חיפוש טיוללמעלה

טיול פרטי מודרך בגאורגיה, ארמניה ואזרבייג’ן | 16 ימים

 • טיול פרטי מודרך מ-2 מטיילים ומעלה

 • הדרכה באנגלית או בשפה זרה אחרת

 • נסיעה ברכב 4X4 – ב-2 ימים בנהיגת מקומיים

 • חוויה קולינרית

 • מ-2.445$ לאדם בהרכב של 4 נוסעים (ללא טיסות)

אנו מזמינים אתכם לחוות חוויות מרתקות בגאורגיהארמניה ואזרבייג’ן – הארצות שהאל חנן אותן ביופי עוצר נשימה! אתרים היסטוריים מרשימים, נופים מרהיבי עין, פסגות הרים לבנות וירוק עד של יערות ועמקים. הכנסת אורחים חמה ומחבקת שרק מדינות אלו יודעות להציע, חוויות קולינריות שהדיאטה זרה להן והחך מתענג. כל אלו ישאירו בכם רצון וטעם של עוד...

זהו טיול פרטי מבית אותנטיקו בהובלת מדריכים מקומיים דוברי אנגלית (שפות אחרות ע”פ ההזמנה מיוחדת ובכפוף לזמינות) המתוכנן והמאורגן לכל פרטיו, והמאפשר לכם לחוות חווית טיול איכותית בקבוצה פרטית סגורה. הטיול מתקיים בשילוב של נסיעות ברכב פרטי/מיניוואן/מיניבוס/אוטובוס ממוזג עם נהג (בהתאם לגודל הקבוצה) והליכות רגליות ביעדי הסיורים ומתאים לקבוצות סגורות מ- 2 מטיילים ומעלה. יתכנו שינויים במסלול המוצע בכפוף לשינויים בלוח הטיסות של חברת התעופה, על פי מיטב שיקולי המדריך בשטח, עקב תנאי מזג האוויר בפועל ו/או תנאי השטח ו/או דרישות השלטונות המקומיים.

אותנטיקו הנה החברה היחידה בישראל בעלת מעמד ‘שותף רשמי’ של Georgian Tourism Association.
אותנטיקו
הנה השותפה הרשמית של הרשת הבינלאומית ™Best Eurasian Hotels בישראל.
אותנטיקו
מחוייבת לפעול בהגינות מול ציבור הצרכנים והינה בעלת תו אמון הציבור אשר מסמן לצרכנים עם מי כדאי לעשות עסקים.

תכנית הטיול לגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן 16 ימים

תכנית הטיול לגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן 16 ימים

 • לילה טוב טביליסי
  יום 1

  לילה טוב טביליסי

  טוס ישירות לטביליסי (Tbilisi) – בירת גאורגיה, בטיסת ערב קצרה (כשעתיים וחצי). ניפגש עם המדריך בדה התעופה נמשיך ללינה לבית מלון במרכז הבירה.

 • טביליסי
  יום 2

  בוקר טוב טביליסי המקסימה

  אחרי ארוחת בוקר נתחיל את הסיור בטביליסי השוכנת בשתי גדותיו של הנהר Mtkvari. נבקר ברחובותיה של העיר העתיקה, בבית הכנסת המרכזי, נעבור ליד כנסיית Sioni הקרויה על שמו של הר ציון בירושלים, נעלה לתצפית מרהיבה על העיר ונכיר את מבצר העיר העתיק מהמאה ה-4 Narikala Fortress. נצעד בשדרת Rustaveli המפוארת ונטייל בשווקים של העיר. נצא את הבירה לכיוון מצחטה (Mtskheta) – הבירה העתיקה של גאורגיה. נבקר בקתדרלת Svetitskhoveli המרשימה מהמאה ה-11. הקתדרלה היא אתר מורשת עולמית של אונסק”ו יחד עם שאר המונומנטים ההיסטוריים של מצחטה, נעלה אל המנזר Jvari מהמאה ה-6 ונצפה על הנוף המרהיב הנשקף מפסגת ההר. נקנח את הטיול בארוחת ערב חגיגית במסעדה אותנטית, המלווה במופע פולקלור גאורגי של זמרים ורקדנים מקומיים (תשלום ע”י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם). לינה במלון בטביליסי.

  Tbilisi – Jvari Monastery – Mtskheta – Tbilisi (Approximate distance: 60 km)

 • דיליז
  יום 3

  בדרך אל "השוויץ של ארמניה"

  אחרי ארוחת הבוקר נצא את בירת גאורגיה ונתקדם למעבר Sadakhlo שבגבול בין ארמניה וגאורגיה, שם נעבור את ביקורת הגבולות בין שתי המדינות ונמשיך לאזור דיליז’אן (Dilijan) הידוע כאזור מרפא, ובו מוזיאון פתוח המשמר בתים מהמאה ה-19 ואשר מכונה גם “השוויץ של ארמניה” בשל יופיו המיוחד. נמשיך לכפר Gosh לביקור במנזר Goshavank מהמאה ה- 13 ובו חצ’קר עתיק, המפורסם כחצ’קר הטוב ביותר בארמניה. ארוחת ערב במלון בדיליז’אן.

