500 מ' מעל פני הים על מדרונותיו הדרומיים של הרי הקווקז הגדול. בעיירה נמצאים הבתים-המגדלים המפורסמים של סוונטי שהוקמו עוד בימי-הביניים שבזמנים עברו שימשו גם כמבצרים נגד פולשים זרים ושוחרי נקמת-דם.

 • אושגולי

  קהילה של ארבעת הכפרים השוכנים ברכס אנגורי בסוואנתי עילית שבקווקז הגדול. בכפרים הללו נמצאים מספר מבנים שהוכרזו על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית. הכפרים ממוקמים בגובה של 2200 מטר, בין ההרים הגבוהים ביותר בגאורגיה.
  (הנסיעה אל אושגולי ברכבי שטח תתקיים אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו זאת).

 • מערת פרומתאוס

  מערת הנטיפים פרומתאוס אשר נתגלתה ב 1984 ולאחרונה נפתחה לסיורי המבקרים.

 • מתחם בתי הכנסת בקוטאיסי

  בתי הכנסת ברובע היהודי בקוטאיסי שכן הקהילה היהודית של קוטאיסי הייתה הגדולה ביותר בגאורגיה ובזמנו מנתה מעל 20,000 נפש.

 • פארק בורג'ומי

  הפארק הנודע של עיירת נופש ומרפא מפורסמת בורג'ומי. הפארק הנחשב פנינת טבע של האזור, ניתן לטעום בו מים מינרליים מהמעיינות החמים הנקראים אף הם מי בורג'ומי. המים ידועים כטובים לעור, לעיכול, לכליות ולמה לא בעצם.

 • עיר המערות ורדזיה

  עיר מערות עתיקה החצובה בסלע – Vardzia. זהו קומפלקס יוצא דופן של 13 קומות הבנויות בסלע. ורדזיה נוסדה בשנת 1185 בתקופת שלטונה של המלכה תמר הנערצת.

 • מבצר רבאטי (Rabati)

  מבצר רבאטי (Rabati) – מתחם היסטורי ומשוחזר להפליא השוכן בחלקה העתיק של עיירת אחלציחה, פירוש שם העיר "אחל-ציחה" הינו: "המצודה החדשה".

 • כנסיית גרגטי (השילוש הקדוש)

  כנסיית Gergeti Trinity Church מהמאה ה-14 השוכנת מול הקרחון קזבגי.
  (העליה ברכבי שטח אל כנסייה והביקור בה יתקיימו אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו זאת).

 • מוזיאון סיגנגי

  במוזיאון זה מוצג בין היתר, אוסף תמונותיו של צייר גאורגי נודע, ניקו פירוסמני שהנו מהנציגים הבולטים של האמנות הנאיבית ונחשב לגדול ציירי גאורגיה.

 • דיליז'אן

  עיירת נופש מרפא מפורסמת השוכנת באזור אשר מכונה גם "השוויץ של ארמניה" בשל יופיו המיוחד.

 • מנזר גושאבאנק

  מנזר ארמני מימי הביניים (מאות 12-13) בכפר גוש.

 • אגם סוואן

  האגם הגדול במדינה השוכן בגובה של 2000 מטר מעל פני הים ועטור ברכס המושלג של הרי הקווקז.

 • מעבר סלים וקרוואנסאראי עתיק

  מעבר סלים  וה'קרוואנסאראי' העתיק שבנבנה בשנת 1332 ע"י הנסיך צ'סר ארבליאן.

 • בית הקברות היהודי העתיק

  בית קברות יהודי מן המאה ה-13-14 שנתגלה בכפר Yeghegis ע"י הבישוף אברהם מקרטצ'יאן בשנת 1996.

 • חור ויראפ

  מנזר ציורי השוכן בסמוך לגבול בין ארמניה לטורקיה בו נכלא גרגוריוס הקדוש "המאיר" מפיץ בשורת הנצרות בארמניה. במנזר זה נמצאת נקודת תצפית מצויינת על הר אררט התנ"כי.

 • מתחם 'הקסקד'

  קומפלקס אומנות וגלריות ומציע יבן היתר תצפית מרהיבה על ירוואן הבירה.

 • מוזיאון מטנאדרן

  מוזיאון כתבי יד עתיקים מהגדולים בעולם. במוזיאון ניתן למצוא כתבי יד ארמנים, יוונים, יהודים, רומנים, פרסים וכד'.

 • המוזיאון לרצח העם הארמני

  המוזיאון לרצח העם הארמני שוכן בירוואן בירת ארמניה, והוא נוסד כדי להנציח את רצח העם הארמני שאירע באימפריה העות'מאנית בשנת 1915.

 • מקדש גארני

  המקדש העתיק מהמאה הראשונה לספירה ששימש כבית הקיץ למלכים הארמנים.

 • מנזר גרארד

  מנזר Geghard הממוקם בנוף מדהים של הרים ירוקים ונחל הזורם בקניון תלול.

 • אצ'מיאדזין

  העיר הקדושה בארמניה ומקום מושבו של הפטריארך של כל הארמנים.

 • האתר הארכאולוגי בזווארטנוץ

  שרידי קתדראלת Zvartnots שהוקמה במאה ה-7 כקתדרלה הראשית במדינה, נהרסה ברעידת האדמה במאה ה-10 ותגלתה מחדש בתחילת המאה ה-20.

 • שרידי מצודת אמברד

  מצודת אמברד (Amberd) מהמאה ה-7 השוכנת בגובה של 2300 מ' מעל פני הים למרגלותיו של ההר Aragats .