  Tbilisi – Sadakhlo Border Checkpoint – Dilijan  – Goshavank Monastery – Dilijan  (Approximate distance: 250 km)

 • אגם סוואן, ארמניה
  יום 4

  לחופיו של אגם סוואן ובדרך המשי אל הר אררט התנכ"י

  מעיירת דיליז’אן נצא בנסיעה אל עבר סוואן (Sevan) – אגם ענק וגבוה (2000 מטר מעל פני הים) הנראה כמו שניים, המחולק לאגם הגדול והאגם הקטן ועטור ברכס המושלג של הרי הקווקאז. לחופיו פזורים כפרים, כנסיות ושרידים היסטוריים, המעניינים שבהם החצ’קרים (צלבים מגולפים באבן שהנם ביטוי אמנותי, לאומי ודתי של הארמנים). נמשיך אל מעבר סלים (Selim pass 2410 m) וה’קרוואנסאראי’ העתיק שבנבנה בשנת 1332 ע”י הנסיך צ’סר ארבליאן. חאן השיירות הזה, מימי הביניים, הוא אחת הדוגמאות המושלמות של בניה חצי צבאית, על אחד מן הסעיפים החשובים של “דרך המשי”. נבקר בבית קברות יהודי מן המאה ה-13-14 שנתגלה בכפר Yeghegis ע”י הבישוף אברהם מקרטצ’יאן בשנת 1996. נגיע לכפר ארני (Areni) ונטעם יין ביקב מקומי. נסע אל המנזר הציורי Khor Virap השוכן בסמוך לגבול בין ארמניה לטורקיה בנקודה הקרובה ביותר בארמניה להר אררט התנ”כי (שהוא ההר הקדוש לארמנים ונמצא במזרח תורכיה). נחווה את החוויה של לצפות על המקום בו על פי הסברות מצויה תיבת נוח. בסופו של יום ארוך זה הגדוש בנופים וחוויות נשוב אל ירוואן לארוחת ערב במסעדה ארמנית (תשלום ע”י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם) ולינה.

  Dilijan – Sevan – Selim Pass – Yeghegis – Areni – Khor Virap – Yerevan (Approximate distance: 310 km)

 • ירוואן
  יום 5

  בירוואן התוססת

  אחרי ארוחת הבוקר נתחיל את ההיכרות עם בירתה המקסימה של ארמניה, ירוואן. נטייל ברחובותיה וכיכרותיה של הבירה ונספוג מהאווירה המיוחדת השוררת בעיר. נבקר במוזיאון מטנאדרן (Matenadaran) לפגוש את אוסף כתבי היד העתיקים מהגדולים אם לא הגדול בעולם. שם ניתן למצוא כתבי יד ארמנים, יוונים, יהודים, רומנים, פרסים וכד’. את הסיור נמשיך באתר הזיכרון לשואת העם הארמני שהתחוללה בין השנים 1915 ל- 1918. מפגש זה השופך אור על הדמיון לפחות החלקי, בהיסטוריית העם הארמני עם ההיסטוריה שלנו, מהווה חוויה מרגשת ביום זה. נבקר גם במפעל ברנדי המפורסם של ירוואן ונטעם מהברנדי המשובח ביותר. את היום נתחום בארוחת ערב במסעדה ארמנית בליווי אמני פולקלור מקומי (תשלום ע”י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם). לינה בירוואן.

 • ארמניה - גארני
  יום 6

  ארמניה הקלאסית

  נצא את הבירה ונמשיך את המסע דרך קניון Avan המרשים בדרכנו אל המקדש העתיק Garni מהמאה הראשונה לספירה ששימש כבית הקיץ למלכים הארמנים. נמשיך ברכבי 4X4 לקניון גרני שמצוקיו בנויים מעמודי בזלת בצורת משושים ונתפעל מאחדים מהם היוצרים מראה מדהים ומכונים בארמנית ‘סימפוניית האבנים’. בקרבת המקום נמצא מנזר המערות Geghard הממוקם בנוף מדהים של הרים ירוקים ונחל הזורם בקניון תלול. המנזר מספק חוויה אקוסטית מקורית, בשל השיטה בה נבנה, מהדהדים הצלילים בחלל הכנסייה במשך 40 שניות. בצהריים נתארח לארוחה בבית מקומי ונשתתף בטקס אפיית לחם מקומי המכונה לבש (Lavash). נחזור אל ירוואן לארוחת ערב במסעדה ארמנית (תשלום ע”י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם) ולינה.

  Yerevan – Garni & Geghard – Yerevan (Approximate distance: 80 km)

 • מבצר אמברד
  יום 7

  אוצרותיה התרבותיים של ארמניה 

  אחרי ארוחת הבוקר ניפרד מירוואן ונסע אל בירתה הדתית של ארמניה Echmiadzin – העיר העתיקה ביותר של ארמניה ומקום מושבו של הפטריארך של כל הארמנים. נבקר בשרידי קתדרלת Zvartnots – העיר שפירוש שמה בארמנית הוא – ”מלכי השמיים”. הקתדרלה נהרסה ברעידת האדמה במאה ה-10. Echmiadzin ו – Zvartnots  נמצאות ברשימת אתרי מורשת עולמית של אונסק”ו. בהמשך נבקר במצודת אמברד (Amberd) מהמאה ה-7 השוכנת בגובה של 2300 מ’ מעל פני הים למרגלותיו של ההר Aragats (הגבוה בהרי ארמניה – 4091 מ’). אמברד הוא אחד מהמבנים ההיסטוריים שהוקמו בארמניה בתקופת ימי הביניים ושרדו עד היו. נמשיך אל העיר Gyumri בירת המחוז שיראק והעיר השנייה בגודלה בארמניה. העיר נבנתה כמעט מחדש אחרי רעידת אדמה קשה שפקדה את המחוז ב-1988. ארוחת ערב (תשלום ע”י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם) ולינה בגיומרי.

  Yerevan – Zvartnots – Echmiadzin – Amberd Fortress – Gyumri (Approximate distance: 180 km)

 • ורדזיה - אתר טיול בגאורגיה
  יום 8

  אל הפנינה של גאורגיה - עיר המערות ורדזיה

  אחרי ארוחת הבוקר נתקדם אל הגבול עם גאורגיה במעבר Bavra ומשם לכיוון הגבול עם טורקיה אל אחד האתרים המרתקים והחשובים של גיאורגיה, עיר המערות העתיקה החצובה בסלע – Vardzia. זהו קומפלקס יוצא דופן המונה למעלה כ 300 מערות חצובות בסלע מתקופת שלטונה של המלכה תמר האגדית. בכנסייה של וורדזיה נצפה בפרסקאות עתיקות וביניהן בפרסקו של המלכה תמר הנערצת  ואביה, המלך גאורגי השלישי. בדרך נעבור ליד המבצר העתיק Khertvisi ונעצור בעיירת Akhaltsikhe שהייתה בעבר מקום מושבם של יהודים רבים ונסייר במתחם של המצבר Rabati המשוחזר להפליא. לארוחת הצהריים נתארח במקום ציורי ליד הנהר ונטעם מהפורל המקומי (בחבילות פרימיום בלבד). לארוחת הערב מאורחת ולינה נחזור אל המלון בעיירת הסקי Bakuriani.

  Gyumri – Bavra Border Checkpoint – Vardzia – Akhaltsikhe Rabati – Bakuriani (Approximate distance: 280 km)

 • מצודת אנאנורי
  יום 9

  בדרך הצבאית הגאורגית אל עבר הקווקז הגדול

  אחרי ארוחת בוקר נרד מרום הרי הקווקז התחתון אל בורג’ומי ואחרי ארוחת בוקר נבקר בפארק המפורסם של בורג’ומי הנחשב פנינת טבע של האזור. בפארק ניתן לטעום מים מינרליים מהמעיינות החמים הנקראים אף הם מי בורג’ומי. המים ידועים כטובים לעור, לעיכול, לכליות ולמה לא בעצם. כדאי להביא בקבוק פלסטיק ריק ולמלא אותו. בפארק אפשר ומומלץ לטייל בכמה מסלולי הליכה. לארוחת צהריים וטעימת יין נתארח ביקב משפחתי (בחבילות פרימיום בלבד). היין שנטעם נוצר ע”פ מסורת עתיקה וייחודית של ייצור היין בכלי חרס מיוחדים המכונים Kvevri, אותם מורחים בפנים בדונג דבורים וקוברים באדמה. נמשיך צפונה בדרך הצבאית הגאורגית המפורסמת אל פסגותיו של הקווקז הגבוה. נבקר במבצר העתיק Ananuri הבנוי על גדותיו של מאגר המים Jinvali וניהנה מהנוף הנדיר ביופיו הנשקף מהמבצר. נטפס לאורך הדרך הצבאית היפה שנסללה ע”י צבא האימפריה הרוסית במאה ה-18, נגיע אל Gudauri, אתר נופש וסקי המפורסם בגאורגיה והינו היישוב הגבוה ביותר על הדרך הצבאית הגיאורגית הניצב בגובה של כ-2200 מ’. נמשיך את הסיור בקווקאז הגבוה, בדרך נעבור במעבר ההרים המפורסם Cross Pass בגובה 2395 מ’, נעצור לטעום מים מינרלים הבוקעים מפני האדמה, ונצפה בפסגות מושלגות של הרי הקווקאז. לארוחת ערב ולינה נישאר בגודאורי או נגיע אל עיירת Stepantsminda הממוקמת למרגלותיו של הר הגעש הכבוי Kazbegi.

  Bakuriani – Borjomi – Ananuri – Gudauri or Stepantsminda (Approximate distance: 290 km)

 • גרגטי-קזבגי - טיול לגאורגיה (גרוזיה)
  יום 10

  בקווקז הגדול עוצר הנשימה 

  קזבגי (Kazbegi) זהו ההר השני בגובהו בגאורגיה המתנשא לגובה של 5033מ’. ההר מכונה ע”י המקומיים “הקרחון” שכן פסגתו מושלגת במהלך כל ימות השנה ונופו המצוקי הוא מן הדרמטיים בקווקז. לפי האגדה המקומית, הקזבק הוא הצוק הגבוה, אליו ריתקו האלים האולימפיים בשלשלאות את הטיטאן פרומתאוס, שגנב מהם את האש כדי להביאה לאנושות. אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו, נעלה ברכבי 4X4 אל כנסיית Gergeti Trinity Church “השילוש הקדוש” המקסימה מהמאה ה-14 השוכנת מול ההר. נמשיך בנסיעה בקניון דריאלי עד לגבול עם רוסיה. אם מזג האוויר יאפשר, נצא אל טיול רגלי באזור ונגיע אל מפל מים יפיפה – Gweleti. ביום זה הגדוש בנופים עוצרי נשימה נתארח בביתה של משפחה מקומית לארוחת צהריים האופיינית לאזור (בחבילות פרימיום בלבד). לינה וארוחת ערב במלון בכפר גודאורי או בעיירת סטפנצמינדה.

  Gudauri or Stepantsminda – Gergeti Trinity Church – Dariali Gorge – Gweleti waterfall –  Gudauri or Stepantsminda (Approximate distance: 75 km)

 • טיול פרטי לגאורגיה, סיגנגי (Sighnaghi)
  יום 11

  בארץ היין בחבל קחתי

  אחרי ארוחת הבוקר, ניפרד מנוף פסגותיו של הקווקז הגדול ונסע בדרך הצבאית אל חבל קחתי המפורסם בגידול גפנים רבים מהם מייצרים יין גאורגי נודע.  לארוחת צהריים נתארח בביתה של משפחה אותנטית בכפר צ’ומלקי (בחבילות פרימיום בלבד). הגאורגים מאמינים כי האורח הוא מתנת האלוהים, ראש המשפחה ובני ביתו יארחו אותנו בהתאם למסורת זו וישירו שירים גאורגיים. נבקר במנזר הציורי בודבה, מקום קבורתה של נינו הקדושה אשר הביאה את בשורת הנצרות אל גאורגים בתחילת המאה הרביעית לספירה. ללינה נגיע לעיר המלכותית Sighnaghi (המכונה אף עיר האהבה) המוקפת בחומת עיר מרהיבה מהמאה ה -18 ומעליה ניצבים 28 מגדלי שמירה (יתכן וביום זה הלינה תהיה בעיירה אחרת בחבל קחתי). ארוחת ערב (אם תישארו רעבים אחרי ארוחת הצהריים במשפחה)) במסעדה או במלון בסיגנגי (תשלום ע”י האורחים במקום בהתאם לטעמם והזמנתם).

   Gudauri or Stepantsminda – Chumlaki – Bodbe – Sighnaghi (Approximate distance: 265 / 300 km)

 • ארמון הקיץ של החאנים משקי (Palace of Shaki Khans), אזרבייג
  יום 12

  סיגנגי - שקי (Sheki)

  אחרי ארוחת הבוקר נצא לכיוון מעבר גבול Lagodekhi-Balaken בין גאורגיה ואזרבייג’ן ונמשיך אל שקי (Sheki), עיר באזרבייג’ן שהוקמה במאה ה-8 לפנה”ס תחילה בשם סקסנה או סקה על שמו של העם סקי שהתגורר באזור. היסטוריה עשירה, נוף הררי מקסים, ומיקומה על דרך המשי ההיסטורית, מביאים אל שקי לא מעט תיירים. נסייר בעיר העתיקה, בשוק העירוני, נראה את מבצר העיר, נבקר באורחן דרכים – קאראוואן סאראי המפורסם של העיר וכיום בית מלון, בארמון הקיץ של החאנים משקי (Palace of Sheki Khans), יצירת מופת אדריכלית ותרבותית מהמאה ה-18 שנכלל יחד עם העיר העתיקה של שקי ברשימת אתרי המורשת התרבותית של אונסק”ו. ארוחת ערב בביתה של משפחה מקומית (בחבילת פרימיום בלבד). לינה בשקי.

    Sighnaghi – Lagodekhi-Balaken border – Sheki (Approximate distance: 180 km)

 • מאוזוליאום
  יום 13

  שקי - קיש (Kish) - שאמאחי (Shamakhi) - באקו

  אחרי ארות בוקר נסע אל הכפר הציורי קיש (Kish) לביקור במתחם כנסיית קיש העתיקה שבזמנים שונים תפקדה ככנסייה האפוסטולית באבלניה הקווקזית, ככנסייה בתוך הכנסייה הגאורגית האורתודוקסית ומאוחר יותר כמו הכנסייה האפוסטולית הארמנית. נמשיך אל שאמאחי (Shamakhi), עיר ההמתוארכת למאה החמישית לפני הספירה שהייתה בירתה של ממלכת שירוואן ההיסטורית. בשאמאחי נבקר במסגד ג’ומה (Juma Mosque), במאוזוליאום ‘שבע כיפות’ (Yeddi Gumbaz mausoleum) ובבית קברות משפחתי של שושלת שירוואנשה. אנו חוזרים לבאקו הבירה, בדרך נעבור באתר מעניין שעמו נקשרו אגדות וסיפורים מיסטיים רבים, קבר דירי באבא (Diri-Baba) – מאוזוליאום דו-קומתי הממוקם בפאתי יישוב Maraza. ארוחת ערב במסעדה אותנטית בבאקו בליווי מופע פולקלור (בחבילת פרימיום בלבד), לינה בבאקו.

  Sheki – Kish – Shamakhi – Maraza – Baku (Approximate distance: 310 km)

 • העיר העתיקה של באקו, אזרבייג
  יום 14

  באקו - גובוסטאן

  אחרי ארוחת בוקר נתחיל בסיור בבירה המקסימה של אזרבייג’אן באקו, אשר נבנתה סביב מפרץ בים הכספי. באקו מעניקה חוויה מערבית קוסמופוליטית עם ניחוחות מענגים של המזרח. נתחיל את הטיול בביקור בשדרת הזיכרון ‘Shehidler Khiyabany’, מקום ממנו נצפה נוף פנורמי נהדר על העיר. נמשיך אל באקו החדשה ונתרשם מהמבנים שקמו במאות ה-XIX- XX: רחוב ניזמי (Nizami), כיכר המזרקה (Fountain Square), אנדרטת חכים ג’מאל א-דין נזאמי, רחוב ראסול-זאדה. נמשיך אל החלק ההיסטורי של באקו, המזמן חוויות הסיור בין דפי הספר ‘אלף לילה ולילה’. נסייר בעיר העתיקה “Icheri Sheher” המוקפת חומה מימי הביניים, נבקר בארמון שירוואנשה (Palace of the Shirvanshahs), בקראוונסראי עתיק, נתפעל ממגדל העלמה (Maiden Tower) שהנו אחד מסמלי העיר ונגיע לכיכר השוק המלאה בדוחני מזכרות וחניות ססגוניות. בדצמבר 2000 נבחרה העיר העתיקה, יחד עם ארמון שירוואנשה ומגדל העלמה, להיות האתר הראשון באזרבייג’ן שהוכרז כאתר מורשת עולמית. נבקר במוזיאון השטיחים (Azerbaijan Carpet Museum). נצא את באקו ונשים את פעמנו אל שמורת גובוסטאן (באזרית “שמורת ארץ הואדיות”). השמורה נמצאת כ-60 ק”מ דרומית-מערבית לבאקו ושוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי-מדברי. השמורה נודעת בפטרוגליפים הרבים שנותרו בה מתקופת האבן ולאחריה. חזרה לבית המלון.

 • קרסניה סלובודה / Krasnaya Sloboda, אזרבייג
  יום 15

  באקו - קובה (Quba) - כפר חינליק (Xinaliq) - באקו

  ניפרד לעת עתה מבאקו ונסע לקובה (באזרית: Quba), עיר בצפון אזרבייג’ן, שמשמשת מזה זמן רב כמקום מושבה של קהילת יהודים הרריים הגדולה ביותר באזור. בדרכנו צפונה, נראה משמאלנו את הר חמש האצבעות – Besh Barmag Mountain, הקדוש לאזרים ומשמש מוקד עלייה לרגל לבקשות ניסים, ריפוי מחלות ועוד. עם הגעתנו לקובה נבקר בכפר קירמיזי קסבה (או ברוסית ‘קרסניה סלובודה’ / Krasnaya Sloboda) השוכן קרוב מאוד ליישוב הגדול קובה. הכפר נפרד מקובה בשנת 1742 וזהו מקום היישוב המרכזי של יהודי ההרים (יהודיים הרריים) באזרבייג’ן. עם נפילת ברית המועצות ב-1989 התגוררו בעיירה כ-18,000 תושבים, אך היום בשל עלייה לישראל והגירה למקומות אחרים האוכלוסייה היהודית קטנה עד כ-3500 איש. בתקופת בריה”מ הצליחו בני הקהילה לשמר את זהותם היהודית ובמקום נמצאים מספר בתי כנסת ומוסודת יהודיים ובשל כך לעתים מכנים את הכפר “ירושלים של הקווקז”. נמשיך בנסיעה לכפר חינליק (Xinaliq) השוכן בגובה של 2100-2200 מטר מעל פני הים (הנסיעה לחינליק בכפוף לתנאי מזג אוויר). הכפר נמצא על גבעה מוריקה, מוקפת הרים מושלגים וערוצי נהרות זורמים. בכפר כמה עשרות בתים, המכילים כ-300 תושבים בלבד. חזרה לבאקו בשעות ערב מאוחרות.

  Baku – Quba – Baku (Approximate distance: 320 km)
  Quba – Xinaliq – Quba (Approximate distance: 100 km)

 • באקו, אזרבייג
  יום 16

  להתראות אזרבייג'ן

  בהתאם לשעת ההמראה, העברה לנמל התעופה של באקו לקראת הטיסה הביתה.

חבילת הטיול כוללת

 • חבילת הטיול לגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן כוללת
  • העברות מ/אל שדה התעופה.
  • לינות: סה”כ 15 לילות כמפורט בהצעה ובכפוף לזמינות החדרים בפועל.
  • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית ע”פ התכנית (שפות אחרות ע”פ ההזמנה מיוחדת, בתוספת תשלום ובכפוף לזמינות).
   העברות ונסיעות ברכב פרטי/מיניוואן/מיניבוס/אוטובוס ממוזג עם נהגים (בהתאם לגודל הקבוצה) ע”פ התכנית.
  • נסיעה ברכבי 4X4 באזור קזבגי בגאורגיה (בנהיגת המקומיים ואם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו).
  • נסיעה ברכבי 4X4 בארמניה מירוואן לקניון גרני (אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו).
  • כלכלה: ארוחות בוקר במלונות + 4 ארוחות ערב-מזנון המוגשות במלונות בגאורגיה וארמניה + 5 ארוחות צהריים בגאורגיה וארמניה במהלך הטיול (בחבילות פרימיום בלבד) + 2 ארוחות ערב באזרבייג’ן (בחבילת פרימיום בלבד) ובתוך כך:
   • 3 ארוחות ערב-מזנון המוגשות במלונות בגאורגיה מחוץ לטביליסי.
   • ארוחת ערב-מזנון המוגשת בבמלון עיירת דיליז’אן בארמניה.
   • ארוחת צהריים בבית כפרי מקומי בארמניה.
   • ארוחת צהריים בחווה בסמוך לעיר המערות ורדזיה (בחבילות פרימיום בלבד), גאורגיה.
   • ארוחת צהריים וטעימת יין ביקב משפחתי בגאורגיה (בחבילות פרימיום בלבד).
   • ארוחת צהריים בקזבגי בביתה של משפחה מקומית בגאורגיה (בחבילות פרימיום בלבד).
   • אירוח משפחתי אותנטי בכפר בקחתי, כולל ארוחת צהריים ושירה מסורתית (בחבילת פרימיום בלבד).
   • ארוחת ערב בביתה של משפחה מקומית בשקי, אזרבייג’ן (בחבילת פרימיום בלבד).
   • ארוחת ערב במסעדה אותנטית בבאקו בליווי מופע פולקלור, אזרבייג’ן (בחבילת פרימיום בלבד).
  • דמי כניסה לאתרים בהם הכניסה כרוכה בתשלום ואשר כלולים בחבילת הטיול כמפורט בסעיף “אתרים הכלולים בתכנית” (למעט הימים בהם המוזיאונים סגורים).
  • מים מינרליים ברכב.
  • דמי רישום וטיפול
  המחיר אינו כולל
  • כרטיסי טיסה.
  • אשרת כניסה לארמניה – מונפקת בעת ההגעה למדינה בעלות של 3000 דראם = 6 דולר בקירוב.
  • אשרת כניסה לאזרבייג’ן – ניתן להנפיק אשרת כניסה אלקטרונית (e-Visa) במחיר של 30 דולר לאשרת כניסה.
  • ביטוח נסיעות אישי ומטען.
  • הוצאות בעלות אופי אישי (משקאות, מזכרות וכו’)
  • כל מה שאינו כלול בתוכנית ובמחיר הטיול.

אתרים הכלולים בחבילת הטיול לגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן 16 ימים

אתרים הכלולים בחבילת הטיול לגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן 16 ימים

 • העיר העתיקה של טביליסי

  אזור היסטורי עתיק בבירת גאורגיה. בעיר העתיקה שוכן מבצר העיר נריקלה, בית הכנסת הגדול, אזור הבילויים ובו בתי הקפה, מסעדות וגלריות המכונה שרדן, אבּאנוֹתוּבַּני שהוא רובע בתי מרחצאות הגופרית המפורסם של טביליסי ועוד.

 • תערוכת אוצרות גאורגיה במוזיאון הלאומי

  אוסף נדיר ומדהים של אוצרות הזהב אשר נמצאו בחפירות הארכיאולוגיות בגאורגיה והעתיקים מביניהם מתוארכים למאה ה- 3 לפני הספירה.

 • מצודת נריקלה

  מצודה עתיקה, המשקיפה על טביליסי ועל הנהר מטקווארי. המצודה הוקמה על ידי הפרסים במאה הרביעית והייתה ידועה בשם נארי קלה – “המצודה הבלתי חדירה”.

 • רבכבל לנריקלה / פוניקולר להר מתאצמינדה

  רכבל העולה אל מצודת נריקלה או פוניקולר המוביל לפסגת הר מתאצמינדה.

 • שוק הפשפשים והמזכרות "הגשר היבש"

  באזור המכונה ‘הגשר היבש’ מתקיים יריד אומנות והמזכרות ובסמוך לו מצוי שוק הפשפשים המקומי.

 • בית הכנסת הגדול של טביליסי

  בית הכנסת הגדול בטביליסי מכונה  אף בית הכנסת של האחלציחלים. בית הכנסת נוסד בין השנים 1895 ל-1903 על ידי קהילת יהודי אחלציחה.

 • קתדרלת סווטיצחובלי

  קתדרלת סווטיצחובלי מהמאה ה-11 היא הכנסייה הגדולה בגאורגיה המשמשת עדיין ליעודה. משמעות שמה של הכנסייה – “עמוד מעניק-חיים”.

 • מנזר ג'ווארי (צלב)

  מנזר מהמאה ה-6 השוכן על ראש גבעה מחוץ לעיר, ונחשב למקום הקדוש בגאורגיה. לפי המסורת הקימה נינו הקדושה צלב במקום זה, לפני שהמירה את דתם של תושבי העיר לנצרות.

 • עיר המערות אופליסציחה

  פירוש השם: מבצר אלוהים . זוהי עיר מערות החצובה בתוך אזור של סלעים רכים הנוחים לחציבה. יש בה שרידים החל מהאלף הראשון לפני הספירה. העיר יושבת במיקום אסטרטגי והיא אחד ממקומות הישוב העתיקים ביותר בקווקז.

 • פארק בורג'ומי

  הפארק הנודע של עיירת נופש ומרפא מפורסמת בורג’ומי. הפארק הנחשב פנינת טבע של האזור, ניתן לטעום בו מים מינרליים מהמעיינות החמים הנקראים אף הם מי בורג’ומי. המים ידועים כטובים לעור, לעיכול, לכליות ולמה לא בעצם.

 • עיר המערות ורדזיה

  עיר מערות עתיקה החצובה בסלע – Vardzia. זהו קומפלקס יוצא דופן של 13 קומות הבנויות בסלע. ורדזיה נוסדה בשנת 1185 בתקופת שלטונה של המלכה תמר הנערצת.

 • מבצר רבאטי (Rabati)

  מבצר רבאטי (Rabati) – מתחם היסטורי ומשוחזר להפליא השוכן בחלקה העתיק של עיירת אחלציחה, פירוש שם העיר “אחל-ציחה” הינו: “המצודה החדשה”.

 • כנסיית גרגטי (השילוש הקדוש)

  כנסיית Gergeti Trinity Church מהמאה ה-14 השוכנת מול הקרחון קזבגי.
  (העליה ברכבי שטח אל כנסייה והביקור בה יתקיימו אם תנאי השטח ומזג האוויר יאפשרו זאת).

 • דיליז'אן

  עיירת נופש מרפא מפורסמת השוכנת באזור אשר מכונה גם “השוויץ של ארמניה” בשל יופיו המיוחד.

 • מנזר גושאבאנק

  מנזר ארמני מימי הביניים (מאות 12-13) בכפר גוש.

 • אגם סוואן

  האגם הגדול במדינה השוכן בגובה של 2000 מטר מעל פני הים ועטור ברכס המושלג של הרי הקווקז.

 • מעבר סלים וקרוואנסאראי עתיק

  מעבר סלים  וה’קרוואנסאראי’ העתיק שבנבנה בשנת 1332 ע”י הנסיך צ’סר ארבליאן.

 • בית הקברות היהודי העתיק

  בית קברות יהודי מן המאה ה-13-14 שנתגלה בכפר Yeghegis ע”י הבישוף אברהם מקרטצ’יאן בשנת 1996.

 • חור ויראפ

  מנזר ציורי השוכן בסמוך לגבול בין ארמניה לטורקיה בו נכלא גרגוריוס הקדוש “המאיר” מפיץ בשורת הנצרות בארמניה. במנזר זה נמצאת נקודת תצפית מצויינת על הר אררט התנ”כי.

 • מתחם 'הקסקד'

  קומפלקס אומנות וגלריות ומציע יבן היתר תצפית מרהיבה על ירוואן הבירה.

 • מוזיאון מטנאדרן

  מוזיאון כתבי יד עתיקים מהגדולים בעולם. במוזיאון ניתן למצוא כתבי יד ארמנים, יוונים, יהודים, רומנים, פרסים וכד’.

 • המוזיאון לרצח העם הארמני

  המוזיאון לרצח העם הארמני שוכן בירוואן בירת ארמניה, והוא נוסד כדי להנציח את רצח העם הארמני שאירע באימפריה העות’מאנית בשנת 1915.

 • מקדש גארני

  המקדש העתיק מהמאה הראשונה לספירה ששימש כבית הקיץ למלכים הארמנים.

 • מנזר גרארד

  מנזר Geghard הממוקם בנוף מדהים של הרים ירוקים ונחל הזורם בקניון תלול.

 • אצ'מיאדזין

  העיר הקדושה בארמניה ומקום מושבו של הפטריארך של כל הארמנים.

 • האתר הארכאולוגי בזווארטנוץ

  שרידי קתדראלת Zvartnots שהוקמה במאה ה-7 כקתדרלה הראשית במדינה, נהרסה ברעידת האדמה במאה ה-10 ותגלתה מחדש בתחילת המאה ה-20.

 • שרידי מצודת אמברד

  מצודת אמברד (Amberd) מהמאה ה-7 השוכנת בגובה של 2300 מ’ מעל פני הים למרגלותיו של ההר Aragats .

 • העיר העתיקה של באקו

  העיר העתיקה של באקו (אזרית İçeri şəhər – “העיר הפנימית”) היא אתר מבוצר ומוקף חומה השוכן במרכז העיר באקו, בירת הרפובליקה של אזרבייג’ן והעיר הגדולה בה. בדצמבר 2000 נבחרה העיר העתיקה, יחד עם ארמון שירוואנשה ומגדל העלמה, להיות האתר הראשון באזרבייג’ן שהוכרז כאתר מורשת עולמית.

 • ארמון שירוואנשה (Palace of the Shirvanshahs)

  ארמון שירוואנשה (Şirvanşahlar sarayı) ממוקם בחלקה המערבי של העיר העתיקה, אורכו כ-100 מטר ורוחבו כ-50 מטר, והוא כעיר בתוך עיר. ב-1964 הוכרז המתחם כאתר שימור לאומי.

 • מגדל העלמה (Maiden Tower)

  מגדל העלמה הוא סימלה הידוע ביותר של באקו, והוא מופיע על שטרות ומטבעות של מאנאט אזרבייג’ני. המגדל ניצב בצידה הדרומי של העיר העתיקה, והוא היה חלק מקו הביצורים העתיק שלה, שאינו קיים עוד. המגדל עגול ונישא לגובה של 29.5 מטרים. קוטרו 17 מטרים והוא עשוי מאבן גיר מקומית.

 • מוזיאון השטיחים

  המוזיאון הוקם בשנת 1967 ומציג שטיחים אזריים מעוררי הערצה. אריגת שטיחים היא אמנות אזרית עתיקה ובאזורים המסורתיים בחורה צעירה עדיין נדרשת לארוג חמישה שטיחים על מנת שמשפחת החתן המיועד תוכל לבחון את יכולתיה.

 • שמורת גובוסטאן

  השמורה נמצאת כ-60 ק”מ דרומית-מערבית לבאקו ושוכנת באזור סלעי בעל אקלים חצי-מדברי. השמורה נודעת בפטרוגליפים הרבים שנותרו בה מתקופת האבן ולאחריה, כמו כן, בשמורה יש מספר גדול של הרי געש של בוץ.

 • קירמיזי קסבה / Krasnaya Sloboda

  כפר קירמיזי קסבה (או ברוסית ‘קרסניה סלובודה’ / Krasnaya Sloboda) השוכן קרוב מאוד ליישוב הגדול קובה. הכפר נפרד מקובה בשנת 1742 וזהו מקום היישוב המרכזי של יהודי ההרים (יהודיים הרריים) באזרבייג’ן. עם נפילת ברית המועצות ב-1989 התגוררו בעיירה כ-18,000 תושבים, אך היום בשל עלייה לישראל והגירה למקומות אחרים האוכלוסייה היהודית קטנה עד כ-3500 איש.

 • שקי (Sheki) ואתריה

  העיר העתיקה, מבצר העיר, קאראוואן סאראי המפורסם של העיר וכיום בית מלון, ארמון הקיץ של החאנים משקי (Palace of Sheki Khans).

 • כנסיית קיש (Church of Kish)

  כנסיה עתיקה שבזמנים שונים תפקדה ככנסייה האפוסטולית באבלניה הקווקזית, ככנסייה בתוך הכנסייה הגאורגית האורתודוקסית ומאוחר יותר כמו הכנסייה האפוסטולית הארמנית

 • שאמאחי (Shamakhi) ואתריה

  מסגד ג’ומה (Juma Mosque), מאוזוליאום ‘שבע כיפות’ (Yeddi Gumbaz mausoleum), בית קברות משפחתי של שושלת שירוואנשה.

 • קבר דירי באבא (Diri-Baba)

  מאוזוליאום דו-קומתי הממוקם בפאתי יישוב Maraza.

מפת הטיול לגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן 16 ימים

מפת הטיול לגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן 16 ימים

https://goo.gl/3ESivD

סיפורי לקוחות

לקוחות אותנטיקו מספרים על הטיולים בגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן

טיולים נוספים בגאורגיה, ארמניה ואזרבייג'ן מבית אותנטיקו